Skocz do zawartości
mareko1

Co zamiast AB 2000/1 do odpieniacza?

Rekomendowane odpowiedzi

jaką pompę do odpieniacza zamiast AB 2000/1 na wirniku polecacie w cenie maksymalnie 600 zł. Jedyny warunek to to, że ma być naprawdę cicha bo właśnie z powodu głośności chcę wymienić AB 2000/1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W eryb... jest niezła cena a po drugie jest b.cicha i mega wydajna w porównaniu do AB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus zestaw naprawczy do wirnika pompy PSK , dwie siatki i spokojnie wyciągnie 1200 l/h powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tunze w ap 600 pieniła przyzwoicie ale cicha nie dokońca była .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tunze w ap 600 pieniła przyzwoicie ale cicha nie dokońca była .

No właśnie mi zależy na tym aby pompa była cicha, w tej chwili mój AB 2000/1 buczy i to jest powód do jego wymiany. Więc może jeszcze ktoś się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak buczy to sprawdz czy nie wyrobiły sie gumki, lub oska lub wirnik ma bicie. moja AB wcale nie jest jakas mega głośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że AB była bardziej cicha . sprawdź bo może się coś tylko wyrobiło na gumkach albo masz coś na pinach i sprawdź czy odpieniacz nie dotyka ścianek sumpa i przenośi drgania . jak powietrza ma zamało to też wyje .

Edytowane przez cagen (wyświetl historię edycji)

450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz z Acropory powiedział mi ostatnio, że AB są cichsze niż te brandowane Tunze a przyczyną jest pewnie bijący/spuchnięty wirnik w AB. Koszt oryginalnego wirnika to ok. 250zl


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz z Acropory powiedział mi ostatnio, że AB są cichsze niż te brandowane Tunze a przyczyną jest pewnie bijący/spuchnięty wirnik w AB. Koszt oryginalnego wirnika to ok. 250zl

A czy bicie wirnika może być spowodowane brakiem kilku igieł w wirniku? No i jak sprawdzić czy to rzeczywiście bije wirnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może. Bo wirnik musi być wyważony. niektóre ab miały wirniki bez kilku kolców. Daj fotke wirnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Odpieniaczu MCE 600 brakuje paru kolców w wirniku, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie przez wirnik. Pomimo braku kilku igieł ( są widoczne miejsca po nich) buczenie najbardziej spowodowane jest przez wibracje przenoszone na sump. Dodatkowo dzisiaj wyjmując wirnik, rozpadł mi się on na dwie części, czyli magnes i wirnik; skleiłem pattexem i na razie działa. Zamierzam kupić silikonowe nóżki od Skiby i dodatkowo połączyć pompę z odpieniaczem silikonowym wężem, bo teraz to mam trochę chińskie kombinacje, czyli na pompę nałożony wąż Neptun 20 mm w niego włożony Neptun 16 mm i dopiero ta końcówka idzie do odpieniacza.

Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.