Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł kiedy planujesz jakieś szkolenia w lublinie ???

pewnie parę osób przyszło by i zadało kilka pytań :baby:


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie zona pusci to jestem za. Wykladow nie planuje robic bo by sie jeszcze okazalo ze nic o tym nie wiem i nawet akwarium nie mam wlasnego tylko sciagam fotki z netu ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba by się w końcu ustawić gdzieś na starym mieście.

trzeba się spotkać koniecznie ,a przy okazji zrobić AF test komisyjnie i wypić skrzyneczkę dobrej vodeczki

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia o takie mi chodziło: :thumbup:

To przy następnej aktualizacji może jakiś filmik :baby:

W dalszym ciągu podmieniasz 100 litrów wody tygodniowo ???

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ReefCentral prosili mnie ostatnio o filmik więc jak kolega wróci z wakacji to postaram się pożyczyć od niego GoPro i coś nakręcić może "od środka".

Tak, nadal podmieniam około 100l - właśnie kręci się gotowa solanka i wieczorem jadę z koksem.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona męczy kiedy zmieniam akwarium na większe bo chce przerobić mój "gabinet" ze zbiornikiem na mini salon.. tj z mebli ma być tylko nowe większe akwarium i kanapa..

Kto wie.. może dam się uprosić..

poniżej nowa definicja "nawalone pod sam sufit"..

15541277969_201f84fd5d_b.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

15541983197_6429a5f083_b.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

15107781033_d499b752c1_b.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

15541980827_4a61828374_b.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

15703448336_975be7642b_b.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

15107776433_a4683f3a9f_b.jpgUntitled by foxPL, on Flickr

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium.

Piękne ryby.

Piękne korale.

Piękne kolory.

Piękne wszystko :smiling: .

No może z wyjątkiem tej rury.

Edytowane przez Tomasz Kuliński (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się Żonie prosić:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może z wyjątkiem tej rury.

No niestety, 12 tys litrów na godzinę przez wężyk do RO jakoś nie chce płynąć :). Ale powiem szczerze że na żywo jakoś nie zauważam tej rury, dopiero jak popatrzeć na zdjęciach to jakaś taka duża się wydaje.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adminie przecież w twoim mieście jest TOTM.

Czemu jeszcze nie ma go na portalu?

piękny zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel piękny zbiornik. Kompozycja kolorystyczna koralowców imponująca. Nawalone pod sufit jak trzeba. Trzymam kciuki za determinację żony do zmian... na większe , choć ten zbiornik robi wrażenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak zbiorę w sobie determinację to pewnie w końcu zmienię szkło.W planie do wyboru są 2 wymiary:

a) 320x80z65

B) 240x80x65

Z tym że opcja a) wymaga wcześniejszej likwidacji obecnego zbiornika bo nowy miałby stanąć dokładnie w tym samym miejscu, a opcja B) jest na przeciwległej ścianie i możliwe było by przez pewien czas pociągnięcie obu i w miarę bezpieczna przesiadka. Z tego też powodu bardziej podoba mi się jednak 240x80x65.

Zaplecze mogło by zostać tam gdzie jest.. rury da się położyć a i chłodziarka w garażu to jednak wygodna sprawa.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie opcje sa grzechu warte ... Z tym ze ta pierwsza bardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox ranisz i mobilizujesz - ide szyby wyczyścić....

Rozmiar ma znaczenie ale w twoim wypadku to i 60l było by miodzio ;-)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. tylko jakoś nie mam koncepcji jak bezpiecznie przesunąć ważący tonę zbiornik żeby zrobić miejsce na nowy. Wyciąganie wszystkiego na hurrra i wkładanie od razu do nowego szkła to operacja na 24h w kilku chłopa a potem i tak 50% strat i cyrk z dojrzewaniem od nowa.

Ale za to jak teraz bym zrobił to 240 to zwolni się miejsce pod kolejny upgrade do 320, lub jak bym pojechał po bandzie to do 400cm :) Tylko że już nawet do 240 musiałbym pewnie dołożyć klimę do pomieszczenia żeby jak ktoś zamknie drzwi się nie zagotowało w środku. Przy 320 cm i 1600W w lampach obawiam się że w w sumie niewielkim pomieszczeniu bez klimy była by sauna.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima to żaden koszt przy zbiorniku 340cm ;) Przekładka tak to zawsze jakieś ryzyko i mnóstwo pracy. Tyle że daje zmiany ... a jak znam życie takie zmiany Ciebie tez kręcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany.. tak, zdecydowanie lubię :)

Przy cenach sprzętu akwarystycznego klima to pikuś. Tylko że to po prostu kolejna rzecz do zrobienia, dopilnowania żeby było porządnie wykonane itp. A doba niestety 24h :(

Najbardziej wstrzymuje mnie póki co mentalnie ogrom pracy, jaki trzeba włożyć w taką operacje i to nawet nie związaną z pracą fizyczną czy kosztami - kiedyś jak zakładałem pierwsze akwarium nie miałem pojęcia co do czego i każde rozwiązanie było równie dobre. Teraz w grę wchodzą dylematy typu konstrukcja komina, closed loop, podnoszenie lamp , czy nawet kolor tła - robiąc kolejne już akwarium chciałbym być w 100% ze wszystkiego zadowolony - niestety przemyślenie wszystkich tematów zajmuje dużo czasu..

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w grę wchodzą dylematy typu konstrukcja komina, closed loop, podnoszenie lamp , czy nawet kolor tła - robiąc kolejne już akwarium chciałbym być w 100% ze wszystkiego zadowolony - niestety przemyślenie wszystkich tematów zajmuje dużo czasu..

Paweł ale to też jest fajna zabawa.

Jednak tak jak piszesz wymaga czasu i to dużo więcej niż ich potem realizacja, oczywiście jak chce się mieć wszystko dobrze rozwiązane.

Moim zdaniem projekt to podstawa, aby potem jakieś problemy nie wyszły.

Lecz jak już wszystko super działa - mega radocha, że to co się wymyśliło i zaprojektowało to to o co nam chodziło.

Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ale to też jest fajna zabawa.

Zgadza się tylko że..

.. niecałe 2 miesiące temu urodziła mi się 3-cia córka i z tym czasem to tak różnie bywa :)

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł do czterech razy sztuka ;-)

Niestety, ale ile by się sprawy przemyślało to i tak potem się okaże, że coś można było lepiej i chyba żaden baniak nie będzie tym idealnym - coś jak z budową domu

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek - jak ktoś ma formę na pustaki to cegły nie wyprodukuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle już nie wiem co na pisać bo wszystkie pochlebstwa już słyszałeś ale co do zmiany szkiełka to wiesz jakie mam na ten temat zdanie a jak już się uprzesz to masz we mnie pomocna dłoń a nawet dwie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj zmieniaj coś dziać się musi, a do pomocy się piszę jak nie przy akwarium to dzieci przypilnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki - ale jeszcze nic nie zmieniam :) Od planu do realizacji długa droga, a czasami na planach się kończy ..

edit:

a jeszcze takie zdjęcie udało mi się zrobić.. strasznie ciężko pod takim kątem się robi, dodatkowo żeby świetlówki się nie odbijały za bardzo w wodzie..

15113725034_67c9682c80_k.jpg

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.