Skocz do zawartości
Autograf

Autograf Reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis zaczynam przygode z RM,jestem nowy wiec nie za duzo wiem

Ze sklepu przywiezli mi RM oraz dodatkowe rzeczy

-pompa cyrklacyjna neWave 2.7 2700l/h

-pompa cyrkulacyjna neWave 1.6 800-1600 l/h

-9 kg zywego piasku

- woda zasolona w sklepie 110l

Wode wlałem i pompa curkulacujna dziala.

Dodac piasek czy poczekac z tym a w piatek zywa skale pierw dodac na pare dni i wtedy piasek?

I czy moge swiecic juz od dzis np po 4.5 godziny dziennie czy poczekac na skale?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego morszczaka w klubie reefmaxiarzy. Tu masz wszystko, poczytaj trochę: http://nano-reef.pl/forum/56-dla-nowicjuszy/

i tu: http://nano-reef.pl/forum/68-reefmax-klub/


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to świeć. Z piaskiem poczekaj. Najpierw skała i wydmuchuj z niej syf. A dopiero potem piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten caly syf zbierac czy zostawic i filter go wciagnie?A skale dam jutro rano i zastanawiam sie czy warto sklejac skaly ze soba czy ukladac je bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sucha skala to kraszerem przemyj jak zywa to szczotka ja wyszoruj dokladnie aby nic na niej nie bylo, (ja bym i tak ja kraszerem przemyl i zywa) kup sobie ceresit cx5 i sklej skale tak aby ci sie podobalo (uwazaj cx5 bardzo szybko wiaze i oczywiscie po za akwarium to rob) pamietaj aby zostawic miejsce wokol szyb na tylnej szybie tez bym jej nie opieral co by rybki mialy gdzie plywac, najlepiej poogladaj inne refmaxy i zobaczysz jakie ulozenie skaly ci sie podoba za duzo tam nie poszalejesz bo to nie duzy zbiornik ale tez sie da spierdzielic. wody na razie nie oswietlaj nie ma po co, jedynie bym sobie ja mielil by sie nie zastala, po wlozeniu skaly mozesz dosypac piasku i oswietlac na poczatku malo a pozniej coraz wiecej tak co by glony rozne powyrastaly i akwarium dojrzalo ci jak najszybciej

edit: jak masz wode jeszcze w baniakach to jej nie wlewaj uloz skale sklej dokladnie i dopiero wlewaj ten cx5 bardzo szybko wiaze wiec tego samego dnia jeszcze wlejesz wode z reszta sam zobaczysz

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalalem wczoraj a po zywa skale jade rano i spytam sie o ten klej,dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"KRASZEREM" to raczej nie myj!!!! A jaka masz zamiar myć wodą z wodociągu to kup od razu martwą i po myciu wymocz w RO zmieniając kilka razy wodę!!!! Za takie doradzanie u mnie minus!!!!!!!!

jak to sucha skala to kraszerem przemyj jak zywa to szczotka ja wyszoruj dokladnie aby nic na niej nie bylo, (ja bym i tak ja kraszerem przemyl i zywa) kup sobie ceresit cx5 i sklej skale tak aby ci sie podobalo (uwazaj cx5 bardzo szybko wiaze i oczywiscie po za akwarium to rob) pamietaj aby zostawic miejsce wokol szyb na tylnej szybie tez bym jej nie opieral co by rybki mialy gdzie plywac, najlepiej poogladaj inne refmaxy i zobaczysz jakie ulozenie skaly ci sie podoba za duzo tam nie poszalejesz bo to nie duzy zbiornik ale tez sie da spierdzielic. wody na razie nie oswietlaj nie ma po co, jedynie bym sobie ja mielil by sie nie zastala, po wlozeniu skaly mozesz dosypac piasku i oswietlac na poczatku malo a pozniej coraz wiecej tak co by glony rozne powyrastaly i akwarium dojrzalo ci jak najszybciej

