Skocz do zawartości
robi

Modyfikacja pompy tunze 6055

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie że tak można ? http://www.nanoriff.info/board22-nanoriff-miniriff/board1-technik/18854-tunze-6055-mod-test/

koszt niewielki a wydajność sporo wzrasta i wszystko pasuje.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ciekawe.

właśnie myślalem nad zmianą pomp na większe .

dzisiaj spróbuje zamówić kpl osłone i wirnik

zobaczymy jak będzie


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ciekawe.

właśnie myślalem nad zmianą pomp na większe .

dzisiaj spróbuje zamówić kpl osłone i wirnik

zobaczymy jak będzie

A jak powycinasz te pręciki na dolocie wody to będzie tajfun ! Ja wyciołem 2/3 czyli co trzeci zostawiłem ,obciołem też do minimum tą "rurke" wylotu wody ,co dało szerszy strumień .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z poborem prądu po modyfikacji z wirnikiem.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra będzie jak pompa zrobi stop, coś wpłynie i zrobi start.

Powodzenia


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi sie koktail ze siweżego mieska dla innych rybek ;).


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zrobi,mam tak od lat i nikt w pompie nie zginął, więc...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nawet nic wycinać by się masakra zrobiła , mi escenius bicolor przemielil sie na kawałki , wpłynął gdy wyłączyłem pompy podczas karmienia, wypłynał już poszatkowany. Od tego czasu na każdej pompie mam tą kratkę osłaniającą zamontowaną. Nie zaryzykowałbym zupełnie otwartej pompy trzymać w akwarium już teraz napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie ten watek caly na RC. Jezeli taki mod z 6055 sterujesz on/off to potrafi klikac lub krecic w druga strone

ten kolnierz to blokuje ( wg. osob ktore to zrobily )

Nie wiem czy warto


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie ten watek caly na RC. Jezeli taki mod z 6055 sterujesz on/off to potrafi klikac lub krecic w druga strone

ten kolnierz to blokuje ( wg. osob ktore to zrobily )

Nie wiem czy warto

Jaki kołnierz ? co blokuje ? ta pompa na on-of nigdy ,NIGDY nie ruszy w drugą strone

ps. o jaki mod Ci chodzi ??? ten z zamianą wirnika ? też wykluczone przeciwne obroty !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie możliwości ruszenia w drugą stronę bo ma silnik prądu stałego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie możliwości ruszenia w drugą stronę bo ma silnik prądu stałego.

Łot i dobrze godasz.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak faktycznie, dotyczylo to pomp z modeli 6045, 6065 i pochodnych. Klikanie pozostaje niestety

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tak podrasować bez ryzyka utraty pieniędzy i zwierzaków. Tylko polecam podcinać po kawałku wewnętrzną tuleję, bo można przegiąć i może się pompa okazać za mocna do litrażu.

http://nano-reef.pl/...-tiuning-tunze/

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko tylk szkoda ze silnik w dupe dostaje :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko tylk szkoda ze silnik w dupe dostaje :)

Ja wiem?, czy nie jest tak że po prostu to co normalnie tłumi przepływ wody jest wycięte? Wdg. mnie to chyba silnik jest mniej obciążony właśnie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zreszta nie wcinam sie :) kazdy sposob na ulatwienei zycia jest dobry :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro odbieram wirnik i obudowę .

zobaczymy jak będzie wieczorem


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuning wykonany . działa od soboty . nic się nie grzeje , pasuje idealnie , nie hałasuje , strumień duużo mocniejszy , o wiele szerszy ale jak by zasięg mniejszy . koszt : wirnik + kosz 90 pln


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jedna rzecz, czy po zmianie wirnika i obudowy pozostanie jakieś oznaczenie na obudowie które pozwoli zidentyfikować, jaki motor jest wykorzystywany (6055/6095)? Może ktoś podzielić się fotką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam na bloku silnika jest nadruk z modelem pompy ( nie naklejka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest od stony gniazda wirnika nadruk.

Swoja droga, nie dziwne ze ci spada dlugosc skoro zwiekszasz lopaty wirnika i srednice wylotu a silnik zostaje ten sam. No i napewno sie bardziej grzeje bo ma wiekszy wirnik ale jak siedzi w wodzie to nie powinno byc problemu. Trzeba jednak sprawdzac bo moze sie spalic.

To jak w modelach zdalnie sterowanych motorowodnych. Zmiana sruby moze zwiekszyc temp. Pracy silnika z 60 nawet do 100st. Wynika to z wiekszej powierzchni oporu wody ktora musi pokonac wirnik a zasilic musi pompa.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.