Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będę musiał znowu wkładać ręce do akwarium, a wolał bym oglądać. Zrobiłem dzisiaj zakupy w AF, malutkie ale bardzo cieszą, oby tylko przetrwały. Dziękuje za dzisiejsze spotkanie i możliwość poznania osobistego. Liczyłem jeszcze że będzie Inmar jako weteran :) szkoda.

Film z przed grzebania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu na wstępie chciałem napisać ze zbiornik wygląda przepięknie. Ta różowa caliendrum będzie mega zobaczysz ;) Wolno rośnie ale kolor intensywnie różowy bajka. Super ze przyjechałeś, ze mieliśmy się okazję poznać i pogadać. Inmar był ale dopiero dotarli z Sebastianem (argento) i jeszcze jednym kolegą dopiero koło 15tej.

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Cieszy ostatnio i to jest dobre. Rodzince też się podoba, ale jak ostatnio żona przyłapała mnie z metrem na mierzeniu akwarium i zobaczeniu mojej zmieszanej miny, zanim coś powiedziałem usłyszałem kategoryczne NIE. Będę pracował nad tym ale dobrze ze nie dowiedziała się ze planuje przebić ścianę żeby było szersze. Ucinając spekulacje, nie zmieniam, prędzej obsadę.

Sewer faktycznie ten róż jest zarąbisty i mega kontrastowy. Dzięki za oprowadzanie, doradzanie i miłe towarzystwo. Myślę że jeśli w imieniu całej ekipy z Mielca powiem że jesteśmy zadowoleni z zakupów i pod wielkim wrażeniem hodowli, to nie skłamie.

Miło było poznać osobiście Debore i Damiana również, podobało mi się że niektórych korali nie sprzedał i odradzał. Brakło trochę czasu i więcej rozmów ale te tłumy z zakupami to tak jak przed świętami, brakowało rąk do pakowania :)

P.S.

Hydraulika również :) bo tak tylko każdy Debora, Debora ... a połowa wszystkiego to wiadomo co jest :)

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam minęło prawie 2 miesiące od zmiany środków z KZ na AF.

Wszystko jest w porządku ale w miedzy czasie dosypałem trochę żywego piasku i wyszło mi gdzieniegdzie cyjano. Odstawiłem od wczoraj na jakiś czas lub zmniejszę dawki Aminokwasy i Vitaminy, zmniejszę też pożywki dla bakterii a zostawiłem ilość podawanych bakteri i Coral B bo przynajmniej tak mi sie zdaje to podobny produkt do Coral snow z KZ który ma eliminować śnice miedzy innymi.

Parametry ok NO3 spadło poniżej 1 i wskazuje około 0,2-0,5 jednak nie spada już wiecej PO4 utrzymuje się 0,05 od kilku tygodni.

W ZeoVicie nie był potrzebny absorbent więc wydaje mi się że i tutaj mi się uda bez.

Plan jest , decyzja jeszcze nie. Mam kilka wyjść.

Albo jak w Zeo przestawić filtr z zeolitem który cały czas pracuje w trybie ciągłym, na tryb 3g włącz 3 godz. wyłącz tak jak zaleca się w Zeovicie i dlatego że nie ma NO3 nie spada więcej PO4.

Lub standardowo wsadzić absorbent do filtra i go włączyć w obieg ale to dokładanie kolejnego filtra.

Albo wsypać phosguard do woreczka i zbić PO4 i wtedy moze już będzie równo ubywało.

Lub zmniejszyć dawki bakterii i pożywek żeby wzrosło NO3 ale wtedy pewnie wzrośnie też PO4.

????

Jak ktoś ma pomysł to proszę.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiś adsorber na fosforany (nie zalecam phosguarda)i sprawdź czy RO nie zawiera fosforanów bo czasem bywa tak, że na zimę mamy bardzo dużo PO4 w wodzie kranowej. Jak fosforany zbijesz adsorberem to powinno już to się raczej utrzymywać na niskim poziomie.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian a dlaczego nie można phosguarda ???

Edytowane przez Jacek_Lublin (wyświetl historię edycji)

..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest oparty na tlenku glinu który działa bakteriobójczo ,więc będzie nam wodę sterylizował ,a tego nie chcemy gdy filtracja jest oparta na bakteriach (probiotykach)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Phosguard odpada jednoznacznie.

Jednak wstrzymam się z adsorbentem PO4, a podepne się pod zegar. Jest to najmniejszy koszt i najmniej pracy. Licze się z tym że nie będzie najszybciej ale tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mała aktualizacja. Dość fajnie wygląda i powiedzmy skończył się etap zeolitu. Czy na stałe to się zobaczy.