edit: jak masz wode jeszcze w baniakach to jej nie wlewaj uloz skale sklej dokladnie i dopiero wlewaj ten cx5 bardzo szybko wiaze wiec tego samego dnia jeszcze wlejesz wode z reszta sam zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astis ja mu nie doradzam ja mowie jak ja bym zrobil dopisalem to w nawiasie z zywa skala i nie wiem po co te krzyki, zywa skala moze wiecej syfu zrobic niz sie mozna tego spodziewac, dla tego dobre jej wyczyszczenie jest bardzo wazne z reszta widzialem akwaria w ktorych jest wlasnie dobrze wymyta skala i pieknie sie tam wszystko rozwija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Astis ja mu nie doradzam ja mowie jak ja bym zrobil dopisalem to w nawiasie z zywa skala i nie wiem po co te krzyki, zywa skala moze wiecej syfu zrobic niz sie mozna tego spodziewac, dla tego dobre jej wyczyszczenie jest bardzo wazne z reszta widzialem akwaria w ktorych jest wlasnie dobrze wymyta skala i pieknie sie tam wszystko rozwija

Jak żywą skalę potraktujesz słodką woda to zrobisz z niej martwą. O to chodziło przedmówcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wlozylem zywa slkale do baniaka, na poczatek dalem 6 kawalkow a dolozyc zawsze mozna mniejsze i na poczatek wyglada to takpost-22024-1372415314,72_thumb.jpg post-22024-1372415334,21_thumb.jpg

Skaly nie mylem i nie wycieralem niczym. Tak jak w sklepie mowili wkladac odrazu bo ciepla jeszcze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i piknie, postaraj się troszkę odsunąć górne skałki od tylnej szyby bo nie wjedziesz skrobakiem jak szyba zacznie wszystkim zarastać czyli glonami i rurówkami.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie i nie bedzie syfu to w niedziele albo poniedzialek zywy piach wsypie i moze jakies mniejsze skalki dodam:]

Edytowane przez Debora
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sierodkowej komorze jak zdjelem plastikowa oslonke to jest tam pelno wody czy to dobrze czy musze ja zebrac?

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis rano wstalem i patrze a tu pierwszy lokator ze skaly sobie juz biega po szybiepost-22024-1372496705,09_thumb.jpg szkodliwy czy nie? Bo slyszalem ze slimaki sie rozmnazaja ostro czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek wsypany i razem z piaskiem dalem bio-magnet clarifier.Musle ze ze skaly wiecej nie dam jak na razie,mniejsca zostawilem na koralei by ryby mnialy gdzie plywac.

Zastanawiam sie czy cyrkulatory dobrze mam ustawione,a waszym zdaniem jak njalepiej ustawic?post-22024-1372509190,09_thumb.jpgpost-22024-1372509224,93_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimak od spodu wygląda jak Nassarius :) co do skały to patrz w taki sposób aby łatwo było Ci kiedyś korale przytwierdzić. Cyrkulacja sobie niech dmucha, z czasem sam stwierdzisz czy w dobrą stronę czy trzeba przestawić.


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od mam taki bialy osad na przed niej szybie?post-22024-1372704757,83_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest?

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zobaczył zdjęcie mojego reffmaxa jeśli dam radę wstawię dzisiaj to byś zemdlał :p


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to twarde wapienne pancerzyki to rurówki, objaw dobrej kondycji akwarium. Możesz usuwać skrobakiem.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda pierwsza klasa skala tez ale mam od piatku baniak dopiero a jutro ide na test wody,wiecie co to jestpost-22024-1372715403,24_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22024-1372715726,57_thumb.jpg Nie za malo mam skaly?bo zastanawiam sie czy nie poszerzyc i dodac na gore bylo jeszcze wiecej miejsca na korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co takiego,to grzybek,pewnie jakas discosoma :). Ja bym juz skaly nie dokladal,u siebie dokladalem i mam ciut przy duzo ;).Bardzo fajnie masz,moim zdaniem,ułozoną skale.Ja bym tylko lekko przesunal skrajne dolne skalki minimalnie przesunal w strone frontu,oczywiscie pod warunkiem,ze nie zdestabilizuje to calej ukladanki.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslelem ze w te wolne mniejsca na dole polozyc 2 male,plaskie skalki.A czemu bys przesunol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.