Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł korale jak zawsze ładne i całość też robi miłe wrażenie ale byś jeszcze pokazał flotę ryb jakie u Ciebie teraz pływają :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox, ja też w piątkowy wieczór pracowałem nad swoją beczką do takiej półautomatycznej podmiany wody. Też małe dzieci w domu ;-)

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne, jasne kolory. Napisz coś więcej o filtracji w tym zbiorniku.

Pewnie masz jakieś przemyślenia po przesiadce ?

Jak trzymasz w ryzach NO3 i PO4 ?

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian - przepraszam że z takim opóźnieniem ale akurat niedawno robiłem modyfikacje w sposobie prowadzenia akwarium i nie chciałem się wyrywać zanim będę przekonany do danego kierunku (jak wiadomo u mnie często zmienia się koncepcja) :). Oglądając przez kilka ostatnich miesięcy zarówno w internecie jak i na żywo różne zbiorniki postanowiłem (nie będę ściemniał że atrakcyjność cenowa nie miała wpływu na moją decycję w obecnym lirażu) sprawdzić naszego rodzimego producenta z Nowego Sącza i od pewnego czasu testuje sobie po mału po kolei ich produkty.

Jeśli chodzi o przemyślenia to powiem jednym zdaniem - korale i system musi (a przynajmniej u mnie tak było) swoje odchorować po przesiadce - dopiero teraz powoli widzę że sytuacja zaczyna wracać do normy.

Z NO3 i Po4 zasadniczo nigdy nie miałem problemów więc ciężko mi się wypowiadać jak trzymać je w ryzach - każda ze stosowanych przeze mnie od dawna metod opiera się na probiotyce, bakteriach czy jak by to tam zwał - i obserwacje mam takie że to po prostu działa jak trzeba.

Aha - robiłem dzisiaj podmiankę i przy okazji coś tam podłubałem w akwarium więc kilka zdjęć z okazji podnoszenia lampy (pomysł na mechanizm zerżnięty ordynarnie od Ciebie) zrobiłem:

23268459512_9ec5707186_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23350709956_fccb025c4e_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23008900009_25c69a86b4_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23350712726_fa662286fd_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23350714026_6ad01ba83e_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

22748496474_63c4c034f5_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23268468602_a9a3df3c2b_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23081079490_38cf992ba9_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23008908779_928351b301_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23008910159_25f096c1da_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23008913199_927bdd9e03_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23268477192_0deb045904_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23376851275_881e499f60_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

23081090760_3576589215_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr23294295901_484f2c01bf_k.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie to Pawle wygląda i chyba już jest tak jak być powinno a ciekawe ile czasu potrzeba by system zaczął działać na AF-ie no i oczywiście pytanie jak będzie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wymyśli jak się pozbyć tego latającego po całym zbiorniku syfu to będzie ok :). Tak dmucha ze wszystkich stron że detrytus nie ma gdzie osiadać więc lata po całości. Skarpeta raz dziennie do czyszczenia jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzanie dna przy podmianie sporo zmniejsza ilość syfu w akwarium


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się musi coś zbierać na dnie żeby było co odkurzać - ale dzisiaj nawet z wiadrem i wężykiem się wybrałem i nie za bardzo było co zbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie bardzo dużo tego syfu na dnie się zbiera ale może to tez dla tego ze na godzine przed planowanym sprzątaniem wyłączam obieg i cyrkulacje co pozawala by sporo tego sobie osiadło a i tez mam takie ze dwa miejsca gdzie syfu się górka zbiera.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. jest to jakiś pomysł z tym wyłączeniem przed podmianką - dzięki.

Inna opcja to podłoże - w małym zbiorniczku z błaznami (a w sumie się nim nie chwaliłem:) mam na dnie żwirek i tam pięknie się zbiera cały ten syf - tylko że piasku do głównego nie wsypie bo mi cyrkulacja rozmiecie a żwirek jest na tyle gruby że nie bardzo coś by go czyściło poza ręcznym odmulaczem - a to znowu mnóstwo roboty.

A kto wie? może samo przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja mam to samo i kupuje takie coś http://erybka.pl/pro...na-10-szt-.html owijam sobie na cyrkulacje i w 2 godziny woda kryształ (oplatam na włączonej pompie samo się trzyma ) , jak ci widok ma przeszkadzać to schowaj sobie pompę za skałami .

