Skocz do zawartości
chickend

Rozwiniętą plaga aipatasi :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na załączonych obrazkach widać stadium zaawansowania plagi - zaczęło się jak u wszystkich - pojedyńcze sztuki. Wyposażyłem się w krewetki wundermani (było z 10 sztuk), tomentosusa i aipatasia x - nie pomogło. Czy mogę jakoś uratować moje akwa ?? Jakaś podpowiedz ??

a65b.jpg

y37h.jpg

qzns.jpg

wwqr.jpg


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jeszcze raz brzydala. Najlepiej z forum takiego co wcina te ukwiały. Powinien w pare dni sie z tym uporać. Mój w 14 dni wykosił wszystko a miałem podobnie.

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Wałbrzycha blisko masz do Lubina. Jeśli tylko był byś w okolicach mogę wypożyczyć "szoguna" brzydala u mnie wcinał aiptasie i maiano teraz podjada mrożonki i jestem skłonny ci pomóc wypożyczając zwierzaka. Nie chciał bym go sprzedawać bo druga polowa przywiązała się do niego i jak tylko usłyszała o sprzedaży o mały włos nie zostałem ukamienowany :D Z wysyłkom też krucho, najlepiej osobiście odebrać. Każdą plage da się zwalczyć :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ale plaga. Aż takiej koncentracji w życiu nie widziałem. Ale kolejna osoba której krewetki pokazały środkowy palec. Tak z ciekawości bo widzę, że duże są. Błaznom nie zagrażają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Wałbrzycha blisko masz do Lubina. Jeśli tylko był byś w okolicach mogę wypożyczyć "szoguna" brzydala u mnie wcinał aiptasie i maiano teraz podjada mrożonki i jestem skłonny ci pomóc wypożyczając zwierzaka. Nie chciał bym go sprzedawać bo druga polowa przywiązała się do niego i jak tylko usłyszała o sprzedaży o mały włos nie zostałem ukamienowany :D Z wysyłkom też krucho, najlepiej osobiście odebrać. Każdą plage da się zwalczyć :) Pozdrawiam

A twój "szogun" to od razu wcinał aiptasie ?? czy jakoś przygłodziłeś na początku ?? bo mój kiedyś widziałem nawet skubnął różyczkę ale ogólnie nie zainteresowany - może nie karmić przez chwilkę ?? Tylko co z pozostałą obsadą ??

Ale plaga. Aż takiej koncentracji w życiu nie widziałem. Ale kolejna osoba której krewetki pokazały środkowy palec. Tak z ciekawości bo widzę, że duże są. Błaznom nie zagrażają ?

Róże raczej mniejsze niż błazny więc chyba nie. A mogą zaszkodzić w jaki sposób ?? Bo nie słyszałem nigdy o takim zajściu.

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydala kupiłem sprawdzonego i odchowanego, po wpuszczeniu wręcz rzucił się na różyczki jak je zobaczył a u kolegi normalnie przez ok miesiąc na mrożonkach chowany ponieważ czekaliśmy na wpuszczenie do mojego dopiero odpalonego zbiornika.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydala kupiłem sprawdzonego i odchowanego, po wpuszczeniu wręcz rzucił się na różyczki jak je zobaczył a u kolegi normalnie przez ok miesiąc na mrożonkach chowany ponieważ czekaliśmy na wpuszczenie do mojego dopiero odpalonego zbiornika.

pw


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chickend gdybys nie reflektowal to chetnie bym podjechal do lubina aby killer soqła wytepil moja plage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj pozostałą obsadę karmić suchym drobnym, nim się brzydal nauczy jeść płatki z głodu wyskubie ci szkodnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien brzydala. Nie wiem jakie masz akwarium i obsade, ale nie kombinuj ze zmiana pozywienia, jezeli sa ryby, ktore rowniez nie beda jadly suchego(drobnego), bo wiecej strat niz zysku.

Jak to jeden, lub dwa kamienie z tym wszystkim, to poswiec je dla dobra reszty i wyciagnij ze zbiornika. Wyczysc, oddaj komus, moze ktos ma kwarantannowe w poblizu i brzydala co sie tym zajmie. Troche tego masz. Nie wiem jak dlugo, jak w szybkim tempie, to musiales cos przy nich dlubac i sie rozsialy...

