Skocz do zawartości
dawidmNS

Skimmer Bubble Magus curve 5 lub C6 do 330l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj odpieniacz Deltec MCE 600 raczej nie wyrabia w moim zbiorniku i szukam nowego.

Zbiornik ma 330 litrow plus 130 litrow sump z 30kg piachu jako DSB i na nim rosna roznego typu algi.

Duzo pozytywnych opini slyszalem o Bubble Magus, na jednym z Angielskich for polecili Bubble Magus Curve 5 do mojego zbiornika. Znalazlem rowniez C6, ktory byscie polecili o ile polecili?

Jezeli zaden z nich to jaki inny za w miare dobra cene?

Curve 5:

http://www.ebay.co.u...=item41710689a5

C6:

http://www.ebay.co.u...=item3f2096d7d8

Tutaj jeszcze inny C6 do wiekszego zbiornika albo tylko tak dopisane:

http://www.ebay.co.uk/itm/BUBBLE-MAGUS-C6-BM-NAC6-MESHWHEEL-PROTEIN-SKIMMER-REEF-MARINE-FISH-TANK-/190795454203?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item2c6c4b96fb

Pozdrawiam

Dawid

Edytowane przez dawidmNS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCE600 jest najsilniejszy z nich wszystkich, BM nie jest zly ale deltec jednak jest lepszy wg mnie. Jesli juz szukasz to raczej silniejsze fajne odpieniacze znajdziesz w allpondsolution za dobre pieniadze. Szukaj tam do baniakow 600-800L, seria red devil jest ok. Wkrotce bede mial cos co na pewno pociagnie twoj litraz gdybys byl zainteresowany,

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, zaraz sprawdza stronke.

Moglbys podac wiecej informacji na priv o skimmerze ktory bedziesz mial oraz cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky,

nie miales chyba BM NAC w swoim akwa. Ja zaliczylem 3 modele tej firmy.

NAC 6 bierze prawie 2 razy wiecej powietrza ( a to poprzednik C6 ) - sprawdzone 500l/h

Mialem i MCE600 i NAC 6 i NAC 7 i BM180 - bardzo dobre odpieniacze i lepsze od MCE600 ktory jest kompaktem

Juz sam fakt ze to nie kompakty a cone lub klasyczny cylinder.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktorys z tych odpieniaczy polecilbys do mojego zbiornika i sprawolalby sie lepiec niz deltec mce600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoich 280 litrach skimmer coś na wzór BM Nac7 (poprzednik curve7) i sprawuje się bardzo dobrze (chociaż myślę o czym potężniejszym). W twoim litrazu szedł bym wiec w Curve7 a nawet C9 zeby mieć spokój na przyszłość.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze lukask.

Chyba ze nie planujesz wiekszego to NAC7 ci to ogarnie. Ja mialem w 360l z SPS/LPS.

Tu masz link jak wyglada

https://plus.google.com/photos/113164834291302350485/albums/5433738563644025921

a tak na nim wygladalo akwa:

IMG_3394.jpg


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem nac6. Sprzedalem w zeszlym tygodniu. Znam ten skimmer doskonale. sprawdzone 500L/h powietrza, z pewnoscia tak ale zanurz go na 15-18 cm i kiepsciutko jest. Musisz zaglebic na conajmniej 22cm, inaczej nie podniesie wody, Szyjka kubka zdecydowanie za szeroka a jego pojemnosc marniutka. Do 200L ok, Ponad 300 juz ciut za wiele

post-13134-0-33303200-1371191367_thumb.jpg

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mials cos nie tak zeswoim nac.

U mnie na podanym przez producenta zanuzeniu pienil wysmienicie i wode podnosil .

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mials cos nie tak zeswoim nac.

U mnie na podanym przez producenta zanuzeniu pienil wysmienicie i wode podnosil .

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Podnosil jak przymknales wylot ale wtedy trzepal tylko dla zasady bo przeplyw byl o kant du.....za przeproszeniem, jakbys zdjal rure regulacji przeplywu calkiem i otworzyl go na maksa to ci nigdy nie zapieni. Jakbys nie wiedzial to wlasnie taka zdolnosc cechuje moc odpieniacza. BM wypada cieniutko, Jasne ze jak go zanurzysz wiecej to odciazysz pompe, przymkniesz odplyw wody i bedzie pienil ale wydajnosc spada strasznie bo mieli wtedy mniej przeplywajacej wody a kazdy wcisniety palec do akwarium zaraz odczuwa i siada na wiele godzin zanim sie rozpedzi. Takie sa BMagusy :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym akwa przymykasz wylot tym regulujesz poziom. Tak samo regulujesz w ATI, BK itp

BM nigdy mi nie siadal od wkladania paluchow znacznie, ATI, BK , RS itp ( czyli wysyko wydajnie powietrzenie skimmery ) od tego siadaja.

Odpieniek nie musi przewalac 100% wody z mocy pompy bo nie ma takiej potrzeby.

Na regulacji rury przymykalem o 1 stopien aby miec poziom poprawny czyli pewnie z 10-15% tlumilo.

NO3 mialem 0 a PO4 dosc niskie ( ponizej 0,07 ) ktore dobijalem rowa.

Jakby nie pienil te parametry byly by w kosmosie.

PS. Nie chce cie przekonywac na sile, twoja ocena. Ja mam inna - przewalilem 3 takie odpieniacze az przeszedlem na ATI - bo chcialem miec ATI :-)

Tak mi on pracował, resztę niech sobie zdecyduje autor wątku.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladnij sie za czyms innym. Mialem bm i na kolana nie powala. Jakosc pecherzykow jest gorsza niz w deltec mc 500. Bm musialem dosc porzadnie przymknac zeby cos wywalal. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.