Skocz do zawartości
luft

Burza - ryzyko dla baniaka?

.  

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy obawiasz si? o swój sprz?t elektro przy akwarium w trakcie burzy?



Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się że teraz udowadniasz coś co nie ma racji bytu przy takiej sile

to jakie sa normalne warunki które spełniają normy?zakładasz odrazu ze pewnie wszyscy ciągną kabel ze słupa jakoś na lewo i bez jakich kolwiek zabezpieczeń,bezpieczników?bo tak to rozumuję ze wszystko to co 10 lat temu lub nawet 5 do do d*py bo teraz powinni mieć wszyscy to co gwarantuje bezpieczeństwo (na papierze)ciekawe czy tez w praktyce


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu były obowiązkowe zabezpieczenie przeciw piorunowe na dachach więc nie było specjalnie gorzej, teraz nie ma bo szkodliwość spadła praktycznie do 0.Powodów jest kilka.

10 lat temu ludzie nie byli na tyle głupi by nie korzystać z bezpieczników zasada działania się nie zmieniła skuteczność tylko tak ale to moje przypuszczenia, potrafi zapobiec tragediom nie tylko związanym z burzą ale innym porażeniem prądu czy spaleniu chaty.

Nie muszę niczego udowadniać nie zależy mi na tym, mogę w każdej chwili przestać pisać do ciebie jeśli tego sobie zażyczysz.

Wydaje ci się tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeśli w moim domu sa bezpieczniki i jak również u sąsiadów i były piorunochrony jak piszesz to czemu jeśli piorun uderzył w transformator spaliły się urządzenia które były podłączone i nie tylko u mnie jak również u sąsiadów itp.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi może być wiele.

Ja nie jestem detektywem i nie znam ani tej sprawy ani jej szczegółów.

Skoro ty nie ufasz mi to czemu ja miałbym tobie zaufać?

Wyjaśnij mi tylko dlaczego się tak stało? ty już wyciągnąłeś wnioski i jesteś bliższy tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bo to o czym piszesz nas nie ochroni przed piorunem ze zagrożenia nie ma jeśli spełniamy normy

piszesz tez ze takie informacje ze coś się komus popaliło od burzy to z opowiesci a wydaje mi sie ze wyładowanie pioruna tez widziałeś z opowieści

proszę sobie poczytać a nie udowadniać że bezpieczniki nas chronią a byle kto tego artykułu nie napisał tylko wykształcony magistr inżynier elektroenergetyki

http://www.twojapogoda.pl/artykuly/111258,chron-swoj-sprzet-przed-burza-

i moze to tez

http://interia360.pl/artykul/idzie-burza-wylacz-sprzet,36970

i nie pisz już ze możemy być spokojni bo się mylisz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani w pogodynce jednego dnia mówi super ciepło,ładna i słoneczna pogoda a innego dnia mówi źle bo globalne ocieplenie w innym programie.

Nie jestem uległy na lobby.Większość tych inżynierów pracuje w tym zawodzie i sponsoruje artykuły.

Rzadko kiedy czytam takie portale wybacz.

Możemy być bardzo spokojni, w trakcie burzy z reguły ktoś mi bliski korzysta z internetu/tv a ja wychodzę na balkon 15piętrowego wieżowca i jestem happy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie wszystkie artykuły i ostrzeżenia sa do bani nic nam nie grozi no po prostu śmiech i faktycznie takie portale tez do bani tylko to inzynier energetyki a nie pani pogodynka no ale ty wiesz zapewne lepiej to proponuję ci zgłosić się do ludzi którym popali sprzet po burzy i wmawiać im że to nie od burzy :thumbdown:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben sage jeżeli chcesz wiedzieć to przed piorunem nie chroni bezpiecznik, on ma inną funkcję, jeżeli chcesz miec zabezpieczenie musisz miec potrójny system zabezpieczen z pretem wbitym na kilka-kilkanascie metrow wbitym w ziemie (zależnie od pomiarów)i odgromniki jednorazowegu użytku, masz takie?? 80% gospodarstw domowych nie ma... skoncz więc truć i zejdz na ziemie. Nawet najlepsze zabezpieczenie nie daje pewności a Ty takie dyrdymały opisujesz, sieć jest zabezpieczona ale wszystko zależy gdzie piorun uderzy. Dokształć sie pogadaj z elektrykiem a sam się dowiesz a puki nic o tym nie wiesz to nie pisz głupot....


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec potrójny system zabezpieczen ... skoncz więc truć i zejdz na ziemie. Nawet najlepsze zabezpieczenie nie daje pewności a Ty takie dyrdymały opisujesz zależy gdzie piorun uderzy. Dokształć sie pogadaj z elektrykiem nie wiesz to nie pisz głupot....

Nie kopiuje całego bo nie ma sensu obciążać forum

Tak potrójny magnum duble :detective:

Zejdź na ziemie,dyrdymały,dokształć się,nie pisz głupot - twoje argumenty a raczej ich brak są poniżej mojej formy więc ja cię zostawiam z twoją myślą.

Odnośnie kształcenia się wybacz ale nie biorę rad do serca od bajkopisarzy a o pokahontas nie chce klepać.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą co tam nadal uważaj ze esy Cie ochronią :hrhr: ,jak to się mówi mów do d*py a d*pa cię os*a.

