Skocz do zawartości
luft

Zapach z kubka odpieniacza

ankieta wielokrotnego wyboru  

125 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym dla Ciebie jest zapach z kubka odpieniacza

    • Przyjemn? bryz? :)
    • Pi?t? achillesow? morskiego hobby (fetor)
    • Niczym istotnym, nie zauwa?am tego
    • Cenn? wskazówk?
    • inne
    • Nie mam odpieniacza
    • ?mierdzi, ale musi ?mierdzie? :) Czu?, ?e baniak dobrze dzia?a


Rekomendowane odpowiedzi

Ja smrodu nie czuje dopóki nie otworze kubka,ale dla lepszej pracy odpieniacza myje kubek co 3 dni żeby syf który się osadza na ściankach i szyjce nie blokował i spowalnial wywalania piany.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika jest taka ze bzdura powtarzana wiele razy po jakims czasie staje sia "prawda" a niejednokrotnie dogmatem. Kiedys ziemia byla plaska i slonce krazylo w okolo.

Ja stawiam ze 90% akwarystow nie jest swiadomych negatywnych skutkow agresywnego odpienainia. Owczy ped przewymiarowanych skimmerow przyszedl z zachodu. Rozwijajca sie morszczyzna w polsce poszla z tym nurtem.

T_05_1.jpg

T_05_2.jpg

T_05.jpg

p1010061_std.jpg

Iwan014.jpg

Wspolny mianownik . Dobre sparwdzone swiatlo T5, DSB, brak odpieniania. Mysle ze warto chocby pomyslec OUT OF BOX niz jalowo gadac :respect:

y-balls.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapach z odpieniacza w porównaniu do zapachu mojego psa to...rajski ogród

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Panowie śmierdzący temat i to bardzo nos urywa :blushing:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.

Ja stawiam ze 90% akwarystow nie jest swiadomych negatywnych skutkow agresywnego odpienainia. Owczy ped przewymiarowanych skimmerow przyszedl z zachodu. Rozwijajca sie morszczyzna w polsce poszla z tym nurte .

koniec cyt.

Czyli wniosek taki, ja i wielu z tego forum to już nie owce ale barany co to poleciały pełnym pędem kupujac ,

,,duże" pienidła,też dzięki temu forum :welcome: .

Teraz tym bardziej lece pełnym galopem ,po takim poście, ale w PRZEPAŚĆ domysłów.

Polecam lekturę magazynu koral o odpieniaczach,gdzie jest opisana historia,gdzie nastąpił przelom,zupełnie przypadkowy jeśli chodzi o odpienianie wody,wcześniej utrzymanie życia w akwarium na dłuższą mete było nie możliwe,organizmy bardziej wymagające padały

Chyba że tam też piszą dla samego pisania :smilieA13:

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.

Ja stawiam ze 90% akwarystow nie jest swiadomych negatywnych skutkow agresywnego odpienainia. Owczy ped przewymiarowanych skimmerow przyszedl z zachodu. Rozwijajca sie morszczyzna w polsce poszla z tym nurte .

koniec cyt.

Czyli wniosek taki, ja i wielu z tego forum to już nie owce ale barany co to poleciały pełnym pędem kupujac ,

,,duże" pienidła,też dzięki temu forum :welcome: .

Teraz tym bardziej lece pełnym galopem ,po takim poście, ale w PRZEPAŚĆ domysłów.

Polecam lekturę magazynu koral o odpieniaczach,gdzie jest opisana historia,gdzie nastąpił przelom,zupełnie przypadkowy jeśli chodzi o odpienianie wody,wcześniej utrzymanie życia w akwarium na dłuższą mete było nie możliwe,organizmy bardziej wymagające padały

Chyba że tam też piszą dla samego pisania :smilieA13:

Z Grzesiem nie przegadasz...szkoda dyskutować.Ludzie wywalcie Odpieniacze....ja je przyjmę...szczególnie te z inicjałami BK

I tak zaraz z tematu o śmierdzacym kubku zrobi się temat że zło to Odpieniacz...później zejdzie na sól...i taki początkujący Kowalski po przeczytaniu zrobi akwa bez sumpa,i odpieniacza i potem zaczyna się....

