Skocz do zawartości
luft

Zapach z kubka odpieniacza

ankieta wielokrotnego wyboru  

125 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym dla Ciebie jest zapach z kubka odpieniacza

    • Przyjemn? bryz? :)
    • Pi?t? achillesow? morskiego hobby (fetor)
    • Niczym istotnym, nie zauwa?am tego
    • Cenn? wskazówk?
    • inne
    • Nie mam odpieniacza
    • ?mierdzi, ale musi ?mierdzie? :) Czu?, ?e baniak dobrze dzia?a


Rekomendowane odpowiedzi

Ja myje kubek codziennie, te 2 minuty mnie nie zbawi a przy baniaku i tak siedzę i tak, lepiej łapy pod kranem trzymać myjąc kubek niż w tym czasie grzebać w baniaku ;)


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w odpieniaczu nie śmierdziało i nie śmierdzi , być może dlatego , że myję kubek codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosz chopie przydomek Szlachta Morska to znaczy że szlachtujesz tu gawiedz czy jak?

ten przydomek dostaje się na zlocie za wódę i nie ma żadnego związku z nabytą wiedzą.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przydomek dostaje się na zlocie za wódę i nie ma żadnego związku z nabytą wiedzą.

byłeś? widziałeś?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba być i widzieć żeby wiedzieć... Zresztą sam piłeś ten wynalazek więc powinieneś wiedzieć :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moja żona była w ciąży to nawet lubiła sobie niuchnąć tego zapaszku..

Wiecie..zero używek to i urobek z kubka dobry ;) przynajmniej młody od małego się aklimatyzował i teraz lekiem na większość zła jest akwarium.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba być i widzieć żeby wiedzieć... Zresztą sam piłeś ten wynalazek więc powinieneś wiedzieć :p

Trzeba!!!

...Łapserdaku!!! :D :D :D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon,

nikt tez innym (poza Toba) nie zyczy innym zle, zeby im smierdzialo

posmarkałem monitor :laughing: przepraszam nie mogłem się powstrzymać

w całym tym sondażu chyba powinno być śmierdzi bo musi śmierdzieć czuć że odpieniacz dobrze działa

jak cuchnie to akwarium dobrze działa?

i jeszcze pozwólcie coś zamece

czy robił ktoś testy odpieniaczy?na zasadzie ta sama woda z tego samego zbiornika i porównywanie jakości analizy urobku?

Panowie czuje swąd spier....am z tąd :ninja:

aaa tomiooo dlaczego poziom dyskusji jest dla Cię za niski?

Dyzmuś toć już prawie merytorycznie było a Gandalf widzisz z odsieczą nie przybył,pomimo.

Ukrzyżowania się boi :surrender nie no nie wierzę

pokaż mi go, który to :pc:

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przydomek dostaje się na zlocie za wódę i nie ma żadnego związku z nabytą wiedzą.

Ciekawe zloty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Blik mysle ze czas pozbierac swoje zabawki i zmienic piaskownice. Troche za bardzo czujesz sie jak u siebie.

Nawklejales bzdurnych fotek, z ciekawego tematu zrobiles offtopa, a w kazdym jednym poscie ewidetnie szukasz zaczepki.

Odpusc sobie sarkazm i docinki, pokazalbyc co tam w akwarium u Ciebie slychac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeb przyznac ze smierdzi nasze hobby

Ale chyba pokochalismy to hobby wraz z tym smrodem

Faktem jest ze prowadzenie zbiornika bez odpieniacza jest sztuka i wielkim wyzwaniem

Zwlaszcze jesli zbiornik wyglada tak jak Grzeska

Osoby glosno krzyczace nie pokazuja swoich zbiornikow

BLIK Pokaz jak powinnien wygladac zbiornik prowadzony twoja metoda ze smrodkiem


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwesti zapachu to jest to ścisłe powiązane z tym co do akwarium wrzucamy, jaki pokarm, jakie dodatki, jakie suplementy, witaminy etc. To wszystko ma swój wkład do urobku lądującego w kubku.