Jednak mój pomysł nie wypalił i przełączenie z trybu ciągłego na tryb 3hwłącz/3hwyłącz filtra zeolitowego nie sprawdził się.

Po około 2-3 tygodniach NO3 nadal bliskie zeru a PO4 wzrosło do 0,15. Zapadła decyzja że filtr zeolitowy wylatuje i wkładam filtr tak jak Damian mi radził z absorbentem na PO4. Po sporych perturbacjach spowodowanych z mojej winy i wadliwego filtra który rozszyfrowałem dopiero po kilku dniach akwarium wróciło do normalnego wyglądu.

Brakło miejsca a jeszcze kilka zdjęć jest fajnych.

i jescze.

post-11937-0-34379900-1424440544_thumb.jpg

post-11937-0-63174000-1424440595_thumb.jpg

post-11937-0-27815600-1424440615_thumb.jpg

post-11937-0-04960500-1424440627_thumb.jpg

post-11937-0-26128600-1424440814_thumb.jpg

post-11937-0-09837400-1424440829_thumb.jpg

post-11937-0-70775500-1424440841_thumb.jpg

post-11937-0-94719600-1424441027_thumb.jpg

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ja uparłem się żeby robić jak w Zeovicie na środkach AF. A w metodzie ZeoVitowej pisze że jeżeli po rozpoczęciu metody PO4 nie spada do 0 a NO3 jest 0, to należy przez pierwsze kilka tygodni załączyć filtr z kamykami w trybie 3h jak pisałem wyżej.

Jednak nie sprawdziło się w moim wykonaniu. A to że łatwiej, to mam podobnie jak Ty, czasem wole pod prąd :)

Teraz dla ułatwienia sobie życia stosuję AF i na razie jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popstrykałem sporo zdjęć i nawet fajnie wyszły co niektóre. Próbowałem dwoma aparatami i trudno jednoznacznie ocenić które lepsze. Na początek wrzucam dwa pierwsze, nad resztą muszę posiedzieć żeby dobre wybrać. W końcu akwarium małe a zdjęć dużo i ujęcia podobne.

post-11937-0-53680600-1428333504_thumb.jpg

post-11937-0-78232700-1428333527_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko :D

A Dziękuje. Cieszy że się podoba.

Akwarium wygląda na żywo naprawdę dobrze. Żyje swoim życiem, staram się jak najmniej ingerować. Korale przerastają się, przez co musiałem usunąć 1/5 hystrixa. Mam już lekarstwo na Xenię, brzydala, muszę jeszcze wyłowić z innego akwarium. Ostatnio nie udało się , niby taki leń ale przed siatką dostawał mocy. Tam wyczyścił z xeni i aiptazji 700l akwarium. Ryby jak zawsze mają się świetnie, niestety Chelmon ostatecznie zamordował Trachyphyllie. Systematycznie osłaniałem ją siatką żeby się podleczyła a potem dopuszczałem chelmona. Liczyłem że jednak sie do siebie przyzwyczają , nie udało się :( Z lenistwa i niechęci do moczenia rąk przespałem moment na odratowanie fungi (prawie pół roku) liczyłem że da radę sama. Moje proste spsy rosną świetnie, kolory też mają coraz lepsze, zmieniłem tez nieco oświetlenie i jest teraz więcej światła białego. Akropory tez dają radę i coraz lepiej wyglądają. Parametry stałe NO3 0-2, PO4 0,00-0,02 na milwaukee. Cieszy też system, w sumpie nie ma prawie nic, prostota i koszty minimalne. Zużycie Ballinga 250ml na dobę, dwa razy lekko zaspałem z Ca. Pojawia sie kolor żółty :) W głowie już piękne plany zmiany obsady.

post-11937-0-40815100-1428409124_thumb.jpg

post-11937-0-80399300-1428409148_thumb.jpg

post-11937-0-60901600-1428409181_thumb.jpg

post-11937-0-00738800-1428409225_thumb.jpg

post-11937-0-96052600-1428409262_thumb.jpg

post-11937-0-52796100-1428409310_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie ma na co czekać, czas na zmiany :) inaczej zbiornik przerośnie i te ładne akropory zarosną :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek jak malowany - kolorowo , czyściutko ... tylko pogratulować dobrej ręki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie ! Bardzo mi się podoba :) Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dobrane światło, o rybach i koralach nie wspomnę:). W robieniu zdjęć też widać, że się wprawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki i akwarium pierwsza liga. No i oczywiście żółty kolor wychodzi ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.