Skocz do zawartości
inmar

Produkty Korallen-Zucht

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo się ostatnio naczytałem bo temat mnie bardzo interesuje,ale jak to w takich przypadkach bywa wie się mniej niż więcej.Wiadomo,że jest wielu producentów specifików,każdy stosuje z powodzeniem większym lub mniejszym innych producentów i jest OK.Przymierzam się do KZ bo tak sobie wymyśliłem i interesowały by mnie bardziej opinie Kolegów,którzy stosują,stosowali lub znają się na tym.

Poniżej jest link z opisem większości preparatów,ale to proste opisy.Raczej mnie nie interesuje pełny ZEO a takie preparaty,które można stosować w "normalnym" akwarium.Pisze o tym wszystkim jako laik więc wszystkie uwagi,sprostowania są mile widziane i liczę na fachowców.

http://www.korallen-zucht.de/files/zeo_guidepolnisch.pdf

Z tego co doczytałem co można stosować bez pełnego ZEO to:

kaliumjodid flour konzentrat

iron contrentrate

zeospur

stylo pocci blow

amino acid high

amino acid LPS

coral votalizer

coral snow

zeobak

b-balance

k-balance

zeofood7

zeostart3

Nie wiem jak się ma to w praktyce,bo nikt nie pisze o tym,ale można walczyć z cyjano stosując połączenie zeobak + coral snow.

Co na razie mam,może przypadkowo to coral snow,zeobak i iron concentrate. Szczególnie zastanawiam się czy coral snow to taki sam produkt jak coralB od AF ?

Polecane jest mieszanie coral snow z różnymi innymi produktami,czy można go mieszać też z aminokwasami z AF ? Pytań wiele,ale nie od razu wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje iron 1 x w tygodniu myślę że pomogło w naprawianiu u mnie .

wszystko co zielone jak by bardziej zadowolone.


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje codziennie :

coral votalizer

amino acid

Sponge power

Xtra

kaliumjodid flour konzentrat

I co pare dni iodid complex

Stosowałem też zeospur2, kolory robią się mega i to na drugi dzień ;p.

Oprucz tego dla korali ABC grotecha, suchy i mrozonki, też codziennie.

edit.

jeszcze Bio mate ;p

Edytowane przez LukaSS (wyświetl historię edycji)

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Polecam Ci zacząć samemu próbować z poszczególnymi preparatami, teraz są w sprzedaży małe butelki (przystepne cenowo) stworzone z myślą o małych zbiornikach w których stare opakowania wcześniej by sie zmarnowaly niż zostały wykorzystane ze względu na termin przydatności. Z mojego doświadczenia :

Coral vitalizer - pokarm, wzmaga polipowanie

Zeospur2 - korale jaśnieją po kilkunastu godzinach i taki stan sie utrzymuje około doby pózniej wracają do normalnych barw

Kalium jodid fluor- wzmacnia delikatnie niebieski kolor

Pohls xtra - nie zauważyłem działania

Styllo poci - nie zauważyłem działania

Zeostart itp rewelacja ale z kamieniami i filtrem, nigdy nie stosowalem w baniaku bez zeo więc nie wiem czy to coś da

Na Cyjano polecam zeozym taki proszek do rozrobienia z woda, u mnie działał.

Generalnie jeśli chodzi o dodatki to wydaje mi sie, ze cieżko tak je opisywać, znajomi którzy tez prowadzą baniaki na zeo twierdza ze jeden preparat działa, ja u siebie widzę, ze nie działa to przecież mikroelementy i pewnie w zależności jakiej kto soli używa u jednego zadziała, bo był niedobór a u drugiego nie.

Jakbyś chciał odpalic normalne zeo z kamieniami itp to pisz jest w pl trochę osób którzy używają, ale większość z nich nie udziela sie na forum. Polecam tez zeovit.com tam znajdziesz wszystko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar jeśli nie znasz angielskiego to poszukaj w sklepach internetowych opisów tych preparatów. W przypadku większości z nich jest napisane na jaki kolor pomagają. Tak w skrócie:

Cv - pokarm

AAhc - aminokwasy

Iron - zielony

B-balance - czerwone

Kalium jodid - niebieski

Spur2 - biały :D

Polecam tez sponge power właśnie odpalalem baniak i zamiast zeofood7 stosowalem sponge power akwarium dojrzało więc podejrzewam, ze działa, przy food7 było znacznie wiecej glonow na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie jaki jest koszt utrzymania pełnego ZeoVitu na np. 100litrów miesięcznie ?

tak +/-

jakie preparaty musiał bym używać żeby mieć pełne ZEO ? bo chyba nie wszystkie KZ :) ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kiedyś liczyłem bo teraz akurat taki litraz stawiałem i było to 200zl na start a ile na miesiąc wyszło to nie pamietam więc raczej niewiele. Sama podstawa na pewno wyjdzie mniej niż 30zl miesięcznie.

