Skocz do zawartości
WolfAtTheDoor

Mam pomysł jak pozbyć się aiptazji w zbiornikach w których można wyjąć skałę.

Rekomendowane odpowiedzi

Palnikiem żarowym - na allegro takie małe palniki/zapalniczki są po kilka/kilkanaście złotych... myślę że będzie skuteczne bo płomień jest dość punktowy - co myślicie o tym pomyśle?

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć temat ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - tak wygląda zapalniczka

wyciągasz na moment skałę i robisz swoje.

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Aiptasie dalej swoje :D

Albo naturany sposob albo wogole, mechaniczna, chemiczna czy w tym wypadku termiczna walka to Syzyfowa Praca


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: Myślę że Twój temat będzie najczęściej odwiedzanym w ciągu najbliższej doby, ale będzie powodował ogromne rozczarowanie :thumbup:

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś tej metody już? bo czuję się teraz jak Krzysztof Kolumb :p

Niby dlaczego twierdzisz że przetrwa to? to nie to samo co gotowanie skaly w mikrofalówce - płomień ma temperaturę 1400 stopni i aiptazja nie ma żadnych szans. Największą zaletą jest to że uśmiercimy tylko punktowo wybrany przez nas kawałaczek skały.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta zapalniczka działa pod wodą ? :) Już był temat wypalania Aiptzji laserem, chyba wszystkie możliwe sposoby były poruszane na forum, najskuteczniejsze są metody naturalne i basta.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagasz skałę na moment na powierzchnię tak zeby aiptazja wystawała, reszta skały może być zanurzona razem z koralami które na niej są (ci co mają poklejną niestety mają problem) i walisz prosto w aiptazje z zapalniczki żarowej, wypalanie laserem to faktycznie bzdura - laser nie ma takiej temperatury jak płomień, poza tym kto jest przez szybę w stanie tak długo świecić w jeden punkt? już nie mówiąc o tym że można wzrok uszkodzić...

co do metod naturalnych - ryba nie je w całości aiptazji, ona tylko obgryza dlatego tej aiptazji nie widać, ale wyciąg na jakiś czas rybę - zaraz odrośnie.

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wracamy do puntu wyjścia, czyli krewetki, rybcie itd. :)

Naturalne metody to stała kontrola nad różyczkami, to oczywiste że nie usuniesz ich w 100%

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf - myślę że tu jest cały problem twojej metody. Wyciągniecie skały.

Jak to sobie wyobrażasz w dużych zbiornikach?

Powiedzmy skały jest 60-80 kg, dodatkowo poklejona, aiptazja widoczna np. na dolnych skałkach, albo tych z tyłu. I jak to wyjąć?

Do świeżych niedużych baniaków to może i dobre, ale wyjmij skałkę 10 kg, która jest pod spodem żeby przypalić kilka różyczek?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że ta metoda jest możliwa w każdym zbiorniku...

do dużych zbiorników mam inny pomysł - obklejanie aiptazji klejem do korali, lub jakimś innym materiałem tak aby było jej niewygodnie - kiedy się przeniesie na ten klej/materiał/mini sitko? - odrywamy go razem z intruzem - raz mnie sie tak udało pozbyć jednej, ale niestety jest to metoda na chybił-trafił i wymaga wiele cierpliwosci.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos juz z palnikiem probowal, nie jestem pewien czy to bylo tutaj poruszane ale temat palnika jest mi jakos znajomy, puenta byla taka ze nic z tego nie wyszlo


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linka, ja się jeszcze nie spotkałem...\

I jeżeli nie wyszło - to wytłumacz mnie jak aiptazja jest w stanie przeżyć taką temperaturę? fakt, zdziwiełem się jak przeżyła wstrzykiwanie wódki prosto w stopę- takiego stężenia wódki by żaden człowiek nie przeżył, ale takiej temeratury to już chyba nic nie przetrwa.

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf twój tytuł tematu jest chybiony. Chyba że znasz inny 100% sposób, bo ja nie znam.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tytuł.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jests taki sam supr hiper mega sposób jak red sea aiptasia X, który to preparat podobno zabija aiptasje na śmierć. Gu...zik prawda,stosowałem i nadal stosuję tylko po to żeby zredukować wielkie róże do wielkości zjadalnej przez wurdemanii bo po aip. X i tak odrastają. Moja poprzednia wundermanka oczyściła mi baniak w 100%, potem szczepka z aiptasią i znowu jest kilkadziesiąt, ale od tygodnia powoli znikają bo dwie wunderwaffe już pracują. Tylko naturalni wrogowie zrobią dobrą robotę :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli skale mozna wyjąć z baniaka to jest tysiąc sposobow by pozbyc sie różyczki

nóż, śrubokręt, widelec :D ... a nawet mikrofalówka

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten palnik zrobi tyle dobrego co wrzucony do baniaka granat po dziadku... a aiptasia jak była - tak będzie...

moim zdaniem najlepszym sposobem na zwalczanie róży jest spokój... i brzydal

Przykładem tego co piszę jest kolega z Tychów - Tomek. W wielkim baniaku, gdzie nie ma możliwości na ingerencję czegokolwiek pięknie rozwijały się aiptasie i majano...

W ciągu 2 tygodni po wpuszczeniu brzydala akwarium czyściutkie... nie ma nigdzie żadnej róży.

Jak widać trzeba podejść do tego na totalnym luzie i nie kombinować z czymkolwiek, bo można sobie zrobić jeszcze większe kuku.

Ja mam baniak tylko 112l, ale nie wyobrażam sobie wyciagania skały i robienia syfu, tylko dlatego, żeby usunąć jedną aiptasię... A niech rośnie


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf, jeśli piszesz, że masz możliwość bezproblemowego wyjęcia skały to nic prostszego jak tylko to przetestować, w najgorszym wypadku uśmiercisz kawałek skały a aiptazja nadal będzie sobie żyła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobny sposób załatwiłem kilka aiptazji w świeżo założonym zbiorniku. Wiedziałem że albo teraz albo... nigdy . Wyciągałem kolejno skałę wydłubywałem gadzinę z kawałkiem skały i punktowo polewałem miejsce gorącą wodą. Temat załatwiony na zawszę. Po około roku przyniosłem jeszcze jedną z nowym koralem. Powtórzyłem czynność i od tamtej pory nie wiem co to aiptazja :) ... czego i Wam życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wunderwaffe i apitasie mam tylko w sumpie. Wyciąganie skały w dojrzałym zbiorniku to jakieś nieporozumienie...


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem na suchej skale, ale róże przyszły z koralami. Kwasek cytrynowy powodował ich ekspansję. Pomogło zaklejanie każdej klejem do korali (ale ja mam mały baniak)

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.