Skocz do zawartości
luft

Zapach z kubka odpieniacza

ankieta wielokrotnego wyboru  

125 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym dla Ciebie jest zapach z kubka odpieniacza

    • Przyjemn? bryz? :)
    • Pi?t? achillesow? morskiego hobby (fetor)
    • Niczym istotnym, nie zauwa?am tego
    • Cenn? wskazówk?
    • inne
    • Nie mam odpieniacza
    • ?mierdzi, ale musi ?mierdzie? :) Czu?, ?e baniak dobrze dzia?a


Rekomendowane odpowiedzi

Ankieta na miłe rozluźnienie. Kto wie może coś odkrywczego w temacie zapachu urobku piany ku oświeceniu napiszecie.

Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pachie. A czym? To już zależy jaką choinkę w nim powieszę :smiling:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Taaak , u mnie też pachnie bryzą w domu :thumbup: jak idę wylać ten szlam do kibelka :evil: wszyscy w domu zadowoleni :rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, moja dama mówi że jak na targu rybnym daje, oglądnąć seriala nie może bo rozkojarza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc wylać zawartość pytam czy ktoś nie chce mocnej herbatki ale jakoś niema chętnych... :dizzy:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na na kubełku filtr węglowy, drugi na wylocie z "kolektora" (5 l butelki), w butelce odrobina płynu (obecnie eksperymentuję z octem) - i wcale nie musi śmierdzieć - zapachu nie czuć, a mam wrażliwą rodzinkę :).

Oczywiście butelkę opróżniam przy zamkniętych drzwiach ubikacji oraz włączonej wentylacji :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale mozesz zrobić zdjęcie, zwlaszcza "kolektora" :) ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym mogą pachnieć rozkładające się substancje organiczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi, ja rozumiem że odpieniacze moc syf kawa, lecz ja mam chyba coś nie tak w akwarium bo cały czas jak "wącham" kubek przez 1,5 roku to czuję taką fajną "przyjemną bryzę" i taki mydlany zapach. Nigdy mi nie śmierdziało, choćbym nawet miesiąc kubka nie umył, tylko wylewał brudną wodę. Jak ścieram glony z szyb to czuć taki żelazny zapach a w kubku mydełko :D


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolektor, to po prostu butelka po 5l Żywcu (woda), gdzie w nakrętce wchodzi rurka z odpieniacza, A na nakrętce od butelki jest przyklejony kawałek rurki z węglem aktywnym. Chodziło mi o to, żeby był swobodny przepływ powietrza.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy czyscic pojemnik 2 x dzienne i mozna znacząco ograniczyć zapach

u mnie smierdzi tylko jak wylewam do zlewu przy samym akwarium nie


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wylewalem. Przyszedl Alex (synek-3lata/avatar) zrobil gleboki wdech, zapytal co robie, zamknal mnie w toalecie I wlaczyl wentylator :D

Poprostu sie spieszylem I... I mi pojechal zwyczajnie, bez zbednych slow ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoj kubek czyszcze rano i wieczorem wycieram na sucho i przy akwarium mi nie smierdzi

w łazience jak przelewam do zlewu . Ale odkrecam wode mieszam ze swieżą


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy akwa mi tez nie smierdzi. Wylewam do ubikacji, nie do zlewu, wiec nie mieszam z woda. Moze tylko ja nie czyszcze kubka dwa razy dziennie, ale zwyczajnie nie mam na to czasu.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście nic nie czuć przy akwarium niestety tylko jak wylewam do WC i leci świeży wodospad to czuć tak a'la rybą :on2long:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie odkąd dokarmiam jeżowca parzonymi liśćmi kapusty pekińskiej (dostaje to co drugi dzień na zmianę z nori) to z kubka czuć kapustą :evil:


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no zapach super i w ogóle fajny jest :thumbup: hihi


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tam zapach jest ale nie żeby śmierdziało, jak zapach robi się bardziej intensywny to znak dla mnie że quadricolor coś kombinuje- albo się wkręca albo kogoś uśmierca. Gorsza opcja coś nie działa jak należy.

Jak jest zapach taki, że coś czuć (czyli bez rewelacji)- jak rano nad morzem podczas przybojów- to wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak z oczyszczalni wali :) to znak ze dobrze pieni i czysgi wode

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ...poznaj Stachu po zapachu! A co w dniach jak mamy silny katar ? wiem ! wtedy tylko domownicy cierpią!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie posze tu o Zapachu jak czyszcze kubek bo tak to go nie czuc wcale.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wysłałem zawartość kubka do kibelka. Wali niemiłosiernie w całym domu... Zazwyczaj robie to jak nikogo nie ma w domu bo sie rodzina za każdym razem burzy

Przy samym akwarium nie czuć ale jak sie uwolni to zło to z godzinkę łzawią oczy jak sie koło kibelka przechodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki sie kubka nie otworzy, to jest ok:D

Otwieram go dopiero w zamknietej ubikacji z wentylatorem wlaczonym i zostawiam wlaczony jeszcze przez 10min. Zaden zapach na dom nie wychodzi....

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba cos nie halo z wodą, odpieniaczem lub po prostu mam małą ilość syfu w kubku (ok 200ml), bo żadnego smrodu, który miałby wpływ na domowników nie odczuwam. Bez reakcji.

Biorę kubek, idę przez pół mieszkania, otwieram i wlewam do umywalki. Potem krótkie mycie i gotowe.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.