Skocz do zawartości
bob

Aqua Medic Turboflotor1000multi sl problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do posiadaczy tego odpieniacza. Nie moge wyregulowac poziomu wody w nim. Pompa toOR2500. Pompa jak pracuje to poziom wody w nim jest do polowy zwezki w kubku. Pienienie reguluje doplywem powietrza ale musi byc minimalne zeby nie przelewal wody. Odpieniacz juz dalem maksymalnie w gore, wiecej nie moge bo szafka jest. Jak probowalem ograniczyc przepustowosc pompy na zasysie wody to strasznie buczy. Nie mam juz pomyslu jak z tym sobie poradzic. Chcialbym zeby bylo wiecej miejsca na pane by dac wiecej powietrza. Bede bardzo wdzieczny za podpowiedz. Fotki odpieniacza dalem do swojej galerii bo pisze z fonu i nie moge na nim ich pomniejszyc. Dodam ze gwizdki sa wyjete bo z nimi to juz wali wode do kubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ,mam go u siebie, prawdopodobnie jest przytkany wężyk lub kruciec na który wężyk nachodzi ,przepuść przez wężyk gorącą wode, co do krućca to polecam wiertełko -zbiera się na nim wapień i blokuje przepływ powietrza


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gwizdki są rozkręcone to tak jak pisze @azja-83 sprawdź czy nie ma zatoru, wyczyść wszystko łącznie z pompą. Mam ten sam zestaw i jedno mnie zastanawia a mianowicie dławienie powietrza. U mnie jak przytkam powietrze to pompa tłoczy więcej wody i poziom się podnosi właśnie do połowy szyjki, więcej powietrza niższy poziom, czyli odwrotnie niż piszesz, oczywiście przy pracy ciągłej.

Czy aby przypadkiem nie szaleje Ci odpieniacz przy włączaniu? Czasem tak się zdarza szczególnie jak ścianki wewnętrzne się wytrze do sucha. Jeśli się tak zdarzy to robię jak z szampanem z nalewaniem na dwa razy :wine: tj: odpalam raz jak piana podejdzie do samej góry to wyłączam i odpalam jeszcze raz i jest spokój bo ścianki są już wilgotne. No ale to mi się chyba z raz tylko zdarzyło.

Może masz też przeładowany system i po przerwie trochę musi odpienić więc daj mu pochodzić a wodę z kubka skieruj do akwa i za jakiś czas powinien się uspokoić. Jeśli jak poziom wody dochodzi do poziomu szyki kubka i się nie przelewa to tak zostaw i niech trochę pochodzi.

Oczywiście powietrze i gwizdki otwarte na max.

Napisz coś więcej ile nie chodził ten odpieniacz (bo jak podejrzewam nie odpalałeś go na noc z obawy przed przelaniem), kiedy się zaczął problem, jak długo akwarium chodzi na tym odpieniaczu, czy były wcześniej problemy itd to może coś więcej będziemy w stanie pomóc.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiscie brak logiki u zdesperowanego czlowieka:) Odpieniacz juz 3 miesiace mieli to akwarium (350+150) a obsada dosyc skromna dopiero "konczy" sie dojrzewanie w nim i od 3 miesiecy kombinuje w nim. Nie wiem jak ja to wykombinowalem zeby dławic powietrze:) oczywiscie dalem powietrze na full i wszystko wrócilo do normy. Mieli az milo... wkoncu. Wiedzialem ze ktos mnie tu oswieci:)

Dzieki wielkie za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ten odpieniacz da rade na akwarium 300 L . :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od obsady


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.