Skocz do zawartości
Roman.P

Problemy z borsuczkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zobaczyłem na boku borsuka dwa ślady. Wyglądało jak by się skaleczył.Wyglądało nie najgorzej i jakby się goiło.

Dzisiaj zobaczyłem to co na fotkach.

Co to może być i jak leczyć?

DSC_0246.JPG

DSC_0245.JPG

post-11399-0-54205000-1367947436_thumb.jpg

post-11399-0-00604300-1367947812_thumb.jpg


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Cześć , mój borsuk ma to samo ale nie zauważyłem nic niepokojącego w zachowaniu tylko trochę stracił kolor .Wygląda na okaz zdrowia , jest pierwszy do jedzenia.Szama wszystko jak szalony.Też zastanawiałem się nad tym co to może być.Utrata koloru może z jakiegoś stresu (trochę żądzą u mnie Clarki) natomiast ta plamka nie wiadomo od czego, może jakieś obtarcie.Przyłączam się do pytania jeśli zna ktoś odpowiedż :)

Roman a zauważyłeś jakąś zmianę w zachowaniu u swojego ;obcieranie się, chowanie ?

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowuje się jak by się nic nie zdarzyło.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Ja na wszelki wypadek podaje pokarm nasączony czosnkiem . Borsuk zjada nawet kawałki rozgniecionego czosnku.Reszta obsady w jak najlepszej kondycji.Myślę że to po prostu jakieś otarcie o skały.Czosnek nie zaszkodzi a na pewno pomoże w gojeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkim to żaden problem - trochę chemii na bakterie i grzyby i po sprawie. W morskim to większy problem. Jeżeli jesteś w stanie go wyłowić to proponuję kąpiel ze środkiem bakteriobójczym np zooleka a następnie przed wpuszczeniem do głównego nanieść małym wacikiem lub pędzelkiem bezpośrednio na ranę kropelkę roztworu rivanolu lub jodyny. Jeżeli nie możesz go wyłowić to nie mam pomysłu. Do kąpieli leczniczej najlepszy będzie w tym przypadku BACTOCAPS F. Według mnie najlepsza będzie kąpiel 2 - 3 godziny przy 1 tabl. na 10l a kąpieli pędzelkowanie.

Według mnie jest to zakażenie wtórne bakteryjne wynikające z jakiegoś przypadkowego uszkodzenia np o skałę itp. Miałem niedawno podobny przypadek z doktorkiem. Kupiłem bez dokładnego oglądnięcia. Przy aklimatyzacji zauważyłem małą rankę przed ogonem. Przez dwa dni ranka z wrzodem się powiększała a mimo to rybka jadła i pływała normalnie. Na trzeci dzień rana była na pół grubości ryby i rybka odeszła po kilku godzinach.

Edytowane przez janusz-pśl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Po dwóch dniach podawania borsukowi czosnku i pokarmu nasączonego sokiem z wyciśniętego czosnku ładnie się zagoiło tylko pozostał jeszcze delikatny ślad.Prawdopodobnie było to obtarcie .

Roman a jak z twoim borsukiem , poprawiło się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach podawania borsukowi czosnku i pokarmu nasączonego sokiem z wyciśniętego czosnku ładnie się zagoiło tylko pozostał jeszcze delikatny ślad.Prawdopodobnie było to obtarcie .

Roman a jak z twoim borsukiem , poprawiło się ?

Jakoś bez zmian.

Cały czas trzy ślady jak by dostał ze śrutówki.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy borsuki to twardziele czy nie ale moj regularnie dostaje pieczatki po cmokach od bleniego kosiarza i nic mu nie dolega, jedyna bolaczka to taka ze szybko rosnie a zre jak swinka :) A taki fajny byl malutki....


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.