Skocz do zawartości
minio_p

ukwiał i jego otoczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym dowiedzieć się jaka jest minimalna przestrzeń wokół tego zwierzęcia, jaką należy zachować przy wyborze miejsca dla niego, żeby nie poparzył sąsiadujących korali. Zdaję sobie sprawę, że nie jest on zwierzęciem osiadłym, ale jakąś początkową lokalizację należy dla niego przygotować. Czy każdy kontakt jego ramion z koralowcem, skutkuje poparzeniem tego drugiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ukwiał masz na myśli? Bo są takie średnicy 2-4cm do takich o średnicach 20-30cm a nawet większe.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, faktycznie. Myślę o takim, w którym mogłyby zamieszkać amphipriony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nemoki to mogą one zamieszkać w tym czym sobie upatrzą od euphylli, zoasów, rhodactosów, sarcophytonów, ricordei, po ukwiału dywanowe i quadri. Nigdy nie wiadomo co wybiorą. Ja np mam u siebie większość tych korali a zamieszkały w zoasach i euphylii a na ukwiały nawet nie zwracają uwagi. U mnie ukwiał jest na szczycie najwyższej skały w akwarium, pasuje mu to bo nie chodzi a mamy już go bardzo długo ale w pobliżu niego staraliśmy się nie przyczepiać korali. Poprzednie quadri wędrowały, jeden zawędrował na dno akwa gdzie były zoasy, wepchał się miedzy nie i udawał, że jest jednym z nich. Oczywiście jak tylko to zauważyłam to gagatka stamtąd eksmitowałam. Pomimo jego spacerku zoasom nic się nie stało i pootwierały się po krótkiej chwili.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamietac, ze taki ukwial sam sobie znajdzie miejsce. Decydujac sie na takie zwierze musisz zrozumiec, ze jemu ma byc dobrze, wkladajac go do akwa moim zdaniem powinno sie dac mu wolna reke, a nie przestawiac raz w tygodniu, bo "mi " nie pasuje miejsce. Nie "spali" sasiadow po dwoch dniach pobytu obok, ale ...

Jezeli nie zmienia sie cyrkulacji, nie bywa glodny I parametry sa stale, to tam gdzie mu przypasuje, to raczej zostanie. Wtedy odstawia sie korale z tego miejsca. Ja tak robilem na poczatku przynajmniej.

Nie wkladamy duzej ryby do malego akwa, wiec nie powinno sie wkladac ukwialu z mysla, ze tam gdzie go postawie, to sobie zawsze bedzie siedzial...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika, że najlepiej byłoby najpierw zasiedlić akwarium ukwiałem, a po jego zadomowieniu sadzić w bezpiecznej odległości korale. Nieraz ciężko jest usunąć koral z miejsca, które spodobało się ukwiałowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak zacznie łazić po pół roku stania w miejscu?:)

Mój tak miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem ukwiał lubi sobie powędrować w inne miejsce ale znowu aż tak tragicznie nie ma bo najczęsciej jak znajdą dogodne miejsce to siedzą sobie długi czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zacznie łazić po pół roku stania w miejscu?:)

Mój tak miał.

Moj tez tak mial ;)

Polecialy mi parametry I polazl I siedzial z drugiej strony akwa przez pare miesiecy.

Do tego co tydzien dostaje dorsza. Jak nie dostaje, to tez zaczyna lazic, ale wraca ;)

Dlatego napisalem, ze jak nie bywa glodny I parametry stale, to raczej siedzi w miejscu. W miejscu, ktore sam wybierze. Pisze co zauwazylem przez rok obserwacji.

Moje zdanie jest takie, ze I tak wkladamy go do akwarium, wiec dajmy mu wybor miejsca, w ktorym chce byc, a nie zabudowywac, odseparowywac I namawiac przez szybe zeby siedzial tam, gdzie nam pasuje ;)

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwiał nie lubi mocnej cyrkulacji i jego "d*pa" musi byc schowana w cieniu. wtedy bedzie siedział na miejscu i nie bedzie łąził. a jak polezie tam gdzie nie trzeba to mozna na niego cyrkulator skierować i ucieknie.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj tez tak mial ;)

Polecialy mi parametry I polazl I siedzial z drugiej strony akwa przez pare miesiecy.

Do tego co tydzien dostaje dorsza. Jak nie dostaje, to tez zaczyna lazic, ale wraca ;)

Dlatego napisalem, ze jak nie bywa glodny I parametry stale, to raczej siedzi w miejscu. W miejscu, ktore sam wybierze. Pisze co zauwazylem przez rok obserwacji.

Moje zdanie jest takie, ze I tak wkladamy go do akwarium, wiec dajmy mu wybor miejsca, w ktorym chce byc, a nie zabudowywac, odseparowywac I namawiac przez szybe zeby siedzial tam, gdzie nam pasuje ;)

Pozdrawiam

Marcin

Tak, dajemy mu wybór miejsca gdzie się osiedli, tylko chodzi mi o to, że w czasie wędrówki może narobić dużo szkód i zastanawiam się jak temu zapobiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.