Skocz do zawartości
JACOOO3

Sztorm w moim baniaku

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda jako inspiracja :) jest to symulacja sztormu w moim baniaku , wlaczajaca sie cyklicznie 3 razy w tygodniu.


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze w szawce spory glosnik wsadzil i grzmoty dodal takie zeby sasiad slyszal :D bajer jak ta lala :) a tak powaznie to ku czemu ma to sluzyc? ryby i korale nie stresuja sie tymi blyskami?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tego typu elektronikę to chyba wymyślają firmy aby wyciągnąć kase od ludzi .Ja bym wolał te pieniądze przeznaczyć na życie lub inne rzeczy które spowodują że baniak będzie piękny.Ale są rózne gusty a o nich się nie dyskutuje.

Pozdr.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagłośnienie jest, pewnie sąsiedzi też słyszą i myślą, że jest burza. Zapewne Bartboss firmy wyciągają kasę od ludzi, po to aby zarobić, zwykły marketing. System jest moim własnym pomysłem, który sam wykonałem, kosztowało nie wiele.

Tak nawiasem ryby się nie stresują, w końcu to mój Odonus, którego trudno czymkolwiek przestraszyć :D


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A nie lepiej z udziwnień dać jakiś mały ozonator powietrza ? Po burzy powietrze jest nim wypełnione i lepiej by to chyba akwarium służyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze zrobił raz w tygodniu efekt wpadającego do "oceanu" boeinga

ewentualnie jeśli boeing to za duże koszty - przy tak szybkich błyskach zapuścił scootera - "ein zwei polizei"


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Jeszcze małe podwodne trzęsienie ziemi ewentualnie wybuch wulkanu i pełnia szczęścia. ;) Super pomysł.:)Przecież staramy się najdokładniej odwzorować naturalne środowisko.Ponoć gdyby nie wyładowania atmosferyczne nie powstało by życie.Do tych błyskawic musisz jeszcze podłączyć prąd o jakimś małym napięciu czy natężeniu -zawsze mi się myli co jest co. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No I jakies male spiecie by sie przydalo (efekt piorun-woda) :D

A na powaznie, lubie takie gadzety, ale zeby stresu nie robic zwierzakom pewnie wlaczyl bym to raz, moze dwa...

Edit/ Enia 1:0 dla Ciebie ;)

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to ma bć naturalne to czemu błyski zapodajesz jak do muzyki w dyskotece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma byc w dziale DIY to prosze o schemat opis i wszystkie niezbędne elementy służące kowalskiemu do powielenia tego "arydzieła" w przeciwnym przypadku to tylko ordynarna reklama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halas niezly, tylko co na to ryby :queen:

Blyski sa wiec idzie burza, ale ta sztormowa fala przypomina bryze na jeziorze.

Efekt spoko bo wywoluje usmiech na twarzy :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubek_77

reklama?

ja swoje pomysły też wrzucam na YT ale sprzedaż to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak rozumiem dział DIY jako opis elementów, które wykonałem i chciałem się podzielić swoją wiedzą z innymi akwarystami by mogli (jeżeli jest to w zakresie ich możliwośći) wykonali również taki element u siebie, dla siebie. Coś co ma być inne niż dostępne w sklepach elementy, coś co poza nie wykracza coś co można zrobić samemu dla siebie.

I tak jest na np reefcentral, tam pokazuje się schematy płytek wkleja listingi zawierające kod... opisuje krok po kroku budowę. Nie jest to dział w którym lecą reklamy i składane są zamówienia... Od tego chyba jest targowisko. Tylko zwarzając na regulamin to taka działalność jest komercją i też by pewnie spadła z targowiska.

Więc ja jestem zainteresowany listingami opisami, schematami, bo projekt mnie zaintrygował i chciałem sobie takie coś na podstawie doświadczeń kolegi zbudować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie fajna sprawa. Nie wiem czemu taki pojazd po koledze. Zrobił coś i się pochwalił. Można rozwinąć pomysł, np jako automatyczna podmianka, albo co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prfiluxie jest taka opcja jak burza / sztorm. Jest to raczej gadżet choć może nie do końca. Sam mam to ustawione, przychodzi burza, błyska się a do tego wszystkie pompy tunze idą na 100% co robi dobry wicher w baniaku i to jest chyba zdecydowanie na plus.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie sztormy to ożywczy element dla raf, więc dlatego napisałem, że jestem zainteresowany. Jakby kolega serio podszedł do tematu i w dziale DIY zaprezentował ze szczegółami to co pokazuje filmik z YT byłbym bardzo szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie o "pojazd" chodzilo.

Wszystko spoko, ale 3 razy w tygodniu, to chyba dla zwierzakow stres?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool sprawa. Faktycznie 3 razy w tygodniu to jakiś biotop przylądka Horn pewnie ;) Nie wiem jak ryby ale pewno niezły patent, żeby zestresować jakichś odwiedzających :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, pal licho zwierzaki - ważny lans...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Wszystko spoko tylko niech napisze jak to pozytywnie działa na ryby lub inną obsadę zbiornika ? Bo jeśli by ozonowało powietrze nad lustrem wody to bym się zgodził ale tak. Tylko energetyka się cieszy bo więcej prądu koledze idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ta deszczownia napowietrza i rozbija ew. filtr na powierzchni wody. Rybę pewnie bardziej stresuje światełko.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.