Skocz do zawartości
SunRose

[D] - Jak Detrytus

Rekomendowane odpowiedzi

Odwieczny problem poruszany już niejednokrotnie. Proszę o dzielenie się uwagami na temat detrytusu i jego zwalczaniu czy stosował ktoś jakąś "chemię" lub inne sposoby skuteczne do zwalczania detrytusu ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to cudeńko Ophiomastix annulosa powinno dać sobie radę z twoim problemem tak przynajmniej wyczytałem


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kilka babylonii spp. :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

archaster typicus też daje radę :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ogromne zloza detrytusu mam wlasnie wlaczylem cyrkulacje za skalami i az zrobilo sie ciemno w akwarium moje pytanie czy to wina NO3 i PO4 ??? ze tak duzo detrytusu sie odkladalo czy zle ustawionej cyrkulacji a jezeli tak to czy zbicie NO3 - 25 i PO4 - 0,60 do prawidlowych wartosci przywroci rownowge biologiczna w akwarium i detrytus zniknie ? Czy mam sie szykowac na szorowanie skal a zarazem restartem zbiornika ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ogromne zloza detrytusu mam wlasnie wlaczylem cyrkulacje za skalami i az zrobilo sie ciemno w akwarium moje pytanie czy to wina NO3 i PO4 ??? ze tak duzo detrytusu sie odkladalo czy zle ustawionej cyrkulacji a jezeli tak to czy zbicie NO3 - 25 i PO4 - 0,60 do prawidlowych wartosci przywroci rownowge biologiczna w akwarium i detrytus zniknie ? Czy mam sie szykowac na szorowanie skal a zarazem restartem zbiornika ?

poprzestawiaj cyrkulację żeby sie nie odkładał...wydmuchaj co możesz..ew sprawdź czy nie masz za małej cyrkulacji...może inne ustawienie skał zeby nie było martwych stref?.włóż jaką skarpetę czy watę na spływie...( nie wiem jakie masz możliwosći) czysc ją tylko min 1 xdz

bakterie jakieś lejesz? jak nie to zacznij...

nie wiem na czym masz oparta filtrację...moze tutaj jakieś modyfikacje..(wódka?vsv?).ale bez tych pierwszych czynnosci nic nie wskórasz


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie :) Zła cyrkulacja ----> pozostają śmieci, czyli detrytus----> rozpada się z powstaniem azotanów i fosforanów.

Ale mogę się mylić


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie syfek spływa do sumpa. Tam zostaje w komorze odpieniacza. Co dwa - trzy dni wzburzam dno w komorze by wywalił to Odpieniacz. Na przegrodzie do powrotu flizelina. Do akwarium nic nie wraca. Sump oczyszczony gruntownie co 3 miesiące. Co tydzień ręczne dmuchanie pompą za skałami.

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziekuje za rady :) bede sie do nich stosowal :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ogromne zloza detrytusu mam wlasnie wlaczylem cyrkulacje za skalami i az zrobilo sie ciemno w akwarium moje pytanie czy to wina NO3 i PO4 ??? ze tak duzo detrytusu sie odkladalo czy zle ustawionej cyrkulacji a jezeli tak to czy zbicie NO3 - 25 i PO4 - 0,60 do prawidlowych wartosci przywroci rownowge biologiczna w akwarium i detrytus zniknie ? Czy mam sie szykowac na szorowanie skal a zarazem restartem zbiornika ?

No i nie zapomnij o podstawowej rzeczy... czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie działu dla początkujących.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pracuje 5 falowników. jeden dmucha za lewą mniejszą formacją skalną, dwa mniejsze siedzą pod dużą prawą.

w większości zbiorników, znajdziesz choć małe zakątki, gdzie syfek stoi i się zbiera. pomimo trzech falowników w skałach również mam takie miejsca. myślę, że określona ilość detrytusu nie jest szkodliwa i naturalna, tak więc spokojnie. projektując sump, jeśli nie stosuję się skarpet, warto pierwszą mini komorę przeznaczyć za zrzut wody

i zaraz za nią umieścić półkę na watę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.