Naprawdę polecam :baby:

pozdrawiam Jacek

Edytowane przez Jacek_Lublin (wyświetl historię edycji)

..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - próbowałem tylko na wacie.. jakiś efekt z tego jest, tylko strasznie upierdliwe bo trzeba grzebać w baniaku co chwilę a ja od pół roku popękanej skóry na palcach nie mogę wyleczyć.

btw. to jest jednorazowego czy wielorazowego użytku? Da się to uprać itp?

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyrzucam ale są filtry sprzedawane na m2 po jakieś 5 zł za metr także koszt żaden a efekt jest za***isty naprawdę

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=w%C5%82%C3%B3knina+filtracyjna&bmatch=s0-hou-1-4-1202

tych na metry nie sprawdzałem ale może ktoś wie jaką najlepiej kupić


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek - zainteresuję się tym w wolnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia bomba - jak Ty je robisz?? bo ja ile bym nie próbował to nigdy mi takie śliczne nie wychodzą :( - oczywiście na żywo jest jeszcze ładniej :)

p.s.

muszę Cię chyba zaprosić z aparatem do siebie na piwko :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta włóknina to super sprawa, sam używam od paru miesięcy 2-3 dni max i do kosza. Są tylko jej dwa rodzaje i trzeba na to zwrócić uwagę bo jedna jest mega syficzna i jest produkowana w dość wrednych warunkach i może uwalnia dziadostwo do wody. Taka wata nie będzie idealnie biała i będzie się lekko kruszyć. Kolega to produkuje to powiedział, której nawet do rąk nie brać :) Aha. Kupując grubszą 200 czy 300 można ją rozdzielić na 2-3 warstwy.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę Cię chyba zaprosić z aparatem do siebie na piwko :)

56_51d92e7f5b96e.jpg

Ta włóknina to super sprawa, sam używam od paru miesięcy 2-3 dni max i do kosza. Są tylko jej dwa rodzaje i trzeba na to zwrócić uwagę bo jedna jest mega syficzna i jest produkowana w dość wrednych warunkach i może uwalnia dziadostwo do wody. Taka wata nie będzie idealnie biała i będzie się lekko kruszyć. Kolega to produkuje to powiedział, której nawet do rąk nie brać :) Aha. Kupując grubszą 200 czy 300 można ją rozdzielić na 2-3 warstwy.

jakiś namiar na nazwę/producenta podasz?

Piękne kolory aż miło popatrzeć , wkrótce zbiornik porośnie , już powala a co będzie za kilka miesięcy ?

Dzięki - też w wytęsknieniem czekam bo pamiętam jak fajnie wyglądał mój stary już zarośnięty zbiornik, a teraz tylko takie szczepkarium ..

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak sie patrzy na taka petarde to mozna popasc w depresje zerkajac na swoje akwarium ;)

Nie dosc ze piekny baniak to jeszcze zyjesz chyba w najpiekniejszym miejscu na Ziemii (Australia - jezeli info nie klamie)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóknina sprawdza się w 100% pod warunkiem że ma odpowiednią powierzchnie. U siebie mam uszyty pojemnik 30x50 wys 20cm i po zmianie cyrkulacji jak wszystko się uniosło to 2dni wytrzymywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem trochę z aparatem - jest taki problem że w zależności od tego jaki kolor dominuje na zdjęciu to pozostałe się jakoś rozmywają w szarości - np jak ładnie chwyci zielony to nie widać czerwonego, jak jest zielony to nie widać niebieskiego itp itd - ale starałem się na ile umiałem.

Robert K zdaje się chciał ryby :)

23485712576_2b0f0e2bc3_b.jpg

23216059430_527123e602_b.jpg

I jakiś koral do kompletu

23429351051_36c19ae40c_b.jpg

22884676693_20745673d8_b.jpg

23216061550_c383b6a33d_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Jeszcze tylko jakby tych pomp nie było widać :) Tak sobie patrzę, że to czarne tło chyba mi się bardziej podoba niż niebieskie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne jest lepsze o tyle ze nawet jak nie do konca czyste to wyglada znosnie. Kontrast tez chyba dla oka i aparatu jest lepszy na czarnym tle.

A pompy... No ja ich do zrobienia zdjecia nie bede wyjmowal a imho zbyt czesto widze zbiorniki kulejace przez zbyt mala cyrkulacje. Zreszta ja sie przyzwyczilem i juz na pomoy nie zwracam uwagi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.