Skocz do zawartości
SoQł

Pomocy w doborze świetlówek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym się załapać na promocję świetlówek Giesemanna i tak zastanawiam się nad doborem rodzajów świetlówek co sądzicie o takim:

1.Giesemann Pure Actinic 54 W

2.Giesemann Aquapink 54 W

3.Giesemann Actinic+ 54 W

4.Giesemann Aquablue+ 54 W

Dodam iż lubię niebieskie światełko w akwa ale bez przesady, przechodzące w lekki róż. Lampa to Giesemann Infiniti a żarniki również są Giesemann 2 X megachrome crystal 150W

Świetlówki zapalają się parami (pierwsza para:1 z 4) (druga para: 2 z 3) odstęp to 1 godz przy zapalaniu i tak samo gdy gasną prosił bym od razu o pomoc przy ustawieniu ich kolorystycznie parami jak będzie najlepiej.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc w doborze Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure actinic bym sobie darowal,chyba ze cie stac wymieniac co miesiac,bo dłuzej efektu nie z niej nie uwidzisz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek a po miesiącu świeci choć jak actinic+ bo właśnie zastanawiam się nad kupnem pure actinic jednej szt. tak na próbę albo dwóch sztuk actinic+

A może coś zastąpić: Giesemann Lagoon Blue 54W?

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelL co wnosi Twój post? po drugie T5 są lepsze o Led po trzecie SoQł zastanów się nad Ati mają według mnie lepsze mocniejsze barwy i masz sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może od początku, co chcesz trzymać w tym akwarium?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miękkie mam teraz 11 rybek i troszkę miękasów. Ryby to podstawa czyli: anthiasy 5 szt; 2 nemo, brzydal, babka kopiąca, salarius i doktorek do tego ukwiał Anemonia Virdis po podziale 2 szt; xenia, troszke zoa, poletko briarierium, clavularia i parę innych miękkich z podstaw akwarysty morskiego. Chciał bym docelowo trzymać miękkie i LPS. SPS mniej mnie obchodzą ale bardzo podobają mi się talerzówki i jeszcze parę twardych ale na pewno nie acropory typowo krzaczaste. Prosił bym o poradę jednak wstrzymałem się za radą "dieter25" i pomyślę o firmie ATI chyba, że macie coś innego do zaproponowania...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam świetlówek zarówno ATI jak i Giesemann i nie widzę większej różnicy. Przy LPS-ach dałbym 2x AquaBlue+ oraz 2x Actinic+


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, podbijam swój temat ponieważ wielkimi krokami zbliża się termin wymiany świetlówek. Za radą kolegi @dieter25 wstrzymałem się z zakupem giessemanów na promocji co spowodowało odciągnięcie tematu, no ale niebawem czeka mnie wymiana i nie chciał bym tego robić jedynie aby świetlówki były nowe ale i dobrze dobrane. Myślę że w temacie dużo opisałem o szkiełku i preferencjach własnych, tak więc prosił bym o dobór rur jak i pomoc w ułożeniu parami do lampy, być może AquaManiac dobrze doradza, czekam na potwierdzenie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jak Aquamaniac lub 2 szt niebieskich (np Sylvania Coralstar) 1 szt biała (np Sylvania Marinestar) i 1 szt superaktyniczna. Najlepiej pożycz od kogoś używańce i sam se pokombinuj ;)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.