Skocz do zawartości
harnas

Imperator

Rekomendowane odpowiedzi

Czy udalo sie komus trzymac imperatora w zbiorniku z koralami, bez strat w koralach ?

Czy imperator ma jakies ulubione korale do podskubywania ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Harnas.

Kiedys mialem imperatora. Jak podrosl i sie wybarwil to zaczal skubac prawie wszystkie korale miekkie (twardych wtedy jeszcze nie mialem). On ich nie jadl tylko tak sie zabawial. Musialem go oddac.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nabyciem pięknego imperatora. W akwa mam głównie miękkie i zastanawiam się czy nie urządzi dewastacji. Przeszukałem forum i opinii generalnie jest mało. Czy ktoś bardziej doświadczony może się wypowiedzieć?


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam semicirculatusa ,takiego ponad dwie dychy.Pływa u mnie jakieś dwa lata.Na początku zniknęły wszystkie zoa i było spoko aż do tego lata.Wziął sobie za cel sacropythony.Dosłownie widać było każde jego ukąszenie.Pozostałości korali przeniosłem i postawiłem wyłącznie na ryby.Po tym co widzę na dłuższą metę trzeba się zdecydować na kierunek rozwoju akwarium.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały nic nie rusza, podobno zaczyna w momęcie zmiany wybarwienia ( jak urośnie to ci napisze)

Ogólnie piękna majestatyczna rybka, najdziwniejsze że olewa dwa razy większego Hepatusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna rybka pływała u mnie całe 5 dni :-)

Jak się dopadła to montipor to tylko wióry leciały , ale ja miałem już wersję wybarwioną .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, pobudza mi spsy do wzrostu - warunek - musi być ich odpowiednia ilość aby nie stanowiło problemu wkrojenie kilku polipów na dzień yes.gif

Ryba nie mająca przeciwników w baniaku, toczy własny żywot nie zważając na resztę ryb - pokolców. Co do upodobań kulinarnych - loteria jak z brzydalem, ile baniaków tyle opinii. Jest prosta do odłowienia na pułapkę - odważne ryby, już po jednym dniu spokojnie wpływa do pódła po jedzenie. Warto spróbować, zawsze można odłowić i sprzedać miłośnikowi only fish tongue.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiflu - tutaj muszę się z Tobą nie zgodzić , musiałem rozwalić pół zbiornika żeby go odłowić. :wallbash:


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za nerwowo podeszłeś do sprawy ;).gif ja wsadziłem pułapkę, trochę cierpliwości, następnego dnia karmienie i już by była moja, tyle tylko że polowałem na hepatusa którego do dziś nie odłowiłem wallbash.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na jego pysk top była wyjątkowa szt :-)

IMG_9814.jpg


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też sobie pływa takie maleństwo (niecałe 4 cm). Bardzo nam się podoba ta rybcia i postanowiliśmy zaryzykować, jak tylko zobaczyliśmy niespełna 3 cm maluszka w sklepie. Od początku miał za nic wszystkie bez wyjątku ryby (łącznie z Achillesem i złośliwą jędzą Centropygą, której od razu po wpuszczeniu wpakował się do nory). Pobiera wszelkie pokarmy i jeszcze sobie polipami poprawia. Uwielbia podskubywać montipory, zdarza się tez raz na jakiś czas skubnąć jakiegoś polipa innego sps-a. Do tej pory nie ruszył żadnego lps-a i miękkiego. Na swoje usprawiedliwienie ma to, ze bardzo ładnie obskubuje też skały.

Jest pod ciągłą obserwacją i na celowniku.

Ania


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam go od roku ma już około 12cm, przerósł hepatusa. spokojna ryba i piękna. może podjada korale ole nie widzę tego mam też dużo miękkich. zaczęła jeść glony nori z pokolcami i mrożonki jak daję czsami.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperatora miałem 3 lata, od rybki wielkości 5 złotówki, aż do pięknej dorosłej wybarwionej ryby, przyjmował wszystkie pokarmy z utrzymaniem nie było najmniejszego problemu, póki był Imperator, nie było też problemu z aiptasią, wyczyścił wszystko. Jedynym mankamentem było zajadanie zoa, poza tym nie ruszał innych korali, ale namiętnie meblował akwarium w swoim własnym stylu. Był na tyle silny, że potrafił przestawiać dosyć duże kawałki skał, wszystko co nie było przyklejone, prędzej czy później zmieniało miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna ryba . Zawsze mi się podobała . Wydaje mi się , że tak jak jest piękny , tak samo niebezpieczny dla mojej rafki . Szkoda ..... :crybaby:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością dziś po powrocie z pracy odłowiłem oprawione zwłoki mojego Cesarza.

Pływał u mnie od 15 tego miesiąca na początku było nieźle wyglądał na zadowolonego jadł suche i mrożone, korale też :)

ale się z tym liczyłem.

Z niewiadomych przyczyn przelał mi odpieniacz + spadł poziom w akwa i wzrosło delikatnie zasolenie.

Cesarz się zestresował i go obsypało 2 dni później miałem już ospę na połowie ryb.

Najbardziej teraz martwię się o mojego białobrodego którego mam kilka miesięcy i który długo się aklimatyzował.

Z pewnością będę jeszcze próbował wprowadzić tą majestatyczną rybę na moją rafę ale teraz trzeba odczekać.

PS.nic mi lżej wrrrrr....


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpuściłem do swojego akwarium z SPSami malutkiego Imperatora tak na oko 4cm, zobaczymy jak się będzie zachowywał w stosunku do korali, na razie pływa dosyć swobodnie, skubie skałki, jedzenie pobiera, dość mocno goni go Z.Xanthurum ale nie jest to non stop więc powinna dać sobie wkrótce spokój, tutaj szybkie zdjęcie:

cimg2166.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.