Skocz do zawartości
Adela

420 litrów i watpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z opinią Ironista , jak się już coś robi to musi być to zrobione porządnie(oczywiście w tym przypadku sprawę spaprał wykonawca akwarium). Postawienie akwa na nowym stelażu to świetny pomysł i warto go rozważyć.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to DSB ale to nie zmienia faktu że żeby poprawić jego wygląd, oczywiście jeśli jego właścicielka tego chce przydała by się jakaś babka lub rozgwiazda.

Zwierzaki kopiące to nie jest chyba dobry pomysł przy dsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz juz nie wiem, bardzo duzo wydałam na te akwarium, az nie chce mi sie mowic bo mi wstyd. Myslalam ze jak cos duzo kosztuje to ma jakość a tu okazuje sie, że zostałam naciągnieta na duże koszty i do tego musze wszystko zaczynac od nowa. Ciezko mi bedzie teraz postawic wszystko od nowa bo nie wiem co mam zrobic z życiem jak akwarium bedzie dojrzewac... załamać sie można. Zastanawiam się nad oddaniem tej sprawy w ręce adwokata.


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzaki kopiące to nie jest chyba dobry pomysł przy dsb?

Fakt mój błąd,( gdzieś o tym przeczytałem) :blushing: . Tu jest ciekawy temat o DSB http://nano-reef.pl/topic/33714-dsb/page__hl__+deep%20+sand#entry330893.

Głupi pomysł z tym adwokatem, chyba że na prawdę dużo wydałaś (jakbyś powiedziała ile wydałaś było by łatwiej bo może to w twoim odczuciu jest drogo a może to po prostu tyle musi kosztować , szczególnie jeśli styczności z światem akwarystycznym miałaś jedynie poprzez feralnego wykonawcę akwa. ) . Adwokatowi będzie bardzo trudno udowodnić winę cwaniaczkowi od akwarium. Według mnie jest to strata czasu i pieniędzy, które można by przeznaczyć na akwarium.

Co do stawiania akwarium od początku, tak jak pisał Ironista to jest tylko przekładka a nie stawianie nowego zbiornika(przekładasz wszystko włącznie z wodą), i nie powoduje to ponownego dojrzewania. A jeśli na prawdę boisz się o życie (którego na szczęście nie masz dużo) można poprosić jakiegoś morszczaka z Twojej okolicy aby przetrzymał je na jakiś czas aż się wszystko unormuje i wyjdziesz na prostą, ale z drugiej strony przewóz zwierząt to tylko nie potrzebny stres .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adela - spokojnie, nic od razu robić nie musisz.

- jak zwierzaki żyją i mają się dobrze, to na razie niech sobie żyją, tylko nic nowego już nie wpuszczaj i nie zmieniaj nic w systemie nawet z tym kubełkiem włącznie

- kup sobie testy na NO3 i PO4 i kontroluj te parametry

- w międzyczasie odkładaj na nowy baniak, sump, szafkę na stelażu, odpieniacz i hydraulikę z pompą powrotną (dużo dobrego sprzętu w rozsądnych cenach pojawia się na targowisku, można trafić okazję)

- jak już będziesz miała wszystko skompletowane to przez forum poproś kilku morszczaków z Olsztyna i przełożycie skałę i zwierzaki w jeden dzień ze starego baniaka do nowego i po sprawie

- stary zbiornik możesz przerobić na sump - jeśli jakiś olsztyński morszczak wziąłby ci życie na przechowanie

- jak nie, to wystaw go na jakimś słodkowodnym forum na sprzedaż, nawet razem z szafką - w ten sposób odzyskasz część pieniędzy

Możesz również rozważyć wariant z pudełkiem. Ale tam również musisz kupić sump, pompę obiegową, hydraulikę, odpieniacz.

Tak więc radykalne rozwiązanie to koszt baniaka i nowej szafki, ale odpada koszt pudełka. Reszta w obu rozwiązaniach jest taka sama.

Masz fajny litraż, szkoda tego nie wykorzystać.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to byłoby moje akwarium wybrałbym wariant radykalny, po pierwsze chciałbym się pozbyć dsb z głównego zbiornika, po drugie koszt w wariancie 1 nie będzie dużo wyższy niż w drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamana. Musze wszystko przemyslec na spokojnie.

Pozdrawiam

Aneta


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adela - i bardzo dobrze.

Przemyśl sobie wszystko na spokojnie, daj sobie trochę czasu żeby emocje opadły.

Nie jesteś pierwszą ani ostatnią osobą która popełnia błędy. I popełnisz ich jeszcze wiele. Jedne będą bardziej kosztowne inne mniej. Takie hobby. Ale widok baniaka który ma się dobrze rekompensuje to wszystko.

Będzie dobrze.

Pocieszę cię trochę - ja po roku prowadzenia jedną złą decyzją wysadziłem baniak 540 litrów i to tak totalnie, że muszę zaczynać wszystko od nowa.

Teraz się zastanawiam czy odpalać jeszcze raz ten sam litraż czy może trochę większy.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bezużyteczny okazał się mój filtr kubełkowy jbl e1500 to czy mogę go wykorzystać do czyszczenia powierzchni wody podlaczajac do niego jbl top clean skimmer?


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz ten skimmer czy chcesz go kupić? Jak masz to śmiało możesz podłączyć, szczególnie jeśli spływ od kubełka masz poprowadzony gdzieś głębiej. Jak chcesz go kupić to według mnie strata pieniędzy, lepiej odkładać choćby na lepszy odpieniacz, czy na całą przeprowadzkę. Takie moje zdanie .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go ale czy zda egzamin?


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to podłączaj na pewno pomoże w jakimś stopniu . Zaszkodzić nie może a na pewno pomoże zniwelować ewentualny kożuch powstały na powierzchni wody jeśli takowy posiadasz .

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jest jeszcze jedna opcja zamiast pudełka przelewowego zrób komin zewnętrzny. ja tak zrobiłem :)

trzeba tylko dokleić 5cm listwe szklana dookoła akwa, masz korone wiec tego nie bedzie widać.

masz mało miejsca z tyłu więc bedzie problem z dokręceniem przelotów. ale ja bym ten komin dał z lewej strony z tyłu i rury poprowadziłbym na zewnątrz szafki do sumpa i tak samo powrót. obudować płytą, w miare estetycznie by to było...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja będę likwidował akwa 400l. Jakbyś chciała trochę sprzętu to odezwij się. W stopce mam opisy sprzętu.

Adam


zbiornik: 400L, SUMP: 160L, oświetlenie: LED + T5, obieg: New Jet 450, cyrkulacja: 2x Tunze 6095, 7096, odpieniacz: DIY BK160, LR: 65kg, LS: 27kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sump nad akwarium - proste rozwiązanie, pod warunkiem, że ściana nad akwarium nie jest z gipsu i papieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sump nad akwarium - proste rozwiązanie, pod warunkiem, że ściana nad akwarium nie jest z gipsu i papieru

Bez otuliny ,nie wchodzi to w rachubę .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.