Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z nowinek.

Używam już od jakiegoś czasu pelletek w płynie , Dzięki Egonowi. Co do efektów, narazie wstrzymam się z opinią. Na pewno nieznacznie spadło NO3(podaje je za krótko). Podawałem je rano tak żeby nie ze wszystkim, pewnie z bakteriami wieczorem były by większe efekty. Żeby specjalnie nie drażnić korali np. LPSów chyba bezpieczniej i lepiej jest je podawać, rozbijając na kilka razy a nie tak jak ja kropelki podaje raz i tyle. Dlatego wersja w płynie do pomp może być lepsza.

Wreszcie zrobiłem zakupy, malutkie ale za to takie o których już dawno marzyłem w swojej domowej bańce.

Kosmita, rewelacja, mały ale za to jaki pracowity.

DSC 0462

DSC 0457

Oraz księżniczka lub książę. Boska piękność . Uwielbiam tą rybę.

DSC 0597

DSC 0583

Mam problem za to z chelmonem i ze względu na niego dwa korale wylądowały za kratkami. Dodatkowo małża też obrywa i ma takie plamy, chyba po ukąszeniach. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

DSC 0546

DSC 0440

DSC 0368

DSC 0383

DSC 0411

Trafiła też do akwarium druga catalaphyllia jardinei z krótkimi polipami za to z bardzo wyraźnymi barwami. Jest na jakiś czas to znaczy na podleczenie.

DSC 0400

DSC 0548

W akwarium zaobserwowałem że wszystkie seriatopory i pociliopory i stylopory tracą tkankę od spodu. Jest to bardzo wyraźny proces, do tego martwe części szkieletów które były martwe od dość dawna szybko czarnieją w zasadzie w kilka dni. Jest to zastanawiające .

Korale o dziwo bardzo się nie parzą choć również zauważyłem ostatnio bardziej wyciągnięte macki co zwiększa zagrożenie. Na razie nie ruszam i się powoli zarasta.

DSC 0385

DSC 0425

Mam jeszcze zdjęcia krabika takiego małego co żyje sobie już pewnie ze 3 lata u mnie albo i dłużej. Zresztą piękne zwierzaki i niedoceniane bo popularne a jeszcze ich fotek chyba nie wrzucałem.

DSC 0435

DSC 0514

DSC 0651

Tym razem aktualizacja porządnie z fotografowana, chyba długo takiej nie będę robił :) , impulsem były nowe rybki , bardzo cieszą.

DSC 0430

DSC 0548

DSC 0534

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki za informacje. Swojego kupiłem w E-rybce i jestem bardzo zadowolony. Żywa rybka od wpuszczenia wzięła się do przekopywania piasku i cały czas na widoku przy przedniej szybie. Chyba dostanie Oskar-a na imię za to. Nie zauważyłem żeby jadł mrożonki i jest dość szczupły, ale akwarium jest dojrzałe, może sobie poradzi. Specjalnie płochliwy nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze właśnie jak czytam o biocelatusie to sobie przypomniałem ze go miałem też w akwarium i o nim zapomniałem. Długo był ale już go parę miesięcy nie widziałem. Dopiero teraz zdałem sobie z tego sprawę ... Pewnie też wyskoczył albo wezowidlo go zjadło ... P.S. Akwarium super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiornik. Cała gama kolorów :thumbup:. Fajnie na jednym ze zdjęć talerzówka obrasta montiporę.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam AF i AFp.

Super zbiornik. Cała gama kolorów :thumbup:. Fajnie na jednym ze zdjęć talerzówka obrasta montiporę.

Dzięki

Sewer jak ja bym tyle jeździł i oglądał zbiorników co Ty to bym o swoim całym akwarium pewnie zapomniał. :)

Pozdrawiam

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) zdałem sobie sprawę ze jakoś koncentruje wzrok na koralowcach a mniej na rybach. Chyba ze patrze z daleka.

Faktycznie sporo ostatnio podróżuje. Na szczęście moja ukochana dba o zbiornik na ile potrafi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) zdałem sobie sprawę ze jakoś koncentruje wzrok na koralowcach a mniej na rybach. Chyba ze patrze z daleka.

Faktycznie sporo ostatnio podróżuje. Na szczęście moja ukochana dba o zbiornik na ile potrafi... ;)

Współczuję :) skrzywienie zawodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam ,oby jak najwięcej aktualizacji bo nie dość że ładne fotki to i super opisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam ,oby jak najwięcej aktualizacji bo nie dość że ładne fotki to i super opisy.

Dobrze, że to tak niszowe hobby i moja polonistka, tak jedna jak i druga tego nie czyta (uwielbiałem je).

Ten małż, a nie ta małża :)

Jakiś czas temu dużo było na temat poprawności pisowni języka na forum. Na szczęście dla mnie, coraz mniej ludzie na to zwracają uwagę.