A czemu mam tyle tego a czemu tyle tamtego...

Ale każdy ma swoję zdanie,tylko dobrze że nie każdego trzeba słuchać.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy macie z tym zapachem. Kubek jest w zasadzie zamknięty, przez te otworki nie wydostaje się tyle smrodu, żeby domownicy z watą w nosie chodzili. Ja kubek zanoszę do łazienki i tam dokonuję "oczyszczenia". Specjalnie piszę o łazience żeby ktoś nie wpadł na pomysł mycia kubka w tym samym zlewie co talerze i inne przedmioty kuchenne. Oraz mam osobną gąbkę do czyszczenia kubka, przechowywaną przy sprzęcie akwariowym, żeby w drugą stronę "ktoś" mi jej nie użył do mycia czegokolwiek innego z jakimkolwiek płynem. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesu nie masz odpieniacza to super... ciesze się, że tobie się udało ale po co swoje wizje wciskasz innym?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ciekawego piszą o tym odpienianiu, nie miałem okazji przeczytać tego numeru, o ile się nie mylę to nr 4/2013, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolny mianownik . Dobre sparwdzone swiatlo T5, DSB, brak odpieniania. Mysle ze warto chocby pomyslec OUT OF BOX niz jalowo gadac :respect:

Panie a ruch wody to co?

Mosz chopie przydomek Szlachta Morska to znaczy że szlachtujesz tu gawiedz czy jak?

bo szyfrujesz :animier: chyba że to tak dla utrzymania napięcia,mam sie podjarać tymi fotkami że niby bez odpieniacza?

OUT OF BOX :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ciekawego piszą o tym odpienianiu, nie miałem okazji przeczytać tego numeru, o ile się nie mylę to nr 4/2013, tak?

Niestety nie mam już tego numeru,ale tak po mojemu akwarium bez odpieniacza to nie odkrycie żadnej hemeryki,jest coś na rzeczy ale widzę to tak.

Akwarium może i dojrzewac rok i dłużej , przy stracie mojego baniaka celowo wody nie podmieniłem 6 miesięcy i nic się nie działo,cudów jeśli chodzi o korale nie mam, ale faza przejsciowa z akwarium niedojrzałego w dojrzałe (trudna do wyłapania,konkretnego zdefiniowania)to był istny boom jeśli chodzi o mnożenie,dzielenie się korali,tylko to wiecznie trwać nie może i musi nastąpić regres, następuje tkzw,starzenie się zbiornika i wszystko się spowalnia,wtedy odpieniacz się przydaje.Tutaj też nie ma żadnej ameryki

Jestem świadomy i chyba każdy że, odpieniacz to nie selektywny filtr który wywala tylko fekalia ale maszynka do wyjaławiania zbiornika (tak?) no więc jak znaleśc kompromis.

Pisanie że kiedys ziemia była płaska, o jakis dogmatach.... jak to się mowi ,nie czaje bazy

Teraz druga sprawa ryby,no chyba po to zakłada się akwarium żeby coś tam pływało,wiadomo kto co lubi ale duże akwaria z paroma wypierdkami to jakieś nieporozumienie

Grześ akwarium masz piękne,ale dorzuć tam rybska i pogadamy o dogmatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.

Ja stawiam ze 90% akwarystow nie jest swiadomych negatywnych skutkow agresywnego odpienainia. Owczy ped przewymiarowanych skimmerow przyszedl z zachodu. Rozwijajca sie morszczyzna w polsce poszla z tym nurte .

koniec cyt.

Czyli wniosek taki, ja i wielu z tego forum to już nie owce ale barany co to poleciały pełnym pędem kupujac ,

,,duże" pienidła,też dzięki temu forum :welcome: .

Teraz tym bardziej lece pełnym galopem ,po takim poście, ale w PRZEPAŚĆ domysłów.

Polecam lekturę magazynu koral o odpieniaczach,gdzie jest opisana historia,gdzie nastąpił przelom,zupełnie przypadkowy jeśli chodzi o odpienianie wody,wcześniej utrzymanie życia w akwarium na dłuższą mete było nie możliwe,organizmy bardziej wymagające padały

Chyba że tam też piszą dla samego pisania :smilieA13:

No coz jezeli ktos puczul sie sie baranem to ja juz nic nie poradze.