Ps. Jak dales brzydala i lales aptasia X, to nie chcial (chyba, ze odbywalo sie to w innym czasie)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chelmon wykosil wszystkie aptasie. Kiedyś przed chelmonkiem miałem wypozyczonego brzydala do akcji specjalnych. Uporał sie z rozyczkami w weekend. Potem niestety zabrał sie bez zbędnej zwłoki za zoa ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie znamy zbiornika, wiec proponuje nie polecac chelmona, bo byc moze szkoda zwierza...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wundermani działają ale woolno przy takiej ilości...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurigia u mnie załatwiła wszystko w kilka tygodni ^^


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś z Wałbrzycha blisko masz do Lubina. Jeśli tylko był byś w okolicach mogę wypożyczyć "szoguna" brzydala u mnie wcinał aiptasie i maiano teraz podjada mrożonki i jestem skłonny ci pomóc wypożyczając zwierzaka. Nie chciał bym go sprzedawać bo druga polowa przywiązała się do niego i jak tylko usłyszała o sprzedaży o mały włos nie zostałem ukamienowany :D Z wysyłkom też krucho, najlepiej osobiście odebrać. Każdą plage da się zwalczyć :) Pozdrawiam

witaj

a czy ja moglbym go od Ciebie wypozyczyc? mam podobny problem. Do lubinia mam niedaleko zreszta moj kumpel codziennie dojedzda z lubinia do wro :) daj mi prosze znac na pw

p.s. przepraszam za popiecie sie do tematu ;)

bombsheep pozdrawia mobilnie ;)


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aurigia u mnie załatwiła wszystko w kilka tygodni ^^

A u znajomego wyskubała wiekszość polipów z sps. Była gorsza w tym od brzydala.

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pnowie, zanim zaczniecie wypozyczac zwierzaki to zrobcie porzadek z parametrami bo patrzac na te paski to chcecie rybe na tortury chyba zabrac.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po pierwsze już tytuł razi

Po drugie Lysmata wurdemanni się pisze. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo że masz krewetki Lysmata wurdemanni. Ten gatunek pojawia się w handlu bardzo rzadko.

Prezydentem Warszawy jest osoba, która zamiast r mówi h o w dodatku sama przyznaje, że nie wie co mówi a prezydentem polski osoba, która mimo, że jest polonistą to nie zna podstawowych zasad gramatyki i ortografii. Czy ty specjalnie tak piszesz żeby się do nich upodobnić?

Po trzecie cudów nie ma na świecie... Chciał byś żeby 10 krewetek ekspresowo zeżarło dżunglę aiptasi. Trzeba poczekać. Krewetki to nie ludzie - nie zabijają dla zabawy, poklasku i "kultury"... One jedzą tyle ile muszą jeść żeby przetrwać.

A to kolejny dowód [w innych podobnych tematach opartych na "plotce wyssanej z wyobraźni jej twórcy"podawałem już inne dowody] na to że krewetki aiptasie jedzą:

Twoje zdjęcia nie dowodzą, że krewetki nie jedzą aiptasi - typowy efekt skali. To tak jak byś dał byś dziecku 5 ton czekoladek i na podstawie zdjęć określał ilość zjedzonych czekoladek. Czy jeżeli po kilkudziesięciu dniach czekoladek było by ciągle bardzo dużo, to czy mógł byś stwierdzić, że dzieci nie jedzą czekolady? Dodam że czekoladki w tym eksperymencie myślowym powielają się i że nie są owinięte w papierki a dziecko nie tyje od tego że je zjada, nic nie mówi i nie robi żadnych min.Dziecko siedzi pod czekoladkami więc go nie widzimy.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pnowie, zanim zaczniecie wypozyczac zwierzaki to zrobcie porzadek z parametrami bo patrzac na te paski to chcecie rybe na tortury chyba zabrac.

jeśli dobrze się przyjrzysz to ostatnia aktualizacja tabelki z parametrami była ponad miesiąc temu i zapewniam Cię, że u mnie jest wszystko ustabilizowane, patrząc chociaż po kondycji wszystkich zwierzaków...

sądzę że nie jest to czas i miejsce. aby wdawać się w niepotrzebną dyskusję...

pozdrawiam wszystkich


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien brzydala. .......