Wracając do tematu akwarium, to jestem bardzo ciekaw jak się spiszą te polimery. To jest REWELACJA roku. Dziwi mnie cisza i spokój związany z tematem. Przełom jest ogromny, tylko czy bez substratu na którym te bakterie się rozwijały i ścierały, płyn będzie równie skuteczny co biopellety. Na razie z informacji jakie zasłyszałem to tak. Z doświadczenia na własnym zbiorniku to chyba za krótki okres albo za mała dawka. Zobaczymy jak będzie dalej.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z niecierpliwością wyczekuję pojawienia się tego wynalazku. Co do oryginalnych pellet to twierdze że są super ale trzeba mieć je pod kontrolą i ewentualnie korygować niedobory NO3 lub PO4 - wtedy jest git. Wynalazek w kropelkach rzeczywiście może być przełomem i z pewnością wielu skusi się i kupi ( ja też). Myślę że ludzie z AF przetestują wszystkie warianty stosowania tj. na produktach AF i innych producentów / również na solach i bakteriach nie probiotycznych) i opiszą z czym i jak najlepiej działają i jak je stosować.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te w kropelkach to mam. Myślę że te w butlach 2000ml co pisał egon24, będą dużo lepsze. Myślę że istotne żeby dawka dzienna była rozbita na jak największą ilość małych porcji, czyli żeby symulowały działanie już tych sprawdzonych w filtrach recyrkulacyjnych. U siebie zaobserwowałem że po dodaniu pewnej dawki występuje po chwili krótkotrwałe zmętnienie wody, to znaczy wygląda to tak jak przy przedawkowaniu bakterii, taki kurz w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze udaloby sie te pania zablokowac ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze udaloby sie te pania zablokowac ?

Nie rozumiem Stani?

NO3 jest obecnie koło 5 chyba że test coś oszukuje. Było bliżej 10.

PO4 0,07 na hance.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium petarda! Po prostu pięknie!


SPS + LPS 330l. + sump, Skimz SM-161, cyrkulacja: jebao wp-25 + wp-40, obieg: aqua-nova 3500, świeci LED + 3x39w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium petarda! Po prostu pięknie!

Dziękuje za dobre słowo, póki jeszcze takie masz :)

Aktualnie moda jest na only sps, przynajmniej wśród stałych bywalców NR. I w większości pochwały tyczą się zdjęć pojedynczych korali w skali makro. Coraz rzadziej zwraca się uwagę na wygląd całości. Ja mam naleciałości z roślinniaka gdzie jednak ocenia się ogólny wizerunek, dopiero na konkursach wysokiej rangi sprawdza się pod lupą szczegóły zdrowia poszczególnych roślin.

Dopisać chciałem że jednak zrezygnowałem z dawania osobno ProBioS i ProNP, obecnie podaje je razem i na wieczór. Zmniejszyłem dawkę i naloty białe zmniejszyły się ale nie znikły,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://podforak.rzeszow.pl/upload/u747_1446457317.JPG

Popstrykałem tym co mialem i to co jest. Więc makro nie ma :) ale akwarium nawet fajnie wyglada. Walcze z pasozytami na akroporach i walka trwa. Musialem poodrywac co niektóre korale i przy okazji sporo polamałem. A co gorsza uszkodzilem konstrukcje skalną. Już posprzątane, zobaczymy jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelletki w plynie zrobily swoje. NO3=0, PO4=0,00.

Grzeniu, pewnie gdzies pisałeś jakie to pelletki, ale nie moge znalezc. Stad pytam ;-)

Co to za płynne pelletki używasz? Z tego co piszesz wnioskuje, ze sie sprawdzają, wiec warto w nie zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzeniu, pewnie gdzies pisałeś jakie to pelletki, ale nie moge znalezc. Stad pytam ;-)

Co to za płynne pelletki używasz? Z tego co piszesz wnioskuje, ze sie sprawdzają, wiec warto w nie zainwestować?

http://aquaforest.eu/pl/product/np-pro/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Pelletki używam w dwóch akwariach, w tym akurat te w kroplach. Pomimo że NO3 i PO4 niewykrywalne LPsy radzą sobie całkiem dobrze.

Porobiłem sporo fotek bo zmusiłem się do posprzątania i szkło całkiem fajnie wygląda. Powrzucam partiami żeby uwiecznić. Jest już tak zarośnięte że zastanawiam się co dalej.

Na początek ryby, które zawsze u mnie dobrze się czują. Tylko Mandaryn szczuplaczek bo ma sporo konkurencji.

Boczek

Babeczka

Mandaryn

Błazenek

DSC 0237

DSC 0241

DSC 0243

DSC 0293

DSC 0296

DSC 0300

DSC 0401

DSC 0413

DSC 0295

DSC 0542

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bajka, masz do tego talent :) nie korci na większe ? :)

Ile ml Ballinga dozujesz dziennie na taką obsadę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Ciesze się że się podoba. Korci bardzo ale jest jeszcze kilka pomysłów i jestem bardzo niezdecydowany.

Na 350l akwarium i tylko 105cm długości Leje 270ml a Ca ponieważ szybciej spada i jest obecnie 320 to leję 300ml na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.