Skocz do zawartości
moroland

Przygode czas zacząć - miało być 72 L a będzie 96 L + sump :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To zleży , co chcesz osiągnąć.Warto jest dać te 3cm, piasek to przecież tez warstwa biologicznego filtra.W jakimś stopniu przyczynia się do poprawy stabilności całego ekosystemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szorstnika albo rozgwiazdę to dajesz dużo piachu. Chcesz mieć tylko dekorację, dajesz mało. Są dwie szkoły. Ja miałem dużo i odessałem, bo się dziwne rzeczy z piachem działy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slovy tak jak mowisz tylko aby uzyskac te 3 cm to okolo ile kg to bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkielko dzisiaj odebralem i oczywiscie troche sie rozni od planowanego hehe

obecne wymiary to

60x40x35

zaszalalem z tymi 5 cm hahahaha

a co tam raz sie zyje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i sadze ze cyrkulacje bedziesz mial za duza w tej chwili mam dokładnie taka sama i w moim baniaku jest za duza (planuje wiekszy baniak i mniejsza sprzedałem ale sie pospieszyłem) wczesniej miałem koralie nano 900


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slovy tak jak mowisz tylko aby uzyskac te 3 cm to okolo ile kg to bedzie?

Moim skromnym zdaniem miedzy 7-8kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić cyrkulację do akwarium i w dalszym ciągu się zastanawiam po tym co Dolec napisał.

TUNZE 6015 I Tunze 6025 czy lepiej będzie zastosować 2x Tunze 6015 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kiedys bedziesz chcial cos "twardszego" wstawic, to jedna Tunze 6025 bylaby odpowiedniejsza (i jedna 6015).

Po staremu, gdybym nastawial sie tylko na twarde korale, to dalbym dwie 6025.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia mogę stwierdzić ,ze jeden cylkulator to zbyt małe pole do manewru, wiem bo się z takim jednym własnie męczę, lepiej kupić dwa mniejsze, łatwiej dostroić ,aby przepływ wody był wszędzie mniej więcej jednakowy. :coffee: :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia mogę stwierdzić ,ze jeden cylkulator to zbyt małe pole do manewru, wiem bo się z takim jednym własnie męczę, lepiej kupić dwa mniejsze, łatwiej dostroić ,aby przepływ wody był wszędzie mniej więcej jednakowy. :coffee: :coffee:

też tak myśle że lepiej będą 2, ja sie zastanawiam co bedzie lepsze 2 x 6015 czy moze jedna 6015 + 6025

Edytowane przez moroland (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kiedys bedziesz chcial cos "twardszego" wstawic, to jedna Tunze 6025 bylaby odpowiedniejsza (i jedna 6015).

Po staremu, gdybym nastawial sie tylko na twarde korale, to dalbym dwie 6025.

tylko twarde nie będą więc 2x 6025 odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko twarde nie będą więc 2x 6025 odpada

Każdy tak mówi na początku....

I nie piszemy posta pod postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marcin pisze..... ja tez myślałem tylko o miękkich, ale po zmianie światła nie wiem , czy nie spróbuje z twardymi.

Ta pasja powoduje , ze z czasem podnosimy sobie poprzeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. W miarę jedzenia apetyt rośnie. Ja też miałem tylko miękasy trzymać u siebie a zawitał twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie 100% racji ale od czegoś trzeba wystartować a zmiany pewnie jakieś bedą w trakcie :-)

A tak wogóle to wielkie dzięki wszystkim za rady i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

Mówisz że chcesz wspierać polska produkcję? Czy nie przeleciała ci myśl o Aquael Reef Circulator 2600 Fajnie dmuchaja i są praktycznie nieszlyszalne jak na tę moc i cenę :thumbup: ale porównania z 6025 nie mam więc dziub zamykam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie przeleciała,dobrze sie składa że jest to forum :baby: , pisząc o wspieraniu polskiej produkcji miałem na myśli lampe led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrym kierunku zmierzasz, , diy na dobrych diodach to spokój na długi czas , jakaś regulacja do tego i będzie "git".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu sprawy zdecydowałem się jednak na cyrkulacje jaką planowalem na pocztku tak wiec Tunze 6015 + Tunze 6025 .Ciekawy jestem czy dobrze zrobilem i kupiłem używaną 6025 ma nadzieje że bedzie wszystko ok,jak to mówia pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno juz nic nie pisalem odnosnie planowanego akwa niestety nadal jestem na etapie zbierania sprzetu, pare wazniejszych rzeczy sie pojawilo wiec musialem przystopowac ale nie ma tego co by na dobre nie wyszlo :thumbup: .pojawila sie mozliwosc zmienienia szafki pod akwarium na taka z drzwiczkami wiec odrazu zaswitala mi mysl o sumpie :smiling:plan jest taki zeby przerobic akwarium ktore juz posiadam 60x40x35( 84 l )na sump i zamowic nowe o wymiarach troszke wiekszych 60x40x40( 96l ).mam teraz male pytanie odnosnie szafki znalazlem calkiem fajna w ikea o wymiarach 60x40x64 i teraz mam pytanie czy te 30 cm ktore zostaja po wlazeniu sumpa ( 60x40x35 )

wystarczy do wygodnej obslugi sumpa ???

kolejne pytanko jest odnosnie pompy cyrkulacyjnej myslalem zeby kupic Tunze Silence Recirculation Pump 1073.008 ale nie wiem czy bedzie wystarczajaca czy lepiej wziac Tunze Silence Recirculation Pump 1073.020 ?

pozostaje jeszcze sprawa odpieniacza poprzedni projekt przewidywal delteca mce 600 zawiszanego na akwarium teraz kiedy planuje zalozyc sump mija sie z celem kupowanie go i tu pojawia sie biala plama nie wiem za bardzo co moge wlozyc do tego sumpa,

czytajc forum zauwazylem ze duzo osob posiada odpieniacze wewnetrzne Tunze i oceniaja je bardzo dobrze , czy sa jakies przeciwskazania zeby taki odpieniacz wlozyc do sumpa?,myslalem o modelu Tunze Comline DOC Protein Skimmer 9004

bardzo bede wdzieczny za kazda rade :baby:

Edytowane przez moroland (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymiarach szafki zakładam że mówisz o szafce z serii BESTA. Jeśli chcesz na niej postawić akwa to musisz ją wzmocnić ponieważ jej blat mimo że jest gruby to nie jest to lita płyta, a jakiś karton obłożony płytą. Co więcej tył to dykta więc podparte jest tylko na bokach. Taniej wyjdzie Ci zamówić formatki w markecie i skręcić coś solidniejszego, w ikea natomiast możesz kupić zawiasy bo są bardzo dobre.

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie o tej mowie strzal w 10 :thumbsup:

majsterkowicz ze mnie zadne wiec bardziej mnie interesuje gotowa opcja bez kompikacji wiekszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie o tej mowie strzal w 10 :thumbsup:

Cały dom mam umeblowany w ikea więc znam już wymiary na pamieć :D.

Może poszukaj czegoś z serii kuchennej, są solidniejsze niż besta. Ale i tak bez tylnej ścianki z płyty trochę strach.

Myślałeś o jakichś szafkach dedykowanych do akwarium? Jakąś do słodkowodnego na pewno da się zaadaptować do morskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.