Skocz do zawartości
mareko1

Czym wyczyścić algi wapienne z szyby?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wyczyścić akwarium z alg wapiennych i tutaj mam pytanie czym najskuteczniej je usunąć; dzisiaj próbowałem octem ale jakoś nie za bardzo chciały tym schodzić. Może ktoś ma jakiś patent; dodam, że akwarium nie jest zalane, jest to RM który chciałbym ładnie wyczyścić przed sprzedażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyscik z zyletka, ew ocet ale musiałoby to trochę postac, co się wiaze ze specyficznym zapachem. Najlepiej mieć czyscic z zyletka w raczce bo takim na wysięgniku może być trudno.

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje scarper. Wczesniej zmocz nieco algi i skrobiesz...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej woda. Zostaw na jakas dobe I skrobak, szczoteczka do zebow I jazda :D

Pozdr

Marcin


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalny myjaczek taki na gąbce do mycia naczyń, do ciepłej wody ocet 30 miut\, tyskie i heja


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskaj wodą. Karta kredytowa lub inny plastik i do dzieła:

- nie porysujesz;

- szybko zejdzie bez dużego nakładu pracy;

Powodzenia


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlałem do akwarium ze 2 litry wody + litr octu i namoczyłem w tym papier (takie ręczniki kuchenne) i to przylepiłem na szybę. Co jakiś czas polewałem. Po ok. godzinie wszystko zeszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalny myjaczek taki na gąbce do mycia naczyń, do ciepłej wody ocet 30 miut\, tyskie i heja

Tę "ostrą" część myjki bym odradzał. Narobiłem sobie tym mikrorysek jak miałem malawi. Jeśli chodzi o tyskie, to jak najbardziej :)

Pozdr.,

Dominik


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamiast Tyskiego może być Perła ;). A tak na poważnie to w takim razie jutro zabawa z czyszczeniem octem + skrobakiem.

Dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładac nowego tematu to swoje pytanie umieszcę tutaj, dotyczy ono również glonów wapiennych.

Jak z tego ustrojstwa wyczyścić dokładnie cyrkulator? Włożenie do octu na kilka dni może coś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak-wystarczy kilka godzin-woda z octem-poleży chwilę i jest cacy-glony schodzą same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.