Jeśli chodzi o przewymiarowane odpienianiacze to jest w tym prawda. Kupiłem w zeszłym roku nowy pieniek z myślą o większym akwarium i cyk go do suma. Za 3 miesiące woda wytrzepana z mikro i śladowych. Teraz to wyprostować zajmuje znacznie więcej czasu. Dobrze ze w porę zacząłem działać bo inaczej bez strat by się nie obyło. Teraz uważnie przyglądam się pracy pienidła i regulacja jest na bieżąco. Nie tak ze ustawione i pieni ile wlezie. Dodałem filtrację glonową i stopniowo modyfikuje system oczyszczania wody tak aby jaknajwiecej dobra w niej zostawało. Skimmer przy regularnych podmianach i niewygórowanych koralach pozwala nam na minimalna obsługę akwarium. Ale jak to w hobby jest warto coś usprawniać, kombinować, próbować.

Chyba ze ktoś chce mieć tylko akwarium, bo ma taki kaprys.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi bo musi śmierdzieć,czuć że to forum działa,nie jesteś zwolennikiem odpieniacza a widze pienisz i to fest ,chętnie byś odpienił co niektórych bo czują się jak u siebie,ma być tak? :bow

Będąc potencjalnym sponsorem tego forum, długo bym się zastanowił ,cóż to za prezes co działa ewidentnie na moją szkode

3/4 odpowiedzi w tym temacie to odp.o doznanich jakie przeżywają użytkownicy niuchając smród czy tez bryze (jak zwał tak zwał)a ty mi mówisz że oftopuje?

Zadalem kilka konkretnych pytań i masz kupę kłopotu z tym, więc nie mędrkuj. odp.nie chcę bo wiem jakie będą-nijakie

powiedziałem cudów nie mam,ale mam akwarium oparte także na filtrze kubełkowym :shock: oświetlane swego czasu zwykłymi żarówkami,3 gat.błaznów,żyją, mają się dobrze, dasz,wiare?kilery garbiki,i wiele innych ryb ,temp.stała 28`C,kubełek nie otwierany po 3,4 m-ce,żwirek odmulany podczas podmian,ukwiały które dzielą się w tempie aiptazji,debeliusy składające jajca,błazenki także,

oświetlenie nie za 3 tysiące ale za 3 stówy.

Jest zaprzeczeniem wszystkiego, czego się tu dowiaduje i robie to z pełną premedytacją i cieszy mnie to

dalej oftopuje

zresztą możecie mnie zbanować,usunąć ,cokolwiek

wali nie to :scooter: ciebie widać nie, a szkoda

,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO I CO Z TYM BRAKIEM SMRODU ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blik zbiornik wyglada fajnie

Z filmu dalbym mu 700 litrow i te bliki po scianie i zbiorniku fajniutkie

Jak na lampe za trzy stowki to gratulacje co to za lampa pokaz ja ?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lampa na chip ledach :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak śmierdzi to w biedzie na stoisku z chemią jest taka niebieska kostka do wc, ładnie pachnie, można wrzucić do kubka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak śmierdzi to w biedzie na stoisku z chemią jest taka niebieska kostka do wc, ładnie pachnie, można wrzucić do kubka;)

A jak przeleje to będzie pachnieć w całym domu :baby:


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przeleje to będzie pachnieć w całym domu :baby:

Same plusy:)

A w sprawie tematu, to mnie denerwował smród z kubka a jeszcze bardziej mnie irytowało to jak brakło prądu i wszystko co odpieniacz wytrzepał znalazło się z powrotem w baniaku, jak kubek się przelał.

Zrezygnowałem z odpieniacza od 2 miesięcy leje wódkę i scrubber pracuje, PO4 mam bliskie 0 choć mam dużo ryb, korale jeszcze nigdy tak mocno się nie pompowały.. no i smrodu nie ma.

Edytowane przez 81bart (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasad forum jest prosta. NIe chcesz nie czytasz.

Grzesiu oczywiście masz racje tylko w temacie o zapachu z kubka muszę czytać twoje wywody które mają się nijak do założonego wątku.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blik zbiornik wyglada fajnie

Z filmu dalbym mu 700 litrow i te bliki po scianie i zbiorniku fajniutkie

Jak na lampe za trzy stowki to gratulacje co to za lampa pokaz ja ?

patrzajta,prościej się nie da ;)

spam?

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.