Skocz do zawartości
Slav

odpieniacz Ruwal 130/400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all!

Zakupiłem ten odpieniacz ale jego praca pozostawia wiele do rzyczenia mam problem z tym że nie wyrzyca mi piany do kubła z syfem. Praktycznie ścianki się zasyfiają strasznie piana brudna dochodzi do pokrywki i na tym koniec nie wychodzi do kubełka. Czy moglibyście mi napisać o jakiś przeróbkach tego odpieniacza żeby pracował w miarę poprawnie?

Odpieniacz zanużony jest na 15cm w wodzie a poziom w skimerze ustalam tak jak w instrukcji jest do połowy storzka.

Dzieki z góry za pomoc.

Pozdrawiam Slav

www.akwarium-morskie.com


Pozdrawiam Slav www.akwarium-morskie.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy akwarium jest swierze?

Jak dlugo pracuje juz ten odpieniacz?

Nie wiem dokladnie jak dluga jest komora reakcyjna ale mozliwe, ze masz zbyt niski poziom wody w sumpie. Przez to pompa jest strasznie obciazona i nie robi duzo babli... w sumie to widac troche na zdjeciu. Woda nie jest jak mleko.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też zakupiłem Ruwala i mimo tego, że odpaliłem tylko go we wodzie słodkiej nie zachwycił mnie moją pracą. Nie czekając na moment,aż poziom irytacji sięgnie zenitu zakupiłem pompę AM PH2500 dedykowaną do odpieniaczy serii Turboflotor. Wiadomo piany ze słodkiej nie wybija, ale już gołym okiem stwierdzam, że ilość i wielkość pęcherzyków uległa znacznej poprawie. Polecam.

Do Slava:

1. Nie wiem jak długo u ciebie pracuje odpieniacz, ale jeżeli jest to świeża sprawa to może potrwać parę dni zanim wszystkie części przyzwyczają się do solanki.

2. Jeżeli piana nie przelewa się do kubka, spróbuj podnieść poziom wody w sumpie tak żeby odpieniacz był bardziej zalany. Spowodujesz tym, że pompa będzie musiała pokonywać ciśnienie niższego słupa wody.

3. Sprawdź stan swojej pompy Rio. Gdyby były z nią kłopoty to daj znać, bo mam swoją do odsprzedania, ale nie narzucam się.

4.Zerkinj na stronę http://www.cypnyk.republika.pl (pewnie ją znasz) jest tam artykuł o przebudowie odpieniaczy. Może się przyda.

pozdr


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Arcadio-Nad poziomem wody właśnie się tez zastanawiałem i rzeczywiście może to jest przyczyna ale narazie tego nie mogę sprawdzić dopiero jak zamówię nowego sumpa.

Alex-powiedz mi jak podłączyłeś tą pompę AM? Wywaliłeś tą rio i zamontowałeś zamiast niej PH2500? Możesz opisać to dokłądniej jak dla laika?

Odpieniacz chodzi ponad miesiąc.

pozdrawiam

dziękuję wszystkim za wskazówki:)


Pozdrawiam Slav www.akwarium-morskie.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olku - model 140/400 posiada tylko jedną pompę - ona zarazem pobiera i wytwarza pianę :Satisfied W Twoim modelu jedna wytwarza pianę , a druga transportuje wodę ;)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ruwala chyba 130\300. Musze przyznac ze nie jest to zbyt wydajny odpieniacz no ale mam nieduze akwa wiec stad tak mala ilosc piany w kubku.Niewiem.Niby cos tam pieni czasami ale musze przyznac ze do kubka to niewiele sie dostaje .Kombinuje z roznym ustawieniem poziomu ale mysle ze poza slabym pienieniem podstawowy jego problem to prosty przelew piany do kubka.Nie zweza sie on tak jak np w AM stad problemy z wylewaniem.Tak mysle choc alex poruszyl temat zmiany pompy i przydalby sie opis przacy takiego odpieniacza. Oraz jak zrobic taka przerobke.

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

chętnie podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami, ale przyznaję, że jestem dopiero na etapie prób. Udało mi się wreszcie połączyć PH2500 z Ruwalem 130/400. Oto wnioski:

1.Układ wrażliwy na poziom wody w sumpie, w którym stoi odpieniacz

2.Jakość oraz ilość pęcherzyków powietrza zależy również od ilości podawanego powietrza do dyszy Venturiego. Moim zdaniem obieg zamknięty powietrza między dyszą a kubkiem odpieniacza nie zda egazaminu. Myślę, że lepiej założyć zaworek na końcu rurki wpiętej tylko do dyszy i nim regulować dokładnie ilość podawanego powietrza. Pompa podaje do odpieniacza mieszakę powietrza i wody, bo Venturi znajduje się na wejściu pompy. Im więcej powietrza tym mniejsza wydajność pompy czyli tym samym ograniczona możliwość podnoszenia słupa wody w kolumnie odpieniacza ( a z tym są przecież problemy - a bo piana nie wychodzi do kubka, albo wręcz odwrotnie przelewa się jeszcze mokra), ale jeżeli będzie za mało powietrza, to kolumna zalana będzie wodą a nie pianą. Musimy znalaźć ten punkt gdzie wszystko zagara.

PS Jak mi się uda skombinować jakieś fotki to pokażę wam jak to ustrojstwo połączyłem.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z przelaniem wody czy piany do kubka nie ma problemu bo pompa jest chyba dosc mocna bo wystarczy podkrecic zawor na wylocie i idzie w gore .Tylko jest problem z tym ze zawsze jest to mokra piana.

Zgadzam sie z tym ze gdy spada poziom wody w sumpie w komorze z odpieniaczem to spada wysokosc wody w odpieniaczu. Zawsze wydawalo mi sie to normalne zgodne z logika ale ostatnio widzialem odpieniacz w ktorym nie ma czegos takiego(tak przynajmniej moeil wlasciciel)

Pozdrawiam MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.