Tekst z o odpieniaczach z magazynu Koral jest mi znany bo posiadam ten numer w swojej bibliotece. I zgodze sie w calej rozciaglosci, lecz sa tez inne aspekty. Lata temu, kiedy wsadzono odpieniacz do akwarium, pojecie na temat akwarysytki jak i rafy bylo znikome w porownaniu do tego co wiemy dzisiaj. NIe bylo tylu badan, publikacji, interentu a nawet ksiazek. Nie bylo rozmanazania ryb w niewoli, poroagacji korali. Byl tylko Import i odbywal sie mniej "humanitarnie" niz dzis. Uczono sie jak polawiac, przewozic i przetrzymwac zwierzeta. Dlatego odopeniacz okazal sie przelomem. Podobna kolej rzeczy trwa do dzis. Osoba zaczynajaca sa jak akwarysci 40 lat temu. Nie majac wiedzy i doswiadczenia wkladamy odpieniacz ktory jest rozwiazaniem. NIe jestem wrogiem odpieniaczy a agresywnego odpienainia i braku elementarnego myslenia przy prowadzniu akwarium. Jestem za uzywaniem tego urzdzenia ze swiadomoscia dzialnia w skutkach, lub mowioc inaczej z rozsadkiem.

Z Grzesiem nie przegadasz...szkoda dyskutować.Ludzie wywalcie Odpieniacze....ja je przyjmę...szczególnie te z inicjałami BK

I tak zaraz z tematu o śmierdzacym kubku zrobi się temat że zło to Odpieniacz...później zejdzie na sól...i taki początkujący Kowalski po przeczytaniu zrobi akwa bez sumpa,i odpieniacza i potem zaczyna się....

A czemu mam tyle tego a czemu tyle tamtego...

Ale każdy ma swoję zdanie,tylko dobrze że nie każdego trzeba słuchać.

Panie Bober z Grzeskiem pogadasz i przegadasz pod warunkeim ze ma sie troche wiedzy. Juz Ci kiedys napisalem, biegasz po tematach ze szpileczka, zamiast wnoscic cos do dyskusji. Jak marzysz zeby miec inicjaly BK by delektowac sie oprozniajac urobek, to poszperaj torche i zobaczysz ze oprocz pieknych zbiornikow na tych pienidlach, czesc ludzi niestety ma napowietrzanie za 5 tysiecy.

A jeszcze jako ciekawostke to powiem Ci ze baniak z ostatniego zdjecia jest bez sumpa.

Grzesu nie masz odpieniacza to super... ciesze się, że tobie się udało ale po co swoje wizje wciskasz innym?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Zasad forum jest prosta. NIe chcesz nie czytasz.

Nie wciskam innym a probuje pokazac zalety innych scizek lub ze w ogole sa. Pierwsze 3 zdjecia to akwarium naszego forumowego kolegi Krzyska Tryca. Filtracja oparta na samym refugium z podlozem Miracle Mud. Polecam porozmawiac z nim o tym zbironiku jezli nadazy sie okazja.

Wspolny mianownik . Dobre sparwdzone swiatlo T5, DSB, brak odpieniania. Mysle ze warto chocby pomyslec OUT OF BOX niz jalowo gadac :respect:

Panie a ruch wody to co?

Mosz chopie przydomek Szlachta Morska to znaczy że szlachtujesz tu gawiedz czy jak?

bo szyfrujesz :animier: chyba że to tak dla utrzymania napięcia,mam sie podjarać tymi fotkami że niby bez odpieniacza?

OUT OF BOX :respect:

To jakie rybska polecasz do 200L?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz jezeli ktos puczul sie sie baranem to ja juz nic nie poradze.

To jakie rybska polecasz do 200L?

Holacanthus clarion :laughing: meeeee

cyt.