Podstawa to zeostart3, zeobak, sponge power lub zeofood7 no i oczywiście kamienie + węgiel.

Pozostałe preparaty zaczynasz stosować jak dojrzeje zazwyczaj juz wtedy korale wyglądają super i sobie pomału testujesz co na jakie kolory dobrze działa. Jest pare kwestii o których trzeba pamiętać dlatego polecam lekturę w/w forum żeby nie zrobić wtopy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek: wegiel...duzo wongla..;)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie węgiel :) Widzę, że znowu rewolucję planujesz ..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakumałem ten węgiel.Kończą mi się pomału produkty AF i czymś muszę je zastąpić,na razie badam sprawę.Odkąd założyłem reaktor to widać,że korale mają szybsze przyrosty a więc będą konsumować więcej składników z wody.Niedawno pisałem,że bielały mi od spodu acry,może od zmian jakie nastąpiły,czyli awaria odpieniacza i zmiana z Ballinga na reaktor,ale może też z powodu braku składników odżywczych w wodzie.W każdym razie zwiększyłem karmienie korali zmiksowanymi mrożonkami,pokarmami w proszku,witaminami i aminowkwasami co z powodowało zatrzymanie bielenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz się na produkty KZ będziesz zadowolony, efekty są widoczne dość szybko. Nie sa też takie drogie biorąc pod uwagę ile ich dozujemy. Wcześniej miałem Red Sea to po przeliczeniu 4x droższe.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ja osobiście nie polecił bym Ci preparatów KZ za wyjątkiem zeobaku, zeostartu ale to też nic specjalnego.

Rezygnujesz z preparatów AF bo nie spełniły twoich oczekiwań czy po prostu chcesz wypróbować coś innego?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie polecasz?

tapnięte z telefonu

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie , komu poleciał koral od braku dozowania magicznych buteleczek ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie agrument żeby ich nie lać ;p,


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest argument dla Marka aby nie przeginał w drugą stronę :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem niebieskie buteleczki przez rok i było tak ło. Niby ok ale kolorki nie powalaly. Jak zaczęłem lać buteleczki AF kolorki mi sie wzmocnily zdecydowanie. Moze tez nie lałem pełnego spektrum produktów KZ a teraz mam porządnie poukładane preparaty. Złożyło sie to tez ze zmiana lampy. Tak czy owak ja jestem zadowolony teraz z kolorów i wzrostu korali z takimi preparatami i lampa jaką używam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem z KZ i grotechem ABC i czy lałem według instrukcji czy połowe mniej efektów nie widziałem żadnych jedynie po czym widać różnicę to po co tygodniowej podmianie wody i to daje efekt

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ja osobiście nie polecił bym Ci preparatów KZ za wyjątkiem zeobaku, zeostartu ale to też nic specjalnego.

Rezygnujesz z preparatów AF bo nie spełniły twoich oczekiwań czy po prostu chcesz wypróbować coś innego?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć,może faktycznie bardziej by spróbować czegoś innego.Na dzień dzisiejszy wydaje mi się,że korale wolno rosną w porównaniu na przykład do Twojego akwarium,ale z kolorów raczej jestem zadowolony.Teraz podaję produkty AF w bardzo minimalnej dawce bo z zalecanych 10 kropel na mój baniak daję 2 krople.Wciąż też mam problem z brudnymi szybami,dziennie przynajmniej raz muszę wyczyścić dlatego nie zwiększam dawki.NO3 mam 3 a PO4-0,05. Takie parametry utrzymują się od dawna,choć zaprzestałem lać wódki w momencie kiedy BK300 wyjąłem z baniaczka czyli już 3 tygodnie.

Rozważam też produkty Red Sea ABCD plus inne.

Pytanie jeszcze raz o likwidacje cyjano czy rzeczywiście komuś udało się to zwalczyć ZEObak-iem i Coral Cnow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś według instrukcji ? Mi wychodzi powiedzmy 10ml Coral Snow i 10 kropli ZEObak-a,podawać co drugi dzień.Nie wiem czy pora dnia ma znaczenie,czyli noc czy dzień bo nic nie piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.