Skocz do zawartości
dale

Ceresit czy klej do korali, w większej ilości ?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zrobić sporą konstrukcję do akwarium. Z suchej skały. Będę musiał ją kleić. Tylko nie wiem czy duża ilość (kilo - dwa) ceresitu cx5 zastosowana do klejenia, po wymoczeniu w RO (parę dni) i solance, nie wpłynie negatywnie na baniak. Czy lepiej zastosować klej do korali ("plastelinkę") ?

Ceresit był by tańszy i wytrzymalszy.

A co sądzicie o "odlewaniu" całych skałek z mieszaniny ceresitu i grysu koralowego/kawałków skały ?

Musze zrobić półki na korale.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam problemu po ceresicie...nie moczyłem go, kleiłem żywą skałę 1,5 roku temu i od razu zalewałem solanką...nie miałem plag z tego tytułu


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pokleiłem całą skałe i siup do baniaka. 15 miesięcy już się tak kręci i zero problemów


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o "odlewaniu" całych skałek z mieszaniny ceresitu i grysu koralowego/kawałków skały ?

Musze zrobić półki na korale.

Też nie wymaczałem po klejeniu CX5 a z graku gruzu koralowego do podstawek na szczepki to mieszałem go ze żwirem koralowym i robiłem skałkę o kształcie jaki mi się podobało, w pierwszej kolejności osiedliło się fito (zielonkawy odcień) a teraz widać już pierwsze ogniska fioletu glonów wapiennych. Wsadzałem je z miesiąc temu.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) Czyli wychodzi na to że mogę spokojnie skleić półki, jak będzie pasowało, a jeśli nie znajdę takiej suchej skały, to po prostu z gruzu i żwiru sobie odlać :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF ma bardzo fajne skały aż żałuję że tak późno je wypuścili na rynek


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tych samych, ale te co widziałem ceny miały raczej mało zachęcające :) Ale pomijając to, kształt ciekawy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post, pod postem, ale mam pytanie, a edycja nie podbije wątku, jako nowego.

Zrobiłem wczoraj półkę z ceresitu. Schla całą noc. czy jeśli dziś ją wsadzę do osmozy, żeby wypłukać, będę mógł wsadzić do baniaka wieczorem ? Czy lepiej potrzymać ją z tydzień w wodzie ?

Pytam, bo wyjeżdżam na tydzień w niedzielę. Akwarium będzie doglądał znajomy. Ale poza karmieniem, nic nie będzie robił. Dlatego trochę się boję, wsadzać przed wyjazdem. Z drugiej strony, korale na pewno doceniły by wyższe miejsce - więcej światła...

Jak myślicie ?

W półkę wtopiłem kawałki spienionego pcv, które to zamierzam przykleić kropelką do ścianki akwarium (też pcv). Oczywiście półka będzie też podparta od dołu.

Co myślicie na takie rozwiązanie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dawać;) Ja wsadzilem odrazu i wsio żyje nawet kleilem nim pod woda;p

Sent from my iPhone using Tapatalk


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pomoczył tydzień, to nie jest poklejona skała tylko ulana cała nowa.

Ja sobie ulałem tzw stopy z ceresitu na które dopiero kleiłem skałę ( nie chciałem żeby konstrukcja stała bezpośrednio na szkle ). Po włożeniu takich ulanych stóp do wody z solanką na drugi dzień strasznie podskoczyły mi fosforany. Ja bym nie ryzykował. Może się coś stać, a nie musi - zwłaszcza że cię nie będzie w domu.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) Skałka na razie wyląduje w osmozie, choć prawdopodobnie, pokleję drugą kostrukcję, z całych kawałków skały suchej. Bo ta, na spokojnie, średnio mi się podoba :( Na razie ułożyłem konstrukcję z suchej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kleiłem koło 20 szczepek, do akwa wkładałem jak lekko stężał, nic się nie stało. Nie wiem co maja fosforany do ceresitu, predzej krzemiany mogą wzrosnąć.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli dziś ją wsadzę do osmozy, żeby wypłukać, będę mógł wsadzić do baniaka wieczorem ? Czy lepiej potrzymać ją z tydzień w wodzie ?

Pytam, bo wyjeżdżam na tydzień w niedzielę. Akwarium będzie doglądał znajomy.

Stara sprawdzona zasada nie wprowadzamy żadnych zmian w baniaku na tydzień, dwa przed wyjazdem, niezależnie czy to jakiś drobiazg czy wprowadzenie nowego korala.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.