Skocz do zawartości
pablus

chaetodon auriga zasmakował w kleju do korali - co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie przykleiłem szczepkę sps-a do skałki a ta małpa wcina klej (dedykowany do korali) i nie sposób jej odgonić. Coś z ryby jeszcze będzie czy szykuje się na przejście na wieczną rafę? Na razie pływa w miarę normalnie ale od czasu do czasu porusza nerwowo płetwą grzbietową. Mieliście u siebie coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, jaki masz litraż?

Do odpowiedzi na pytanie potrzeba trochę więcej informacji, a pierwsze co mi przyszło do głowy, to za małe akwarium i ryba wariuje. 800 litrów to dla niej minimum. http://pl.reeflex.ne...odon_auriga.htm


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reefleksie to są głupoty popisane z litrażami ;), dla hepatusa jest napisane 2500l a mnóstwo osób go ma w duuuuużo mniejszych zbiornikach.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, nie sądzę by stres to powodował, przez ponad 25 lat zabawy z rybami nie spotkałem się z takim odreagowywaniem stresu.

Czy nerwów. Powiedział bym raczej że albo rybie coś brakuje i próbuje to uzupełnić - jak kot jedzący trawę :), albo klej zawiera coś, co ją przywabia. W każdym razie, spróbował bym czymś osłonić miejsce klejenia. Raczej nie obstawiał bym zejścia ryby, ale na dobre też jej może to nie wyjść.

ps. Piotrze, też odniosłem podobne wrażenie, jak Adam, ale, jako że naturę mam prostą, przyjmuję Twoją odpowiedź, za dobrą monetę :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheatodony często się "stroszą", szczególnie jeśli pływa też ryba podobnych rozmiarów. Jeżeli chodzi o to że zje coś co mu nie pasuje to mój potrafi wyczyniać cuda żeby się pozbyć tego z pyska (łącznie z tym że wygląda jak by kichał...).

Natomiast jest to pierwszy taki znany mi przypadek zwiększania masy...

Pewnie jeżeli nic mu nie będzie przez 3 dni, to mu nic nie będzie, mój przynajmniej dwa do 3 razy na dobę postawi klocek w akwa...

Napisz czy wszystko skończyło się dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 litrów w obiegu chyba go nie stresuje, choć kupiłem go w niedzielę więc może jeszcze poznawać kąty. Do tej pory spokojny był, jadł prawie że z ręki, ale jak zobaczyłem co robi z klejem to szlak mnie trafił. Czekam cierpliwie jak mówicie 3 dni i zobaczymy. Dziś rano rybcia w świetnym humorze. Może chciała się po prostu pobawić puszczając chmurę z kleju. Może to jego nałóg he he... Klej to aqua scape aquarium epoxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie, nikogo nie chciałem op***lać ani urazić. 800 L jest w porządku, pytanie o litraż było pierwszym jakie mi się nasunęło bo pablus nie podaje tego w stopce, ale nie ma co drążyć :unworthy: . Marku, możesz mieć rację z brakami w diecie, aczkolwiek zwierzaki różnie reagują po zmianie otoczenia. Przykład: dwie wurdemanii po kupnie latały po całym akwarium przez 2 dni / aklimatyzacja 2,5 godz./ i 8 razy wyławiałem je z panela aż znalazły sobie miejsce pod skałką i jest spokój. Myślę że rybcia potrzebuje trochę czasu na oswojenie się z otoczeniem.

@pablus, skrobnij za jakiś czas jak poszło bo ciekaw jestem.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcia nie zdradza oznak choroby. Troszkę ją wysypało ale myślę że bardziej od stresu związanego z przeprowadzką. Lampa uv chodzi od momentu wpuszczenia ryby do akwarium. Wniosek- odrobina kleju jeszcze nikomu nie zaszkodziła Ha ha ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś ćpuna kupiłeś. Daj ją na odwyk.

A tak na poważnie to obyś jej nie przeklinał jeszcze, jak ci się dobierze do korali. U chetoników to raczej reguła, a wyjątki tylko ją potwierdzają.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.