Skocz do zawartości
itet

Blazenki zlozyly ikre przy ukwiale !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moglby mi doradzic co dalej z tym fantem?Czekac? czy moze musze im jakos w tym pomoc?Jaka jest szansa ze z ikry wylegna sie mlode i ze bede w stanie je wykarmic? W akwa mam jeszcze dwa pokolce,mandaryna,krefwetke czyszczaca i rozgwiazde(reef safe) Dziekuje z gory za pomoc

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, czy sie wylęgną młode to juz leży w kwestii rodziców i jest to prawie pewne. Natomiast to, że piekelnie trudno jest odchować maleństwa (z powodu braku dostępu do odpowiedniego żarcia) to już inna historia. Ale skontaktuj się z niejakim "Pszemolem" z p.r.a. - on ma sukcesy w hodowli błazenków.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciezko jesli nie masz hodowli fito- i zooplanktonu.

W USA sporo ludzi rozmnaza blazenki, poszukaj na www, sprawdz fora dyskusyjne...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że MG z forum ma dostemp do zoo i fito żywego ale nie wiem czy to pewne i aktualne


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za zainteresowanie.Dowiedzialem sie ze w sklepie w ktorym sie zaopatruje maja fito i zoo plankton.Mam jeszcze pare dni do mometu wyklucia sie rybek.Prawdopodobnie bede chcial je przeniesc do kotnika jak tylko sie wykluja.Nic tylko zostalo mi czekac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej fito i zoo, kup najdrobniejszego solowca z możliwych/www.cowboyartemia.com/.Na 8 dzień od tarła małe wyklują się ok godz 22.Musisz je wyłapać wężykiem albo przenieść skałkę z ikrą do innego zbiornika.Część młodych powinna solowca zacząć jeść.Jak przeżyją 3 dni to będziesz miał z górki.

powodzenia


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wlasnie te pierwsze 3 dni....

Adam napisz jak tam twoje Tridacny :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do błazenków to sposób z solowcem jest raczej sprawdzony.Zaczerpnąłem go z Koralle nr 32.Pozwala odhować 30-50 % narybku.Osobiście karmiłem solowcem od 3 dnia i się udało.Pierwsze 3 dni karmiłem brachionusem jednak utrzymywanie jego hodowli jest dość absorbujące.

Tridacny jak do tej pory się nie ujawniły i chyba szanse na ich odchowanie są już równe zeru-szkoda.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

jestem w tej samej sytuacji moje złożyły ikrę wczoraj.

Pytanie do doswiadczonych ,jak ma wygladać kotnik dla narybku?

Planuję podlaczyc go do głównego zbiornika dodatkowym obiegiem.

Gdzie kupić odpowieniej wielkości solowca dla narybku?

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam@ a gdzie w Pl można dostać tego najdrobniejszego solowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam sukcesy (bądź porażki :D ) w hodowli ??

Pavlo: 8 dni po złożenie o 22 się wyklują (ktoś tam tak pisał)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wiadomosc bedzie troche krotsza z racji tego ze spiepszylem z ctr-c i wiadomosc na trzy strony a4 poszla sie smigac.Minelo troche czasu od pierwszej ikry.Zdazylem sie juz do tego przyzwyczaic ze blazenki ja skladaja.Za pierwszym razem zadnej zywej mi sie nie udalo wylapac za drogim i trzecim razem udalo mi sie zlapac moze z dziesiec kazdorazowo.Padaly jak muchy w przeciagu dwoch dni.Zlozyly czwarty raz no i czekam.Na jakie problemy natrafilem to przedewszystkim to ze musialem ikrze pomagac zrywac sie ze skalki.Rodzice to rowniez robili ale momentalnie zjadaly male.Dzialo sie to w srodku dnia.I teraz nie wiem czy na ta chwile nie wylaczyc poprostu swiatla zeby nie widzialy rybek.Jest szansa ze szykowaly skalke do nastepnego cyklu.raczej napewno jest ze jesli czekalbym do wieczora to by sklaka byla pusta.Tak bylo za pierwszym razem.Niestety nie moge wyciagnac skalki z ikra.Co do pokarmu to uzywalem ROTIFERS i nie jestem pewny co do tego zarcia.Pomimo ze jest naprawde na rozmiary rybek.Solowiec jest ciut za duzy na dziendobry.Kotnik mam w akwarium z wlozonym kamieniem napowietrzajacym ktory pompuje wode przez pewnego rodzaju komin.Produkt niby do tych celow ale tak naprawde kompletnie do D... Ryby sa tak male i slabe ze jakiekolwiek zawirowania wody robia z nimi co chca.Zastanawiam sie na dodatkowym akwarium na ten czas.Obawiam sie tylko ze parametry w obu akwariach beda inne w momecie przekladania rybek.Czy ktos wie jak naprawde powinien wygladac kotnik dla clownfish?Probowalem takiego z z materialu jak fieranaka ale tez nie zdawal roli.Rybki sie do niego w jakis sposob zachaczy a szew po nitce byl wiekszy od nich.Welug moich obserwacji to musi byc cos z plastyku albo szkla.Jakie sa wskazania odnosnie parametrow wody,temp,swiatla,no i jedzenia.W sumie to na tyle.Co do zapytania wyzej to rybki zaczna miec srebne oczy w ostatniej fazie.U mnie trwalo to dziesiec dni z zegarkiem w reku.Cykl sie zmienil po trzecim razie zlozyly ikre w poniedzialek a nie w sobote.Czyli dwa dni po.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Czy przełożenie skałki z ikra do innego zbiornika nie spowoduje pomoru na skutek.zmiany środowiska? Czy ktoś.robił już tego typu eksperyment? Czy są jakieś nowsze metody wykarmienia narybku?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana warunków może mieć duże znaczenie ale bardziej chodzi o to ze jak odlowisz do innego to....zjeść je może coś innego bo nie będą się tym opiekować rodzice...;-) poza tym przez cały czas samiec i samica się tym zajmują...wachluja pletwami, natleniaja, poprawiają, dogladaja i pilnują....jak to rodzice...;-)...trzeba je odłowić najlepiej 8 dnia po wylegu... Jakieś pół godziny po zgłaszania światła...