EDIT

Niech się wypowie jakiś elektryk i wyjaśni jakie powinno być zabezpieczenie bo przez takie osoby jak Dionizos ludzie moga byc w nieswadomości zagrożenia.

Edytowane przez LukaSS (wyświetl historię edycji)

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Ben_sage,mam propozycję.Przyjedź do Mikołowa na ul. Strzechy .Jest to stosunkowo młode budownictwo domków jednorodzinnych raczej z nowoczesną linią energetyczną.Po uderzeniu pioruna właśnie w tą linię popaliło im wiele sprzętu, łącznie z telefonami stacjonarnymi.Na tej ulicy nie mieszkają same zabobonne osiemdziesiecioletnie babcie,a raczej prawnicy, lekarze i architekci( taka dzielnica). Przyjedź i powiedz im, że im się śniło :) ,albo że to była zbiorowa halucynacja.Oczywiście,że nie można burzy demonizowac,zabezpieczenia są,ale to jest tak jak z prezerwatywą,czasem się zdarza ;).Sama bardzo lubię burzę.Kiedys razem z ojcem. nawet fotografowalismy pioruny na wystawę.Jednak wolę dmuchać na zimne i kiedy burza jest nad głową wylączam z prądu cenne urządzenia.Co do pioruna kulistego, którego się boję to lepiej tak na niego nie czekaj. :)Jest nieprzewidywalny.Poczytaj sobie jak rozwalił stację pogotowia ratunkowego w Libercu,a ja postaram się odszukać zdjęcia popalonej ściany w naszym poprzednim domu na którym był piękny, prawidłowo zamontowany piorunochron.Pocieszam się, że to jest tak rzadkie zjawisko, że drugi raz się już nie przytrafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani w pogodynce jednego dnia mówi super ciepło,ładna i słoneczna pogoda a innego dnia mówi źle bo globalne ocieplenie w innym programie.

Nie jestem uległy na lobby.Większość tych inżynierów pracuje w tym zawodzie i sponsoruje artykuły.

Rzadko kiedy czytam takie portale wybacz.

Możemy być bardzo spokojni, w trakcie burzy z reguły ktoś mi bliski korzysta z internetu/tv a ja wychodzę na balkon 15piętrowego wieżowca i jestem happy.

Ej chłopaki, nie widzicie ze Ben_sage troluje ? Przeciez od razu widać, ze chce się droczyć i tyle, jeszcze wysyla na dodatkowa edukacje. Na domowe warunki każdy wie, ze najbezpieczniej po prostu odlaczyc sprzet od gniazdka lub zostawić na UPSie. Osoboscie przez piorun wymieniałem zasilacz z PCecie, a urządzenia dzisiaj produkowane sa raczej slabo wytrzymale na takie skoki napięcia.

Zreszta, o jakie sponosrowanie chodzi ? Czy ktoś zarabia na tym, ze wyjmujemy wtyczke z gniazdka ? Powiedzialbym, ze nie, a wręcz przeciwnie.

Ben_sage, ludzie pisza o zagrożeniach które mogą dotknąć funkcjonowanie zbiornika podczas wyladowac atmosferycznych, a Ty piszesz o tym, ze w czasie burzy wychodzisz na balkon, a ktostam korzysta z internetu... komus chyba te upaly zle zrobily.

Dyskusja jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage.Oczywiście,że nie można burzy demonizowac,zabezpieczenia są,ale to jest tak jak z prezerwatywą,czasem się zdarza ;).

Dokładnie tak , jedna na ileś set tysięcy wyjeżdża z fabryczną wadą i to się nazywa pech.

Jednak zagrożenie z wadliwego kondoma jest mniejsze niż spadająca cegła z sufitu :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dionizos jakie to masz w domu zabezpieczenie?


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Twoich wypowiedziach widzę że chyba Ci zrobił w główkę kuku ten Thor ;).

Skoro jesteś taki pewny tych zabezpieczeń Twoich to napisz co tam masz a nie o jakiś Thorach piszesz. No chyba że nie masz nic na temat do napisania to nie offtopuj...


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz czytać zajrzyj do pierwszego postu.Wszystko jest w temacie.

Thor jest bardziej związany z tym tematem niż twój pokahontas wyssany z palca jeśli tak to mogę porównać.

Polecam skorzystać z przywilejów forum i kliknąć z opcję ignoruj ja właśnie to poczyniłem, co dobre na złe mi nie wyjdzie

:welcome:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją o żadnym pokahontas nie pisałem a Ty nadal nie potrafisz odppowiedziec na pytanie jak masz zabezpieczony dom. Nie wiem co ty chlopie jarasz...


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pare dni temu tak poszalalo, ze ziemia sie trzesla :)

Spalilo mi router I dekoder do niego podlaczony, ale akwa chodzi cale :)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie-północny zachód od mojego miasta niebo jest prawie cały czas białe od błysków. Wątpię, by do mnie to dotarło bo jak zwykle pewnie przejdzie bokiem, ale i tak odłączę to co nie musi w tej chwili działać (lub jak lampa nie działa)... Na wszelki wypadek-koledzy z Czewy strzeżcie się ;)

Edit:

chyba się zbliża, więc radzę kolegom z Częstochowy uważać, ja już wszystko wyłączam...

Edytowane przez Marcin14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.