Skocz do zawartości
gregior

Monitoring w sklepie - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję założyć monitoring w sklepie o powierzchni około 40 m2 parter, 60 m2 pierwsze piętro i 60m2 drugie piętro i zastanawiam się czy ta oferta poniżej jest warta swojej ceny albo może warto kupić coś innego.

http://allegro.pl/ze...l#carousel-next

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszukał firmy - która zamontuje, będzie to serwisować - doradzi i da gwarancje :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

roznica taka, że kupisz sprzet - przyjdzie zlodziej i wezmie ze soba dysk twardy z nagraniem

a tak firma monitorująca/ochroniarska obraz zapisuje na serwerze... także warto skalkulowac sobie te koszta, czy warto samemu bawić się w takie zabezpieczenia, czy nie lepiej zlecić to specjalistom

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę inaczej.

Polecam Wam kamery 360stopni Mobotixa. Cena może nie najmniejsza ale możliwości ogromne i często zamiast 4 tanich wystarczy jeden Mobotix.

Resztę filmików znajdziecie na YT


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

z tą rejestracją obrazu na serwerze firmy monitorującej, to bym się nie rozpędzał.

Są specjalne sejfy na rejestratory DVR - koszt to kilkaset złotych.

@Grzegorz, zrób sobie najpierw plan pomieszczeń z rozmieszczeniem kamerek, zastanów się, jakie ma być pole widzenia poszczególnych kamer, na końcu dobierzesz ilość kamer, kąty widzenia poszczególnych obiektywów, i.t.d.

pozdrawiam,

Mariusz


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje 7 kamer. Zamiast rejestratora jest mini pc o małym poborze prądu + 2 karty dvr. PC jest kontrolowany za pomocą VNC. Daje to moim zdaniem większą elastyczność całej infrastruktury. Koszt też zdecydowanie mniejszy niż podana oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania od systemu monitoringu, jak często planujemy przeglądać zapis, jak bardzo ma być niezawodny, co ma "widzieć"...

Innymi słowami - po co to nam :baby:


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

ja bym poszukał firmy - która zamontuje, będzie to serwisować - doradzi i da gwarancje :)

dokladnie

roznica taka, że kupisz sprzet - przyjdzie zlodziej i wezmie ze soba dysk twardy z nagraniem

a tak firma monitorująca/ochroniarska obraz zapisuje na serwerze... także warto skalkulowac sobie te koszta, czy warto samemu bawić się w takie zabezpieczenia, czy nie lepiej zlecić to specjalistom

pozdrawiam

Nie chciałbym zlecać tutaj firmie ponieważ są to koszty w granicach 2k GBP, monitoring potrzebny jest bardziej do kontroli drobnych złodziejaszków, 5 lat mam firmę i nie było włamania.

Co do kamer to myślę że na dole 4, na pierwszym piętrz 2 sztuki i na drugim piętrze 2 kamery.

A co do tej kamery z bajerami to chyba nie dla mnie ale dzieki skoczku :)

A co myślicie na temat tego sprzętu z linka??

Naszło mnie jeszcze czy zamiast rejestratora nie kupić kart specjalnej do obsługi monitoringu, komputer jakiś jest.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje 7 kamer. Zamiast rejestratora jest mini pc o małym poborze prądu + 2 karty dvr. PC jest kontrolowany za pomocą VNC. Daje to moim zdaniem większą elastyczność całej infrastruktury. Koszt też zdecydowanie mniejszy niż podana oferta.

Jakiej karty użyłeś oraz jakich kamer, do tego jakie parametry ma komputer??

Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania od systemu monitoringu, jak często planujemy przeglądać zapis, jak bardzo ma być niezawodny, co ma "widzieć"...

Innymi słowami - po co to nam :baby:

Kamerki do sklepu spożywczego, ochrona przed drobnymi złodziejaszkami itp, przegląd zapis myślę ze 2 tygodnie starczy, ale to chyba zależy od wielkości dysku twardego. z niezawodnością to bez przesady, ale wiadomo żeby się nie zacinał co chwila.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci rejestrator 7 kanałowy , ja taki mam w sklepie i wszystko pięknie ściaga. Wazna jest rozdzielczość kamer i obraz jaki przesyła a te z aukcji nie sprawdzałyby się w praktyce. Mielismy kradzieże i słaba jakość kamery nie pozwolila rozpoznać twarzy złodzieja nawet jak byl na wprost niej. Dopiero zmiana kamer na lepsze uporała się z drobnymi złodziejaszkami jak i Policja mogła rozpoznać w miarę twarz.

Drugą ważna kwestią jest to jak bedziesz montował kamery, polecam na wprost wejścia oraz po przekątnych- z doświadczenia i milionowych przekladań kamer polecam tą najbardziej, plus jedna na zewnatrz która jak zaczniesz użytkować to zdasz sobie sprawę jak bardzo jest przydatna.

Powodenia a rejestratora ktorego używam polecam, nazwa Trend.


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej karty użyłeś oraz jakich kamer, do tego jakie parametry ma komputer??

Zwykłe najtańsze dvr 4 cam z allegro, koszt około 80zł szt. Pc jest na jakimś celeronie, 512mb ram, dysk 200gb. Przy włączonej detekcji ruchu jedna kamera średnio zapisuje 500-600 nagrań dziennie. Dysk starcza na około miesiąc (rejestrowany obraz jest czarno-biały) Komp dodatkowo robi backup na dysk sieciowy podpięty w lanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i o to mi chodziło, a jakie kamerki użyłeś bądź polecasz i czy masz dostęp przez internet??


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

roznica taka, że kupisz sprzet - przyjdzie zlodziej i wezmie ze soba dysk twardy z nagraniem

a tak firma monitorująca/ochroniarska obraz zapisuje na serwerze... także warto skalkulowac sobie te koszta, czy warto samemu bawić się w takie zabezpieczenia, czy nie lepiej zlecić to specjalistom

pozdrawiam

Jakie zapisy na serwerach u firmy ochroniarskiej ?(to jest twoje nagranie i to ty decydujesz komu je udostępnisz i to wszystko to zapisy na dyskach twardych na danym obiekcie)

po drugie w jaki sposób ma wziąć dysk twardy z nagraniem to pewnie zabierze ci własny komputer lub rejestrator he dobre

dobry przykład dał Skoczek takich kamer sie teraz używa maskujących np.czujek dymnych i oczywiście z zapisem aby mieć w razie czego jakiś materiał dla policji bo sam sprawiedliwości nie wymierzysz a sporo jest problemów


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitoring CCTV nie chroni przed włamaniem, tylko pomaga w walce z drobnymi złodziejaszkami, nieuczciwymi pracownikami...

Kamery ukryte w czujkach ruchu, dymu itp. są dostępne od dawna.

Co do zabezpieczenia rejestratora, pisałem o dedykowanym sejfie.

Sam kiedyś straciłem rower w biały dzień, pod kamerą - na nagraniu widać było kolesia w kapturze - nie do rozpoznania...


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie kamery i wg mnie maja byc widoczne wlasnie. Nawet 4 sa bezposrednio podlaczone do lcd na srodku sklepu by z wiekszosci miejsc bylo widac co sie dzieje przy regalach. Osoby w kapturach i czapkach niestety maja etykiety " badz przy mnie". Co do wlaman to od tego jest ubezpieczenie a nie monitoring. To moje doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.