Nie wciskam innym a probuje pokazac zalety innych scizek lub ze w ogole sa. Pierwsze 3 zdjecia to akwarium naszego forumowego kolegi Krzyska Tryca. Filtracja oparta na samym refugium z podlozem Miracle Mud. Polecam porozmawiac z nim o tym zbironiku jezli nadazy sie okazja.

koniec cyt.

Czy na pewno tylko tyle?Pamiętam pierwszy jego filmik,szczena mi opadła ale jeszcze bardziej kiedy zobaczyłem to co ma pod akwarium :shock: (pomyślalem nie tędy droga,przynajmnej dla mnie)OUT OF BOX :laughing:

a ta kilka ze złota to niby Ty? :w00t:

Dobra Grześ spuszczam powietrze,bo zgredzieje,

o co chodzi z tym napowietrzaniem za 5 tysiaków?

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Blik

Ciezko sie odniesc do pieprzenia i ciaglej edycji postow.

Okresl sie w koncu co chcesz mi przekazac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"NIe jestem wrogiem odpieniaczy a agresywnego odpieniania i braku elementarnego myslenia przy prowadzniu akwarium."

Odpieniam jak najbardziej agresywnie.

Nie uwazam sie za osobe z brakiem elementarnego myslenia.

Mimo to, nie wcinam sie do innych form filtracji. Poza Miracle Mud, ktorej nigdy nie chcialem, poznalem chyba wszystkie i ich rozne kombinacje. Sa dla mnie po prostu bardziej zabierajace czas niz czyszczenie kubka. Wyniki na obydwu sa widoczne i do osiagniecia, moze wiec Grzes nie tylko Twoja droga jest jedynie sluszna ? Z pewnoscia nie uzywalbym slow "barany" lub "bezmyslni". Wszystko mozna spokojnie wytlumaczyc.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Blik

Ciezko sie odniesc do pieprzenia i ciaglej edycji postow.

Okresl sie w koncu co chcesz mi przekazac.

Toś błysną,pozwól że kolegów to se sam wybieram.

Co chcę przekazać,teraz już nic

Dla mnie zasada jest prosta,wszystkie organizmy skoro jedzą to i wydalaja,nic nie stoi na przeszkodzie aby wyłączać odpieniacz podczas karmienia korali czy tez ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanislaw jak nigdzie nie napislem ze moja dorga jest sluszna tak samo jak nie nazwalem ludzi baranami czy bezmylsnymi. Kolega powyzej sam nazwal sie baranem a nawet zaczal meczec.

Uzylem okreslenia owczy ped i elementarne myslenie. Nie poradze ze niektorzy sami sobie przyklejaja latkie i sie ujawniaja.

Tobie na pewno nie brakuje elementarnego myslenia skoro stosujesz ozon gdzie raczej to rzadkosc. A przy wodce ludzie tym bardziej go nie uzywaja. Dozujesz No3 zeby zbic PO4. Masz swoje sciezki wypracowane przez lata.

I doskonale o tym wiesz ze wytrzbujac wode do ZERA korale zaczna leciec wiec swiadomie podbijasz NO3 i PO4 do poziomow wykrywalnych. Dojrzewanie zrobiles juz nie raz wiec dla Ciebie to pestka. Odpeiniasz agresywnie ale jestes swiadom, dlatego dzialasz dzialasz z innych kierunkow. Czy nie tak jest?

Kto jak kto Stasiu, ale Ty moimi wypowiedziami nIe powinienes sie czuc dotkniety pod zadnym wzgledem.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes :welcome:

Wystarczy, bo tu piszemy o smrodach, ale nie takich :spam:

Wiem, ze masz opanowanych kupe rodzajow filtracji, bo poswieciles na to ostatnie lata i to tak calym sercem. Chce Ci tylko powiedziec, ze az nie chce mi sie wierzyc, ze sie "ustatkowales" :thumbsup:

No, ale wracajmy do kup (kubka).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie czuję dotknięty,Naczytałeś się ksiązęk i teraz na siłe starasz się zainteresować innych....No cóż gdzieś tą wiedzę trzeba upłynniać...chyba nie jesteś biologiem,czy innym super profesorem bo tacy nie piszą o swoich przemyśleniach na forum tylko dają konkretne wykłady i zmieniają świat...a Ty tylko ciągle mieszasz ludziom w głowach...Najbardziej tym nowo przybyłym.

