Skocz do zawartości
inmar

Welsophyllia blednie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od dawna tego korala i dopiero kolega jak mnie odwiedził po jakimś czasie zwrócił moją uwagę,że koral mocno rozjaśniał i zrobił się cały seledynowy,wcześniej był ciemniejszy z widocznymi paskami.Ogólnie wygląda na zdrowego,pompuje się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, stawiam na zbyt silne oświetlenie, częste karmienie trochę pomaga, może to brak jakiś suplementów ?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był za blisko szyby przedniej i nie padało na niego światło.Po przestawieniu w głąb akwarium kolory wróciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to po tym jak skręciłeś moc lampy


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,przełożyłem ją dawno,ale zapomniałem o tym napisać,że wróciła do swojego koloru a lampę skręciłem chyba w sobotę dopiero.Dużo jest nie dokończonych wątków,które nie wiadomo jak się zakończyły bo sam autor o nich nawet zapomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam języków obcych.Na marginesie zwierzak przedwczoraj odszedł na wieczną rafę.Wpierw stracił tkankę z jednej części a kilku tygodniach z drugiej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar Ty jako autorytet i osoba wypowiadajaca się w wielu skomplikowanych tematach o których ja bym nieśmiał się wypowiedzieć miała taki problem? Powiem krótko Fe i odpowiem od razu na to co napiszesz. ,, Fe jest w normie" zmień formę.

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie był to niedobór żelaza ,tylko prześwietlenie zbyt intensywnym światłem . (przyciemniała gdy Marek ja dał w zacienione miejsce) .Gdyby brakowało żelaza to w pierwszej kolejności spsy by wyjaśniały szczególnie zielone ,a tego problemu Marek nie miał

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyżej jest napisane , że koral nie był mocno oswietlony. Spsy mają nawet o 65% mniejsze zapotrzebowanie na Fe niż Lpsy. Ale fakt najpierw zbladly by zielone spsy. Damian 07 a wiesz o tym , że spsy przysfajaja także chelat żelaza a lpsy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam testy z RS na żelazo,jod i potas i według nich ile bym nie podał jodu i żelaza zawsze pokazywały zero.Podawałem żelazo z KZ nawet po kilkanaście kropli dziennie,ale zmniejszyłem dawkę do 2-4 kropli bo skała zaczęła robić się zielona.Aktualna dawka to 2 krople rano i w wieczorem.Jod podobnie,ale obserwuję końcówki acropor i według tego reguluję dawkę.Potasu lałem po 10 kropli na dobę z AF,ale mi się skończył więc wczoraj zakupiłem z KZ K-Balance.

Co o tym żelazie tam mówią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz że lpsy nie przyswajają chelatu żelaza a spsy tak ? W akwariach rafowych większym problemem jest nadmiar żelaza niż nie dobór . W Inmara przypadku raczej nie mówiłbym o niedoborze gdyż raczej Marek jest sumienny i robi co tydzień podmianki dodaje też mikroelementy więc ? Kolejna sprawa to iż Marek jest namiętnym użytkownikiem adsorbera fosforanów opartym na wodorotlenku żelaza III co całkowicie wyklucza niedobór żelaza w jego systemie .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. ,,Jaką forme np. żelaza mierzą te testy" Skoro testy pokazują 0 a glony rosną to znaczy , że A testy nie są kompatybilne z podawanym zwiazkiem zawartym w preparacie i B Glony przysfajaja wszystkie formy żelaza. Jeśli w AF jest chelat to aż się wierzyć niechce. Bo taki sam preparat jest w Tropicalu za 6,50 zł w stężeniu 97%

Damian 07 chodzi mi o formę a nie o niedobór czy nadmiar. Jeśli chodzi o podstawę to kształcilem się przez 7 lat w tym kierunku.

Także Proszę o połączenie postów.

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FoxRacing troszkę mylisz akwarystykę morską od słodkiej ,coś usłyszałeś ,coś wyniosłeś z rośliniaka jednak w rafowej akwarystyce nie stosujemy chelatów żelaza , a żelazo cząsteczkowe .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel,problem z welsophylią był dużo wcześniej niż pellety trafiły do mojego baniaka,fakt,że na razie chyba nie działają ale miałem ich tylko 600ml więc niedawno dopełniłem do całego litra i zobaczymy co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje jak Damianowi ,ze prześwietlenie.Juz kiedys pisałem o tym teście na żelazo z RS ile bym nie wlal to zero doszło do tego ze cała butle wlałem w krótkim czasie to podskoczylo pózniej spadło nastempnego dnia zero hehe pic na wode.

Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat. Chyba przesadziłem ze światłem. Koral wypluł gluta i jest zdecydowanie jaśniejszy. Przeniosłem go w ciemniejsze miejsce i obserwuję. Można jeszcze coś zrobić w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2018 o 12:49, qube256 napisał:

odświeżam temat. Chyba przesadziłem ze światłem. Koral wypluł gluta i jest zdecydowanie jaśniejszy. Przeniosłem go w ciemniejsze miejsce i obserwuję. Można jeszcze coś zrobić w takim przypadku?

zrobić ICP oraz podać parametry bo jeśli mega niskie i nie dokarmiasz korali to może być też przyczyna IMVHO. a poza tym czekać ;)

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, koral zrzucił tkankę został biały szkielet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.