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jasne, ale mam osobne akwarium z jedną babka, która mogę odlowić i tak se pomyślałem że zamiast bawić się w polowanie na larwy po prostu przeniosę kamień z ikrą. Może uczynić to 8 dnia?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej odłowić kamień z ikrą i z rodzicami a jak się wykluja to odłowić duże a małe zostaną... Tak mi się zdawa ;-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może być też tak... że odłowisz i nie będą się opiekowały ikrą.

Tak miałem jak przełożyłem skałkę z ikrą i moje fridy. Samiec nie wpłynął już do "dziupli" - mimo, iż obok niej pływał.

Ja bym zostawił i obserwował.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm zaczynam się zastanawiać nad próbą odchowania młodych, tym bardziej że u mnie w parkę dobrały się czarny samiec i pomarańczowa samiczka, obie z różnych hodowli wiec młode byłyby zdrowe i pewnie ciekawie ubarwione.

dalej nie doczytałem w co przełożyć małe po ich odłowieniu. Jak powinien wygladac taki kotnik sprawdzony


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek FOX-a, jemu udało się odchować pare sztuk


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że posiadam tu jakieś spektakularne sukcesy - ale z każdego miotu po kilka sztuk udaje się utrzymać więc jak by były jakieś pytania to o ile będę w stanie to coś podpowiem.

pozdrawiam

Paweł

ps. tak wyglądają maluchy po 2 tygodniach od wylęgu

.

aha - polecam wątek na RC

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2209136

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jam ma pytanie

Jakiej wielkości zbiornik? Mój ma jakieś 6L

Jak często podmiana wody oraz w jakiej ilości?

Czym karmisz i ile i jak często??

Jaka temperatura i jak ze światłem, świecisz cały czas przez pierwsze dni??

Czy napowietrzany jest zbiornik?


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik około 20l

Podmiany wody przez pierwsze dni jakieś 30% (wymiana z głównym obiegiem a nie świeża solanka)

Przez pierwsze 5-7 dni karmie żywą wrotką - tyle żeby cały czas w wodzie było od niej gęsto. Potem artemia prosto z wylęgu

Temperatura 27stC, świecenie 24/dobę przez pierwsze 3-4 dni, potem już normalnie

Zbiornik ma podłączone delikatne napowietrzanie (tak żeby za bardzo nie miotało w środku)

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik około 20l

Podmiany wody przez pierwsze dni jakieś 30% (wymiana z głównym obiegiem a nie świeża solanka)

Przez pierwsze 5-7 dni karmie żywą wrotką - tyle żeby cały czas w wodzie było od niej gęsto. Potem artemia prosto z wylęgu

Temperatura 27stC, świecenie 24/dobę przez pierwsze 3-4 dni, potem już normalnie

Zbiornik ma podłączone delikatne napowietrzanie (tak żeby za bardzo nie miotało w środku)

pozdrawiam

Paweł

Bardzo dziekuje za informacje. Jeszcze pare pytan jak nie masz nic przeciwko.

Jak hodujesz wrotke ?

Czy lejesz fito do zbiornika z narybkiem? Jesli tak to w jakiej ilosci.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.