I tak jak napisałeś zasada jest prosta...nie chcesz nie czytasz.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe probuje na sile zainteresowac innych. I jakie mieszanie w glowaych? Nic nie poradze jezeli czujesz sie nowo przybyly.

Pokazuje tylko ze sa rozne kierunki a kazdy sobie wybierze co chce. Warto miec opcje, czyz nie? Jest wiele tematow ktore warto by poruszyc.

I nie widze powodow dlaczego mielibysy ciagle zagladac na Reef Central i czytac co tam nowego za oceanem.

Naczytac sie ksiazek i nie miec przemyslen byloby strata czasu.

http://www.seaforum....&p=34963#p34963

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanislaw jak nigdzie nie napislem ze moja dorga jest sluszna tak samo jak nie nazwalem ludzi baranami czy bezmylsnymi. Kolega powyzej sam nazwal sie baranem a nawet zaczal meczec.

Uzylem okreslenia owczy ped i elementarne myslenie. Nie poradze ze niektorzy sami sobie przyklejaja latkie i sie ujawniaja.

Tobie na pewno nie brakuje elementarnego myslenia skoro stosujesz ozon gdzie raczej to rzadkosc. A przy wodce ludzie tym bardziej go nie uzywaja. Dozujesz No3 zeby zbic PO4. Masz swoje sciezki wypracowane przez lata.

I doskonale o tym wiesz ze wytrzbujac wode do ZERA korale zaczna leciec wiec swiadomie podbijasz NO3 i PO4 do poziomow wykrywalnych. Dojrzewanie zrobiles juz nie raz wiec dla Ciebie to pestka. Odpeiniasz agresywnie ale jestes swiadom, dlatego dzialasz dzialasz z innych kierunkow. Czy nie tak jest?

Kto jak kto Stasiu, ale Ty moimi wypowiedziami nIe powinienes sie czuc dotkniety pod zadnym wzgledem.

Czy ja także mogę czuć się nie dotknięty meee, dzięki.

Obiecuje że popracuję nad swoim brakiem elementarnego myslenia,tak właśnie pomyślałem że sknociłem Ci cały misterny plan, abyś błysnął.

Wybaczysz

391px-Efekt_owczego_p%C4%99du.svg.png

cc-024-czapka-student-3-800x600.jpg

640px-Efekt_snobizmu.svg.png

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu nie wygladasz jakbys wiele rozumial z tych wykresow :hrhr:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu nie wygladasz jakbys wiele rozumial z tych wykresow :hrhr:

nie no za kogo Ty mnie masz,ja bym w życiu takiego ciu....twa na swój dekiel nie założył,tak wiem nikt by mi go nie dał,nie musisz mowić .

Jak możesz odpowiedz na moje pytania,lub daj jakieś przykłady zbiorników prowadzonych latami bez pienideł,bo ciekawy wątek się robi,mówię poważnie,reszta owiec niech też poszuka,podzieli się wiedzą,coście tak zamilkły strzyżenie nie boli,

1274002040_by_hata_600.jpg

meee

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Grzegorzu. Niech Pan odpuści bo szkoda żeby Pan dostał bana jak inni którzy udowodniali lub chcieli udowodnić funkcjonowanie akwarium bez odpieniacza. Ci którzy go używają niech myślą że tak ma być i niech im śmierdzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon,

chyba nie zrozumiales calosci ? Znamy sie z Grzesiem od lat i to dosyc dobrze. Dyskusje musza byc. Chyba niepotrzebnie dolewasz oliwy do ognia, bo nikt nie jest obrazony, nikt tez innym (poza Toba) nie zyczy innym zle, zeby im smierdzialo itp. Juz dawno ustalilismy, ze akwarium mozna prowadzic roznymi metodami. :welcome:

Kubek smierdzi przy myciu, DSB przy odswiezaniu, filtr glonowy przy wyjmowaniu nadmiaru glonow, bakterie po odkreceniu butelki, pokarm przy rozmnazaniu itd. Po to jestes na forum, zeby komus zyczyc smrodu ? :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.