Skocz do zawartości
t2mek2

Calcinus Elegans zeżarł Babylonie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, slimak trafil do akwa 4 dni temu a krab 3, dzisiaj krab dopadl slimaka czego w ogole sie nie spodziewalem, obserwowalem juz troche tą parkę i nic na to nie wskazywalo np. jadly razem ten sam kawalek stynki, krab łazil po slimaku i nie bylo zadnych zgrzytów :D aż tu dzisiaj ciach i już siedzi w muszli Babyloni.

Muszla jest 2 jak nie 3 razy wieksza od jego starej muszli.

Babylonia to byl najwiekszy slimak w moim akwa i mam pytanko czy jest mozliwosc ze bedzie atakowal mniejsze slimaki z mniejszymi muszlami? spotkał się ktos z czyms takim ? Czy jak juz Calcinus Elegans zabija to dla wiekszej?

W akwa sa jeszcze 2 turbo i 2 nassariusy w tym 1 naprawde malutki i o niego sie nie boje :) wszystkie muszle maja duzo mniejsze od tej Babyloni.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybijał wszystkie turbo jakie były :(

Był tak duży że nie umiałem do niego dostać wolnej muszli. Wcześniej wystarczyły mu puste które wrzuciłem razem z nim

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poprostu, czy dla muszli ? byly mniejjsze od niego ?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moją babylonie załatwił w 10minut od wpuszczenia jej do akwarium.

Chciał po prostu wskoczyć w panterkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym krabem turbo i kopiące.

Prewencyjnie wrzuciłem kilka pustych muszli. Skubany już dwa razy zmieniał lokum :-) - ślimaki jednak pozostawił w spokoju.

Może jak ma co przymierzyć nie rusza mieszkańców,? ,,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych krabach zapewnienie mu dogodnych pożliwości zmiany lokum (pustych muszli) to podstawa.

W korale.pl do zakupu elegans'a dostałem kilka pustych muszelek.

Jak jest ich pod dostatkiem w akwarium to prawdopodobieństwo wyeksmitowania ślimaków maleje.

Moje kraby póki co jeszcze żadnej mobilnej muszelki nie ruszyły.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh Calcinus to dzik u mnie wytłuk wszystkie turbo zeżarł euphilie glabrescens i ancore jak zaczął się dobierać do alveopory dostał nakaz eksmisji


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wczoraj akurat jak sie patrzylem zauwazyl innego turbo i polecial za nim, wlazl mu na muszle i juz cos probowal ale go stracilem

Problem jest taki ze nie mam sumpa ani nic wiec albo go zostawiam albo oddaje.

w akwa jest jeszcze inny krab pustelnik bardzo maly, ktory nie rosnie taki czerwony on kiedys probowal dziabnac slimaka i sie nie udalo od tego czasu spokój :) tu mam filmik

moze jak mu pare radzy mocno przeszkodze chinska pałeczka to sie nauczy... Chociaz boje sie ze zasmakowalo mu swieze miesko...

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kraby pustelniki, albo sie podobaja i akceptuje się ich zachowanie (w zalezności od typu, niebieskie, czerwone...)

albo się je daje komuś, odsprzedaje dalej

świeży adept morszczyzny kupuje w sklepie takiego stworka mozna powiedzieć na przetarcie bo szlaku bo to dosyć wytrzymałe stworzenie, ale w dalszej perspektywie więcej kłopotów niż korzyści z pustelnika w baniaku. Jest wiele innych zwierzaków, które wyczyszczą to co elegans w baniaku bez zagrożeń jakie sieje pustelnik.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.