Skocz do zawartości
emler233

popekany odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Po zlikwidowaniu akwarium wyczuciem cały sprzęt w tym odpieniacz reef octopus po wyschnieciu i złożeniu schowalem do szafki i po ok. 2 tygodniach zauważyłem pęknięcia na korpusie odpieniacza. Czy jest to normalne czy lepiej reklamować bo jest jeszcze na gwarancji.

post-9590-0-83784400-1367050521_thumb.jpg

post-9590-0-32268400-1367050558_thumb.jpg

Edytowane przez emler233 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby "zmeczenie materialu". Moze reklamacja cos da ? Nawiaz kontakt i przeslij do producenta zdjecia, albo pogadaj ze sprzedawca.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na gwarancji to dawaj do serwisu i tyle! i upieraj się przy wymianie na nowy


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go w reefshop więc będę go musiał wysłać do sklepu czy gdzieś może są jakieś serwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamuj tam gdzie kupiłeś, trochę pewnie to potrwa bo sklep wyśle go pewnie do producenta. Ale cała akcja musi trwać nie dłużej niż miesiąc bo jak termin zostanie przekroczony to bezwzględnie reklamacje uważa się za uwzględnioną.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje widzimisię - nie jestem ekspertem i w 100% pewny - to jest błąd przy produkcji tych rur z których jest wykonany odpieniacz. Jak wyginałem plexi na gorąco to nie było kreseczek, w miarę stygnięcia i gięcia takie kreski się pojawiały. Za mała temperatura przy produkcji tych rurek, wada wyszła po czasie.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do reefshop i powiedzieli mi że tego nie uwzględnia w reklamacji bo to są uszkodzenia mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego uszkodzeniami mechanicznymi nie nazwał,tylko kiepskim materiałem,


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak stwierdzili? Wysłałeś im zdjęcia?


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miła pani powiedziała że nie wysyłać żadnych zdjęć tylko cały odpieniacz ale i tak tego nie uwzględnia i będę musiał pokryć koszta wysłania do producenta. Powiedziała że musiałem czyścić gąbka druciana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta pani postąpiła mało profesjonalnie. Myślę że najlepiej jak Przemek się wypowie w tym temacie, jest wlascicielem sklepu.. Poczekaj cierpliwie.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miła pani powiedziała że nie wysyłać żadnych zdjęć tylko cały odpieniacz ale i tak tego nie uwzględnia i będę musiał pokryć koszta wysłania do producenta. Powiedziała że musiałem czyścić gąbka druciana.

przecież to nie są rysy tylko pęknięcia po za tym nie widać żadnych miejsc aby było uderzone


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pekniecia powstaja przy naglej zmianie temperatur. np mycie w goracej wodzie a splukanie w zimnej. co nie zmienia faktu, ze w odpieniaczach klas wyzszych uzyty material powinien byc adekwatny do ich ceny. Jak dla mnie to za chiny ludowe nie wyglada jak uszkodzenie mechaniczne i powinno podlegac gwaracji bez dyskusji.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie mylem go w ciepłej wodzie tylko w czystej ro która stała w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahahha, jajca robią sobie. Reklamuj i tyle. To na 1-szy rzut oka widać że wada fabryczna. Ty uważasz że tak jest i wysyłaj do sklepu. Przeczytaj warunki gwarancji co dokładnie tam jest opisane ale to nie jest uszkodzenie mechaniczne !


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłeś na paragon to olej gwarancje i powołaj sie na rękojmie - rekojmia obowiazuje sprzedawce a nie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gwarancji jest napisane tylko że dawaja 1 rok na korpus i 3 lata na pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak to nie ma 6-ciu miesięcy to reklamuj na niezgodność towaru z umową (rękojmia) i muszą to uwzględnić (do 6-ciu miesięcy jak coś jest nie sprawne to jest ewidentnie wada fabryczna) a jak jest starsze niż 6 miechów to go na gwarancję bo jak wymienią na nowy to nowa gwarancja:)

Edytowane przez myszek8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powołuj się na gwarancję ani rękojmę tylko na niezgodność towaru z umową.

To jest unijne prawo i obowiązek.

Łaski nie robią.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w kilku ciekawych firmach, i powiem krótko dociekaj swoich prac, i zgłaszaj na gwarancję, jak ci sprzedawca mówi, że nie zgłosi bo to nie przejdzie to znaczy, że pochlał i nie chce mu się pisać reklamacji :) Osobiście jako były sprzedawca nie widzę tu uszkodzenia mechanicznego, tylko popękania od złej konstrukcji :) a poza tym plexi pęka tak pod warunkiem jak je walcujesz a ty jego nie walcowałeś :) - chyba :)

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zadzwoniłem do reefshop i powiedzieli mi że tego nie uwzględnia w reklamacji bo to są uszkodzenia mechaniczne.

To nie są uszkodzenia mechaniczne tylko wada materiału. Jeśli będziesz to próbował kleić np chlorkiem metylenu to może popękać jeszcze bardziej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powołaj się tak jak ktoś pisał wcześniej na niezgodność towaru z umową a gwarancję olej, to że jest napisane , że rok gwarancji tak mogą sobie pisać , na podstawie paragonu zgodnie z prawem UE masz gwarancję na 2 lata i koniec. Na zdjęciach to ewidentna wada materiałowa , uszkodzenia mechaniczne tak nie wyglądają


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga, To że jesteśmy w UE i że mamy gwarancje 2 letnia to się zgodzie, ale gwarancje może dać tylko i wyłącznie producent. Sklep nam daje rękojmie 12-miesięczna.

Ale tak jak Pio7 już napisał powołaj się na niezgodność towaru z umową-musi podziałać.

Pani pod telefonem najwyraźniej Cie zbyła bo tu nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie na miejscu producenta odpowiedzialbym :

sprzet uzywany niezgodnie z przeznaczeniem. powinien pracowac w sumpie a nie stac suchy w szafce. gwarancji ni ma.

hehe :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku skontaktował się już ze sklepem, nikt nie będzie podejmował finalne decyzji na podstawie samych zdjęć.

Jeśli do sklepu trafia informacja że odpieniacz popękał po umyciu(a zdjęcia nie zostały przesłane) to być może dlatego autor otrzymał taką a nie inną odpowiedź z biura.

Przepisy o niezgodności towaru z umową mają na celu zabezpieczenie szeroko pojętego interesu konsumenta w przypadku, gdy sprzedany towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest wadliwy. Jeśli wada była wadą materiałową - to producent(do którego odpieniacz zostanie wysłany) zapewne go wymieni.

Myślę że dalsza dyskusja jest niepotrzebna.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.