Skocz do zawartości
Autograf

Autograf Reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

Wysowajac dolne skalki bym musial cos malego do tyłu dac by sie nie ruszylo. Mysle ze dwie plaskie male dam w te dwa miejsca i tam jakies korale beda stac.Jutro poszukam cos w sklepie. A ulozenie to troche od ciebie podpatrzylem czytaja twoj start;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przesunalbym dlatego,ze chyba dosyc ciekawie by to wygladalo.No ale to Twoje akwarium i Tobie ma sie podobac ;). I nie pisz posta pod postem,tylko edytuj,bo dostaniesz od moda zolta kartke ;).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey bede edytowal:). Wiec bylem dzis w sklepie wziolem 3 skalki malutkie i wyglada tak jak chcem:) bo ukladajac skalki robilem miejsca na korale ktore beda w za 2 miechy dopiero:)

Test wyszedl dobrze chyba ale ciut za slono bylo wiec wziolem wody troche na pomianke okolo 12 l i na dwa razy mam sobie to rozdzielic i jutro wpasc na nowy test

Amoniak 0

Azotyn 0

Azotan 0.5

Ph 8.3

Fosforan 0.25

KH 12

Wapn 520

Gestosc 1.030

Po nie calym tygodniu wyglada to tak

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

post-22024-1372779900,61_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,po prawie dwóch tygodniach dzis pojawily mi sie na szybie jakies czarne kropki. Wiecie od czego to i czym to usunac?post-22024-1373067706,3_thumb.jpg

Edytowane przez Debora
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos co to za plaga brazowa na szybie i skalach dzis opanowal mi akwariumpost-22024-1373245058,18_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autograf - wyluzuj bo sie niepotrzebnie stresujesz. Spedzaj wiecej czasu na czytaniu to nie bedziesz musial zadawac pytan o kazda nowa kropke na szybie. Akwarium przechodzi teraz proces dojrzewania i najlepiej gdybys na ten czas (3-4 tygodnie) zapomnial o zbiorniku i nie dodawal zycia. Chyba ze chcesz przetestowac swoja cierpliwosc, bo z miesiecznego dojrzewania mozesz miec polroczne. :)

Cierpliwosci zycze

Czytaj dzial forum a znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc swoich pytan. O "pladze brazowej na szybie i skalach" tez

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego zycia nie daje do wrzesnia, czekam az samo sie unormuje. Dzieki tylko nie bylem pewny czy to normale co mam w akwarium,a czy te glony mam je usuwac z szyby czy zostawic w spokoju bo wyglada to strasznie?:)))

Edytowane przez Autograf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie co to za robal wychodzi ze skaly?post-22024-1373662518,24_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo ladny ale zdania na forum sa podzielone co do niego. Narazie go zostawie ale potem bede chcial usunac i pytanie czy jest jakis latwy sposob na to?

Edytowane przez Autograf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że masz tego o wiele więcej w zbiorniku. Nawet jestem tego pewien. Ja mam ich sporo i się nie przejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wpuscilem kilka zwierzakow do baniaka:

Lysmata amboinesis

Lysmata kuekenthali

Blue leg Hermit Crab

Tectus fenestratus

Mysle ze na poczatek chyba starczy bo troszke syfu mi sie porobilo oto kilka fotek

Edytowane przez Autograf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego zycia nie daje do wrzesnia, czekam az samo sie unormuje....

coś szybko wrzesień do nas przyszedł w tym toku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za szybko i chyba to przez te glony bo troche mnie przeraza to jak wyglada Baniak teraz a od rana aiptasia urosla dwukrotnie a krewetka ktora kupile specjalnie na nia ukrywa sie.Moze wiecej kupic tych krewetek?w dodatku dzis rano na szybie przedniej pojawilo sie pelno robakow bialych wielkosci 0.5 mm bym pokazal ale sa tak male ze na foto nie widac. Od kad mam baniak nic nie lalem do niego nawet bakteri. Moze powinienem? Oto kilka fotek na tych co sa biale kropki to ter robaczki,prosze o rade dzieki post-22024-1374887227,29_thumb.jpg post-22024-1374887314,94_thumb.jpg post-22024-1374887368,02_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak ma miesiąc więc czego oczekujesz, czystych skał? Nie da rady. Normalne dojrzewanie. Za szybko z tymi krewetkami. Po cholerę ci Lysmata jak nie masz jeszcze ryb? Glonów ona nie jada.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta krewetka zostala przez pomylke kupiona bo mialy byc na Aiptasie a czyszczaca na koncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej bakterie. Bakterii nigdy za wiele.

Szczególnie w świeżym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Losi a jakie bakterie polecasz? Można z kimś z Was pogadać na skype? :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie-jakie bakterie?duzo na rynku jest tego chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem na prodibio Biodigest plus Biooptimi było ok. Teraz leję Special Blend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zapalilem na chwile akwa i patrze a tu jakis wlochaty krab wielkosci 1 cm. Slyszalem ze czasem sa w skalach i chyba robia szkody????czy to jest dziki krab ? jak tylko uda mi sie zrobic dobre fotki jemu to wstawie i zastanawiam sie co jeszcze w tych skalach siedzi:) jakies pomysly by go zlapac?

Edytowane przez Autograf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz tu cały wątek dotyczący łapania dzikiego kraba LINK także polecam czytać forum :animier: . Wstaw foty -_- .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz tu cały wątek dotyczący łapania dzikiego kraba LINK także polecam czytać forum :animier: . Wstaw foty -_- .

A ja polecam,kolego,być troszkę bardziej rozgarniętym i czytać,kto i co pisze :animier::evil: . Po co dajesz Arturowi link do tematu,który sam założył,hę??? :hrhr:

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.