Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

#280081 Jacek_Lublin :

Proszę bardzo

o kurcze.. będę musiał przyśpieszyć..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Piter39 a ty na czym się tak przejechałeś ???

na czym ? a na trefnej soli tak wspaniale reklamowanej TM ba. że paliła czubki korali po podmianie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu Trzymam kciuki żeby nic się nie stało.

Do biopalet trzeba będzie zrobić jakieś awaryjne zasilanie. U mnie pompka do mieszania biopalet ma jakieś 5 W więc problemu z akumulatorem nie powinno być. Chyba najłatwiej by było postawić UPS od kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas tak samo ale prądu niebyło max. 1h, jak zwykle odbiło się wszystką na południu:(, miałem juś kiedyś akcje że prądu niebyło 2 dni!!

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranne fosforany to 0,17 a było o,07.O zasilaniu awaryjnym to już piszę chyba kilka miesięcy i na razie nie umiem się zdecydować.Miałem jeden,ale małej mocy,kupiłem nowy aku do niego i zasila mi teraz monitoring w pracy.Z resztą wczoraj żaden by nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@witam wszystkich forumowiczow,po kilku miesiacach ze wzgledu na przebudowe panela musialem TYMCZASOWO zlikwidowac peletki z pierwszej dostawy,[ilosc 100ml na 126L],nie mialem innego akwa gdzie gdzie moglbym puscic filterek ,przez dwa dni lezaly w niewielkiej miseczce zalane solanka z akwa,dzis z tej wody zrobil sie najprawdziwszy KISIEL-doslownie galareta ,kulki wydawaly nieprzyjemny zapach[mozna go zniesc :clowning],poszczegolne ziarna widac iz byly albo rozpuszczone ,czy ktos z was zauwazyl co takiego?,po likwidacji woda zrobila sie lekko metna,po dwoch dniach dalem do akwa wegiel i to ustapilo,na pewno z powrotem do tego wroce juz na dniach tylko z nowa formula

p.s.czy moglbym prosic kogos z was o podanie mi linku na priv do tej "new formula"

p.s.2 za wszelkie bledy przepraszam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach moje parametry się poprawiły i nic nie robiąc w baniaku mam PO4-0,10 a NO3-2.Ciekawe co pomogło,może kulki zadziałały ? :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja postanowiłem jeszcze potrzymać kulki. Dodałem BioDigest i Bioptim jakiś tydzień temu, wyczyściłem pompę w odpieniaczu i dodałem FM Ultra-Life. PO4 spadło z 0,12 do 0,08. Dziś robię podmianę, następnie mam zamiar zbić PO4 do poziomu 0,01 i nic dalej nie robić, zobaczymy jeżeli kulki utrzymają taki poziom to je zostawiam.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam zadyme.

Kulki chodza,dodalem wiecej chemi do PO4.Do szlifowalem w baniaku calos.Bylo wszystko OK.Wyjechalem na cztery dni na delegacje.

Moj synek zaprosil pare gowniazy do domu.Ci sobie kupili 30sci piw i jak sie przepili jeden z nich wlal piwo do baniaka.Przez wiele miesiecy

robie poligonek z moim filtrem.Ale piwo nie bylo w programie testow.Jak narazie jakos wszystko jeszcze zyje.Wegiel,kulki i skimer wyczyscily

calom wode.Dwie rybki troche wybielaly(byly czarne).Jakis bialy nazot (chyba bakterie) pod skalami sie zrobil.A ick(ospa rybia)troche sie pokazala.

Ps Jak Zobacze tych frajerow w moim domu to poczuja jak Polski but jest mocny.:cursin


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć jedną rzecz,że nowa formuła kulek bardzo szybko się rozpuszcza.W filtrze są jeszcze stare,białe kulki w ilości 3/4 pojemności filtra a nowa dodana paczka w dwóch ratach już prawie zanikła.Za to są efekty NO3--0 a PO4-0,06 i od dłuższego czasu powolutku maleje.

Czy to sprawa kulek głowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulki bardzo dobrze dzialaja ,uzywam nowej formuly i wszystko jest w porzadku.


