Skocz do zawartości
witek2000

Tunze Turbelle Nanostream 6095

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnosnie pomp Tunze 6095 .

Planuje budowe zbiornika dl 200cm -czy tw dwie pompy dadza sobie rade z rozbujaniem tak dlugiego akwarium?

Czy umieszczenie ich w wbudowanych waveboxach po przeciwnych stronach akwarium zda egzamin?

Jaki sterownik do w/w funkcji byscie polecili?

Czy ktos ma wymiary waveboxa pod te pompy?

dzieki

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za małe będą, pomyśl o 6105 lub model wyżej.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie za małe 6105 minimum 4 szt


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam od prawie roku 4 szt. 6095, po dwie w każdym rogu na 3,15 metra długości i o dziwo wszystko chodzi ;-). Jeszcze mam jedną w zapasie, którą raz na 1-2 tygodnie przedmuchuje skały z syfku, bo korale to uwielbiają ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja mam 2x6095 i 2x6105 + duży Wavebox i na 150 cm długości to daje radę, ale szału nie ma.

Zobacz ile masz korali, im wiecej patyków tym trudniej o dobra cyrkulacje. W akwarium z samą skalą to te 4 szt 6095 wystarcza ale za rok to i 4x6105 będzie mało. 6095 dmucha na max 1 m , jak tym chcesz popchnąć wodę na 2 m ? Postawisz je co 1 m ?

Ps. Ja nie muszę przedmuchiwac skały, tryb szturmu na kontrolerze robi to codziennie:)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli juz mamy tą pompkę na tapecie oraz osoby które je używają pytanie co sądzicie o takim zestawie 2 x 6095 +multikontroler 7096 w akwarium 120 x 80 x 60 obieg na lagunie 4500


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja mam 2x6095 i 2x6105 + duży Wavebox i na 150 cm długości to daje radę, ale szału nie ma.

Zobacz ile masz korali, im wiecej patyków tym trudniej o dobra cyrkulacje. W akwarium z samą skalą to te 4 szt 6095 wystarcza ale za rok to i 4x6105 będzie mało. 6095 dmucha na max 1 m , jak tym chcesz popchnąć wodę na 2 m ? Postawisz je co 1 m ?

Ps. Ja nie muszę przedmuchiwac skały, tryb szturmu na kontrolerze robi to codziennie:)

Jarek niczym u mnie porośnie las... :baby: Na razie te cyrkulatki dla przeważących w baniaku miękasów wystarczają. Ale autorowi tematu powinny starczyć.

Co do sterowania to nie używam kontrolera Tunze tylko Profilux'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - sukcesywnie moge dokładać pompy....

Pytanie czy te 6095 nadaja sie do Waveboxa?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam waveboxa na 2 x 6095 wbudowanego w akwarium (boczne scianki obok komina) akwarium 110x70x65 przy 80% fala ponad 2 cm wszystko buja dość mocno trzeba przełamać fale co jakiś czas...


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh -co to znaczy "przełamać falę"?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fala równomierna wpada w rezonans i jest co raz większa i dlatego czas włączenia przemiennego nie jest stały a fala się "przełamuje". Gdy miałem równy czas prawie się wylewało :-)


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że co ? że ja rano włącze tryb fali, to wieczorem sie już przelewać będzie ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero sie przymierzam do zmiany na 6095 i multikontroler ale już kilka razy coś takiego obiło mi się o uszy że może bardzo rozbujać baniak


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezonans zależy od wielu czynników np. równomierność drgań i nie tylko. Chodzi o to aby przy mieć tego świadomość, że fala może się zwiększać. Ja to sobie sprawdzałem metodą prób i błędów aby lustro nie pokazywało się pod opaską.


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ludziska -aż strach;)

No ale warto spróbować...dzieki za wyjaśnienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji montowania np:

na 2 pompy


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.