Skocz do zawartości
twistman

Prośba o weryfikację projektu komina zewnętrznego z otw. pod Waveboxa

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Jako że, zabieram się do nowego projektu proszę o weryfikację planu komina zewnętrznego - tak jak na rysunku.

Podpierałem się tu nieco projektem Snocho, ale są to inne wymiary zbiornika więc wolę się podpytać.

Szczególny problem mam z komorą dedykowaną pod pompę "z mniejszego Vaweboxa" Nie wiem jaką zlecić średnicę do nawiercenia otworu w boku akwarium i lacobellu.

Proszę też o pomoc w doborze odpowiednich rozmiarów samej komory Vaweboxa i określenie optymalnej wysokości otworu od dolnej krawędzi komory.

Zastanawiam się też nad otworami spadu i rewizji czy dawać 32 + 25 czy tej 32+32 mm. Pompa ok. 3700 - 4500 l/h.

Z góry dziękuję za pomoc :-)

post-12386-0-53304100-1372064743_thumb.jpg

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpatrz na profilu Rafiego są rysunki jak zrobił, byłem widziałem i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeh... nie mogę dojść co i jak.

Będe musiał pożyczyć gotowe pudełko i sobie przewymiarować.

Może ktoś w Lublinie by pomógł?

Swoją drogą nazewnictwo sprzętu tunze i te cholerne cyferki mogą człowiekowi niezły kocioł w głowie zrobić.

Ps. ale już i tak widzę że projekt będzie do poprawki.

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie Ci pomogę , możesz sobie zobaczyć u mnie w akwarium . ja mam wymiar 105x60x55 wszystko działa bez zarzutu. jest cicho i pompa Tunze 3000l/h.

http://nano-reef.pl/...7349-350l-slps/

Ja zrobiłem otwory pod dwa przeloty 32mm mogę podać Ci wszystkie wymiary ale czy znajdę projekt to nie wiem.

Ja wzorowałem się tym, tylko na jeden wavebox.

http://nano-reef.pl/...nk/page__st__20

Masz piękne rysunki i wszystkie wymiary.

post-11937-0-26255600-1372105430_thumb.jpg

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.