Skocz do zawartości
Robert-reef

220L by Robert-reef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ akwarium zaczyna już obrastać życiem i znalazłem trochę czasu postanowiłem umieścić kilka fotek z etapu budowy, dojrzewania i zasiedlania zbiornika.

Akwarium uruchomiłem eksperymentalnie, na razie obserwuje jak rosną korale i próbuje utrzymać parametry wody na odpowiednim poziomie.

Zaraz po ułożeniu skały 15-04-2013

post-20578-0-67188900-1374516309_thumb.jpg

Po 3 tygodniach zasypałem piach

post-20578-0-55463100-1374516306_thumb.jpg

Glony mam w sumie jeszcze w jednym miejscu do dziś, ale to specjalnie zostawiłem sobie kępkę aby obserwować co się z nimi dzieje, resztę wycinałem i odfiltrowywałem. Taka przycinka była robiona może z 4 razy nim się uspokoiły glony. Wycinałem wtedy 5 centymetrowej długości włosy. Resztę załatwił jeżowiec i ślimaki.

post-20578-0-72088800-1374516307_thumb.jpg

Aktualnie akwarium wygląda tak. Jest kilka rybek, trochę korali miękkich, twardych. Na razie miałem jedną stratę... wyskoczyła babka z akwarium. Wszystkie inne zwierzaki mają się dobrze - rosną i przyjmują pokarmy.

Cyjano pokonałem chemiklinem, zostało dino...

post-20578-0-16180300-1374573785_thumb.jpg 15-07-2013

Dodam jeszcze kilka technicznych parametrów mojego zbiornika:

Oświetlenie 4x54W, 300 litrów wody w obiegu, refugium ze spagetti włączane na noc oświetlenie, Cyrkulacja 2x2500l/h cyrkulatory i pompę NJ3000. Odpieniacz - Tunze DOC skimmer 9006, 2 grzałki, automatyczną dolewkę na jednym zaworze :), akwarium przerobione ze starego słodkowodnego, przelew do sumpa za pomocą pudełka przelewowego.

Parametry utrzymuje sypiąc Red Sea Reef fundation ABC+

W planach przejście na reaktor wapna, międzyczasie spróbowanie utrzymania parametrów za pomocą bailinga.

Edytowane przez Robert-reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem widziałem i muszę powiedzieć że na żywo wygląda zajefajnie szczególnie ułożenie skały widać że włożyłeś dużo pracy. Z dino z czasem sobie poradzisz albo samo zniknie jak wszystko ładnie dojrzeje. Albo mi się zdaje albo żółtek ci troszkę podrósł ?

Napisz koniecznie czy brzydal widoczny na zdjęciu zabrał się za zjadanie szklanych różyczek.

Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem widziałem i muszę powiedzieć że na żywo wygląda zajefajnie szczególnie ułożenie skały widać że włożyłeś dużo pracy. Z dino z czasem sobie poradzisz albo samo zniknie jak wszystko ładnie dojrzeje. Albo mi się zdaje albo żółtek ci troszkę podrósł ?

Napisz koniecznie czy brzydal widoczny na zdjęciu zabrał się za zjadanie szklanych różyczek.

Pozdrawiam

Witam, No wszystko rośnie jak na drożdżach :), Jak wróciłem po tygodniu to zauważyłem różnicę w wielkości ryb :) Krewetki zrzucają wylinki regularnie. Chociaż ciągle się zastanawiam czy na taka obsadę nie za mało karmię (1,5 kostki dziennie). SPSom powyrastały nowe odnogi, eufylia też obsypana jest małymi polipakami. Wszytko żyje.

Coś wyjada różyczki :). Nie wiem czy to brzydal czy krewetka ale tam gdzie miałem lasek, dzisiaj widzę pustki :) - po 5 dniach mojej nieobecności zgineły. Nie zdążyłem przyfilować czy to brzydal. Na pewno zaczepia moje rurówki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z czasem bo cyrkulacja 2x6025 to nie jest dobra opcja do tak dużego akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z czasem bo cyrkulacja 2x6025 to nie jest dobra opcja do tak dużego akwarium

Właściwie to juz mam problemy bo te dino to miedzy innymi dlatego że cyrkulacja nie wyrabia. Dodatkowo ułożenie skały jeszcze bardziej hamuje przepływ wody. Będę to niedługo zmieniał. Na razie zastanawiam się jaki cyrkulator/cyrkulatory kupić i jak rozmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podobnym litrażu nie bardzo mogę ustawić JVP 102 bo gdzie nie ustawię to podrywa piasek. Dodam, że mam Koralia 3 + JVP 102 + Tunze 6015. JVP 102 będę zmieniał albo na Koralie 3 albo na JVP 101.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej myślałem o dołożeniu 2 cyrkulatorów JVP101. Jeden bym dał aby dmuchał w tej dziurze po lewej w stronę przedniej szyby, drugi też po lewej aby dmuchał z tyłu po tylnej szybie, tak aby strumień zderzał się z obecnie skierowanym w tamtą stronę strumieniem cyrkulatora tunze. To taki plan w miare tani bo na d cyrkulatory nie wydam więcej niż 100pln a będe mógł sprawdzić czy zwiększenie cyrkulacji coś polepszy. Najgorsze jest to że ten jvp podobno jest mocno "gabarytowy" i ciężko będzie go zamontować tam gdzie chce i później go obsługiwać (czyścić) ale za takie pieniądze warto zaryzykować i kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.