Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zemdlałam....

Miałam już nie chwalić, bo ileż można, ale te fotki mnie zmuszają....Cudeńko...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to zaczynasz przeganiać mistrza :-)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale bajka, kolorki bajka no i nie na AF wiec jakim cudem:-):-);-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - używam metody KISS - znana tylko dla wtajemniczonych.

@Klifu - jam nie godzien szyb czyścić w Jego zbiorniku :) bo bym pewnie porysował

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby to ja u Krzyska czyszczę choć na razie tylko w sklepie a Ty możesz już obok niego na podium stawiać i tylko od Ciebie zależy jak długo się na mim utrzymasz.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek jest to niewątpliwie miłe porównanie - to niestety mocno przesadzone. Ale za jakieś 10-15 lat.. kto wie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox, rozumiem ze keep it simple stupid ? :) jeśli tak to sprawdza się to nie tylko w akwarystyce :)


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak należy tłumaczyć ten skrót :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać jakie masz parametry w akwarium ,bo jakoś nie doczytałem (temp, zasolenie, kh,Ca,Mg)

oraz proszę abyś przy następnej fotorelacji porobił jakieś zdjęcia od frontu a nie tylko z góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście nr 291 jest zdjęcie sprzed raptem miesiąca - nic się specjalnie nie zmieniło ale jak się następnym razem zbiorę to coś pstryknę też od przodu. Nie potrafię robić zdjęć całości - korale wyglądają tak małe że gubią się w tłumie innych a dodatkowo ciężko osiągnąć taką kolorystykę jaką widzę patrząc na akwarium - być może kwestia matrycy w aparacie?

Parametry standardowe

temp -25-27C

zas. 35ppt

KH 7-8dKH

Ca 390

Mg 1350

No3 ~0,2

Po4 0.00- 0.01 (głównie 0)

K+ - 380

Paweł

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło.. oczywiście karmię jeszcze korale zmiksowanym pokarmem z Auchan - tj krewetki koktajlowe i małże z działu "owoce morza" i dolewam mikroelementy z FM zgodnie z zaleceniami Krzysztofa Tryca.

Jakoś nie uważam żeby pierdylion magicznych buteleczek z cudownymi preparatami by mi niezbędny do szczęścia.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, nie ośmielił bym się negować, ale mi to wygląda na pirdylion magicznych niebieskich buteleczek ,

w każdym bądź razie tak kojarzyć się może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzlew - to czemu wszyscy, którzy dolewają niebieskie czy fioletowe buteleczki nie mają jednakowych,spektakularnych efektów?

Dolewaj co chcesz i ile chcesz jeśli uważasz że pomaga to w zbiorniku - każdy ma prawo do własnego sposobu i zdania.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ,ze same "zakraplanie" nie załatwi sprawy ,potrzebne jeszcze są STAŁE parametry jak twoje ,nie traktuj tego jak zaczepkę , porostu wygląd korali kojarzy mi się jednoznacznie z bardzo fajną firmą która w swoich zbiornikach ma podobne efekty .MI nigdy przy takich samych parametrach nie udało się osiągnąć takich rezultatów .

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie traktuję Twojej wypowiedzi zaczepnie :) - tylko w tym hobby jest jak z nutami - niby przepis jest ale jedni grają lepiej a inni gorzej i to bez względu jakie instrumenty (buteleczki) mają.

Poprzeglądaj sobie forum Zeovitowe bo chyba KZ masz na myśli jakie tam ludzie mają zbiorniki - przepraszam za brutalność ale 98% z nich szału nie robi pomimo tego że leją niebieskie buteleczki i potrząsają kamykami, często bez chwili refleksji i opamiętania. Nie mam oczywiście nic do KZ - metoda jak ktoś potrafi to działa- sam swego czasu testowałem niektóre ich produkty u siebie i doszedłem do wniosku że nie ma jednak magicznego płynu robiącego szał w zbiorniku. Na kolorystykę i kondycję składa się na prawdę wiele czynników - od światła poprzez stałość parametrów, regularne podmiany, testy a na mikroelementach i aminokwasach kończąc.

Poprzez ostatnie 2 lata prowadzenia zbiornika jedyne wypadki gdy zaniedbałem cotygodniową podmiankę wody to 2x gdy byłem za granicą na wakacjach - ale podmianka była tuż przed wyjazdem i od razu po powrocie. KH sprawdzam codziennie wieczorem i w zależności od poziomu dostrajam reaktor delikatnie w jedną lub drugą stronę. Kubek odpieniacza myję co 2-3 dni - regularnie - nie ma że mi się nie chce. Codziennie oglądam zbiornik w dzień, jak i w nocy przed pójściem spać włączam na chwilę światło i sprawdzam czy wszystkie korale polipują jak należy - jak coś jest nie tak to od razu reaguję. Może magicznym sekretem jest po prostu systematyczność?

Ciężko mi się wypowiedzieć czy mam ładne kolory - zawsze trawa wydaje się zielona za płotem.. :) Ale dla mnie cała zabawa właśnie polega na gonieniu króliczka i stawianiu sobie coraz to nowych wyzwań.

Gdy coś mi się udaje tak jak zaplanowałem czerpie z tego faktu niesamowitą satysfakcję.

Czego też wszystkim życzę.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen.... :)

Coś w tym jest, to jak rozumieć kogoś bez słów. Najgorsze jest to, że wiele ludzi naprawdę myśli, że stosując utarty przepis osiągnie sukces.....

@krzlew- Twoje acry wyglądają u mnie zupełnie inaczej, niż wyglądały u Ciebie a mamy podobne parametry, inaczej nie znaczy gorzej czy lepiej :) Każdy zbiornik ma swój urok: "dziki las", "lunaparkowa cukiernia", itp itd....i to jest super.

Mnie u Foxa zachwyca ta różnorodność acropor... i to jak potrafi wszystkim na raz dogodzić :)

Pozdrówka

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systematycznych jest nas tu wiecej, ale takie kolory tylko Ty potrafisz wyprowadzic.

Super!

Gratulacje. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa.

Odnośnie "metody" to oczywiście używam jeszcze biopelletek all in one i węgla FM w trybie ciągłym (wymiana co 30 dni)- pisałem o tym już kiedyś i tutaj nic się póki co w tej kwestii nie zmieniło.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić zdjęcie szafki w środku? Mi i tak najbardziej podoba się oglądanie maszynowni takich świetnych baniaków :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to chyba pomieszczenia :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

oraz proszę abyś przy następnej fotorelacji porobił jakieś zdjęcia od frontu a nie tylko z góry:)

Nie umiem robić tak zdjęć, albo zbiornik się nie nadaje bo nic nie widać.. ale proszę bardzo.

Lewo:

15533341576_26d6598af0_o.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

Prawo:

15370426179_b6cbbe8a50_o.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

Środek:

15371039027_d594a9cc1d_o.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.