Poszedłem za namową - dziś wyposażyłem się w dwa nowe osobniki - dużo mniejsze od mojego - zobaczymy co się wydarzy.

Trochę boję się wypożyczać bo różnie to bywa.

Pożyczyłem kiedyś Dolabelle i już nie wróciła bo "wyparowała" z czyjegoś akwa :( - a taka piękna była - szlochania drugiej połowy było co nie miara.

Po pierwsze już tytuł razi

Po drugie Lysmata wurdemanni się pisze. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo że masz krewetki Lysmata wurdemanni. Ten gatunek pojawia się w handlu bardzo rzadko.

Prezydentem Warszawy jest osoba, która zamiast r mówi h o w dodatku sama przyznaje, że nie wie co mówi a prezydentem polski osoba, która mimo, że jest polonistą to nie zna podstawowych zasad gramatyki i ortografii. Czy ty specjalnie tak piszesz żeby się do nich upodobnić?

Po trzecie cudów nie ma na świecie... Chciał byś żeby 10 krewetek ekspresowo zeżarło dżunglę aiptasi. Trzeba poczekać. Krewetki to nie ludzie - nie zabijają dla zabawy, poklasku i "kultury"... One jedzą tyle ile muszą jeść żeby przetrwać.

A to kolejny dowód [w innych podobnych tematach opartych na "plotce wyssanej z wyobraźni jej twórcy"podawałem już inne dowody] na to że krewetki aiptasie jedzą:

Twoje zdjęcia nie dowodzą, że krewetki nie jedzą aiptasi - typowy efekt skali. To tak jak byś dał byś dziecku 5 ton czekoladek i na podstawie zdjęć określał ilość zjedzonych czekoladek. Czy jeżeli po kilkudziesięciu dniach czekoladek było by ciągle bardzo dużo, to czy mógł byś stwierdzić, że dzieci nie jedzą czekolady? Dodam że czekoladki w tym eksperymencie myślowym powielają się i że nie są owinięte w papierki a dziecko nie tyje od tego że je zjada, nic nie mówi i nie robi żadnych min.Dziecko siedzi pod czekoladkami więc go nie widzimy.

THX za odpowiedz.

Ton jakiś taki nie przyjazny ale mimo to dziękuję.

Pozdr

Nie pisz posta pod postem.

mintaj


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze się przyjrzysz to ostatnia aktualizacja tabelki z parametrami była ponad miesiąc temu i zapewniam Cię, że u mnie jest wszystko ustabilizowane, patrząc chociaż po kondycji wszystkich zwierzaków...

sądzę że nie jest to czas i miejsce. aby wdawać się w niepotrzebną dyskusję...

pozdrawiam wszystkich

W takim razie po co wogole masz tabelke, skoro jej nie aktualizujesz?

Jeden kolega chce pomoc drugiemu, nagle nad kanionem pojawily sie sepy (bez urazy panowie)

Drugi zwraca uwage o parametry, to jeszcze jakis "lobuz" (;)) sie buntuje.

Temat jest o kolegi, ktory prosi o pomoc, a tu takie nr-y ?

Chickend, a jaki masz rozmiar akwarium, jesli mozna wiedziec? Bo jak sie brzydale ogarna z aptasia, to moga zaczac szukac czegos "smaczniejszego".

Pozdrawiam

Marcin


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chickend, a jaki masz rozmiar akwarium, jesli mozna wiedziec? Bo jak sie brzydale ogarna z aptasia, to moga zaczac szukac czegos "smaczniejszego".

Pozdrawiam

Marcin

Mam 250 litrów [100x50x50] więc raczej miejsca mają dużo - tak mi się zdaje.

Aktualnie pływają w grupie - fajnie to wygląda.


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jak zaczna kosic wszystko, to nie zdazysz ich sprzedac ;)

Zostaw na kilka dni I nocy I zdaj relacje.

Pozdrawiam

Marcin


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Brzydal jest najleprzy, ale jak już skończą mu się to bardzo chętnie zje xenię ,poobgryza pseudogorgonię itp.Pozdrawiam Adrian

Edytowane przez adrianjaw (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.