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety Ospa wybila prawie wszyskie ryby.Te co jeszcze

sa to ich dni sa policzone.Obnizylem ilosc zasolenia

Ale bylo to juz za puzno.Nastepnym razem bede moczyl nowe ryby w slotkiej wodzie

I QT przez pare tygodni.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się wypowiedzieć a najlepiej wrzucić film jak powinny się kulać nowe biopalety? Odnoszę wrażenie, że te całkiem nowe wydanie (dostępne aktualnie w sklepach) to jakaś porażka. Nie dość, że nikną w oczach to jeszcze sklejają się regularnie. Dosypałem ten nowe do starych i ostatnio bardzo musiałem zwiększyć przepływ aby się to nie działo. Używam filtra w lejkiem, opływ wody dość regularny.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej wy***przyć to w cholerę[sory nie mogłem się powstrzymać, te nowinki wspaniałe]

i zacząć uzywać wódki albo zeo start 2


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej wy***przyć to w cholerę[sory nie mogłem się powstrzymać, te nowinki wspaniałe]

i zacząć uzywać wódki albo zeo start 2

A tam od razu wywalić. Od ponad roku kulają się u mnie i byłem z nich bardzo zadowolony, nic dodatkowego nie musiałem stosować, raz na miesiąc dosypać dwie miarki i tyle. Praktycznie bezobsługowe. Ale aktualna formuła już któryś raz mi zaczopowała filtr. Kilkukrotnie zwiększyłem cyrkulację no zobaczę jak będzie...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezam troszke temat - moze nie do konca trafnie, czy taki prefiltr po dolaczeniu pompy nada sie do biopeletek? http://allegro.pl/prefiltr-1-5l-szybkozlaczki-i1889307484.html

czy mozna takie filtry polaczyc w jeden obieg - czyli np. woda zasysana -> pompa -> prefiltr z weglem -> prefiltr z absorberem -> peletki -> wyplyw do akwa czy jezeli to mozliwe to jaka pompa by to pociagnela - musi podniesc wode z calego takiego obiegu na wys. ok 1,5m spod akwarium - no i chcialbym zeby pompa nie byla zanurzona w akwarium (nie niema sumpa :p )


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne zeby pellety wszystkie sie delikatnie kręciły. Pytanie czy to osiagalne w w/w?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby kazdy z tych prefiltrow ma jakas tam regulacje zaworem, tylko pytanie czy zrobic jeden zestaw na peletki czyli pompa+prefiltr z peletami i drugi obieg na 2 prefiltry (np. wegiel + absorber) + pompe, wtedy powieksza sie zakres regulacji przplywu wody w peletkach

i kolejne pytanie - czy pelety moga sie krecic juz od 1 dnia po odpaleniu zbiornika czy lepiej sie jakis czas wstrzymac?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie dokonasz modyfikacji wylotu to nie możliwe, bo tutaj strumień wylotu od razu walnie w ściankę i dopiero od niej w górę. Tylko pewnie nie równomiernie , a pewnie jedną stroną.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezam troszke temat - moze nie do konca trafnie, czy taki prefiltr po dolaczeniu pompy nada sie do biopeletek? http://allegro.pl/prefiltr-1-5l-szybkozlaczki-i1889307484.html

czy mozna takie filtry polaczyc w jeden obieg - czyli np. woda zasysana -> pompa -> prefiltr z weglem -> prefiltr z absorberem -> peletki -> wyplyw do akwa czy jezeli to mozliwe to jaka pompa by to pociagnela - musi podniesc wode z calego takiego obiegu na wys. ok 1,5m spod akwarium - no i chcialbym zeby pompa nie byla zanurzona w akwarium (nie niema sumpa :p )

Testowałem swego czasu ten prefiltr i powiem tyle - baaaardzo duży przepływ musiałbyś zapewnić -z tego co pamiętam to 1000l/h było mało). Nie widzę tego w połączeniu jak napisałeś. No chyba, że tych polimerów będzie 50-100 ml... I oczywiście muszą się kręcić od początku. A co z regulacją przepływu ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady

wiec ten filtr odpada

a jak z

i kolejne pytanie - czy pelety moga sie krecic juz od 1 dnia po odpaleniu zbiornika czy lepiej sie jakis czas wstrzymac?

ktos wie?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od pierwszego dnia i zdecydowanie polecam takie rozwiązanie. Dojrzewanie było - to normalne, ale po tym czasie szybko miałem wzorcowe NO3 i PO4


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.