Skocz do zawartości
Chudy112

Jak się pozbyć Caulerpa racemosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do fachowców jak się pozbyć takiego glona rozrasta mi się i po prostu zarasta niektóre korale co poradzicie na to ?

2as5.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie samo zniknęło po jakimś czasie


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś coś z tym ? Bo ja już nie mam pojecia co z tym robić rozrasta mi się to :(


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To zielone" to Caulerpa racemosa. Popraw tytul bo jest niezgodny z regulaminem pkt3.

Jesli nie masz zwierzat ktore sie tym zywia to zostaje usuwanie reczne. Wiem, nie jest latwo bo glon sie kruszy i peka. Oczywiscie idealne parametry spowolnia ekspansje glonu a nawet jego regresje. Podobno tez preparat algaex dziala zabujczo na czesc glonow wyzszych.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro - ten jegomość zjada te glony ( chyba jedyny jeżowiec jaki znam który wnich gustuje ):

http://erybka.pl/product-pol-5774-Jezowiec-Salmacis-sphaeroides.html

Co do samego glonu to idealnie usuwa ze zbiornika Po4, ale i dzięki temu szybko się rozrasta.

Mam go u siebie w sumpie i co tydzień litr, albo i dwa wywalam do śmieci ( chyba że trafi się chętny to oddaje za free ).


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja hodujꠠtego glona w osobnym akwa bo morsuk go uwielbia, nie wane jak ilo样rzuc꠴o on wszystko zje.

Spr do obsady borsuka dokupi殀

Edytowane przez bopp79 (wyświetl historię edycji)

http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zółtek lub scopas czy inny pokkolec, po problemie. właściciel borskuka musi zachować szczególną ostrożność

wkładając łapę do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Borsuka i mam żółtka ale coś chyba z nimi nie tak bo anij nieden nie je mi tego :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To zielone" to Caulerpa racemosa. Popraw tytul bo jest niezgodny z regulaminem pkt3.

Jesli nie masz zwierzat ktore sie tym zywia to zostaje usuwanie reczne. Wiem, nie jest latwo bo glon sie kruszy i peka. Oczywiscie idealne parametry spowolnia ekspansje glonu a nawet jego regresje. Podobno tez preparat algaex dziala zabujczo na czesc glonow wyzszych.

zgadzam się z kolegą u mnie było sporo przez wysokie no3 jak zbiłem prawie do zera zrobiły sie przezroczyste i zanikają


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą u mnie było sporo przez wysokie no3 jak zbiłem prawie do zera zrobiły sie przezroczyste i zanikają

tak teraz znika i oddaje do wody wszystko co wchłonął ( usuń to ręcznie ile się da)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o to że oddaje, ale glony z tej rodziny zawierają toksynę zdaje się że Kaulerpinę którą uwalniają jak obumierają. one po prostu sie rozpuszczają


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeżowiec tripneustes gratilla http://pl.reeflex.ne...es_gratilla.htm wysprzątał w kilka tygodni akwarium zarośnięte taką właśnie caulerpą. Fakt że mu trochę pomogłem usuwając recznie ile się dało. Obecnie, po ok 6 miesiącach w zbiorniku głównym mam może dwie gałązki caulerpy w niedostępnych miejscach i na piasku. Za to caulerpa rośnie sobie w refugium i sprawdza się jako eliminator NO3 i PO4 (jedno i drugie mam bliskie "0").

Jeżowiec jest ulubieńcem rodziny pomimo że niestety ma brzydki zwyczaj przestawiania wszystkiego co jest w stanie unieść i załatwił mi kilka szczepek uparcie je strącając. Dlatego teraz większość szczepek jest przyklejona do skał lub lezy na piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslij mi tego glona :D

Nie ma sprawy, tylko napisz na priv czym to wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Naso jak mało dostawał mrożonek to w tydzień lub dwa zjadł całego glona tego typu i od miesiąca nie odrasta widocznie zjadł całą populacje a że nie mógł odrastać to znikł. A ręcznie to można wyrywać w nieskończoność a z wody ciągnie wszystko że korale mają znikome przyrosty. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.