Skocz do zawartości
Sebaq

APF 600 przelewanie kubka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odpieniaczem DELTEC APF600. Potrafi po kilku dniach normalnej pracy przelać kubek. Odpieniacz ślicznie pieni ale przelewanie mnie wkurza.

Odpieniacz jest podłączony do spływu i przykręcone powietrze aby była sucha piana.

Pompa AB2000/1 z wirnikiem Meschowym.

Pompa obiegowa NJ3000.

Pojemność zbiornika 210l netto

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podłączony odpływ? Powinien być jeszcze trojnik żeby nadmiar wody spływał. Albo zamontuj sobie pompę zasilajaca około 1000l iwwtedy nie powinien przelewać.

A i jeszcze ważny jest stały poziom wody w sumie. Masz automatyczną dolewke?


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam automatyczną dolewkę.

Jaki powinien być poziom wody w sumpie? Czy to jest istotne w DELTECu APF600?

Trójnika nie mam, mam tylko zawór na spływie z akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa powinna podawać 800ltr/hr, a nie 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trojnik + zawor i mocna korekta.

Jak ustawic zeby przeplyw byl okolo 800l?? Jak sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam automatyczną dolewkę.

Jaki powinien być poziom wody w sumpie? Czy to jest istotne w DELTECu APF600?

Trójnika nie mam, mam tylko zawór na spływie z akwarium.

U mnie było tak że zanim miałem dolewkę to jak spadał poziom wody w sumpie w ostatniej komorze to odpieniacz zaczął wariować, poziom dobrze żeby był stały. tą pompe nie tłum tylko załóż trójnik i sprawdz jak będzie działał odpieniacz.

Masz zawór na odpływie odpieniacza??


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie trojnik + zawor i mocna korekta.

Jak ustawic zeby przeplyw byl okolo 800l?? Jak sprawdzic.

Odłączyć od spływu i dać normalnie na osobnej pompie podajacej.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że zanim miałem dolewkę to jak spadał poziom wody w sumpie w ostatniej komorze to odpieniacz zaczął wariować, poziom dobrze żeby był stały. tą pompe nie tłum tylko załóż trójnik i sprawdz jak będzie działał odpieniacz.

Masz zawór na odpływie odpieniacza??

dla APF600 nie ma to znaczenia, ten odpieniacz może pracować poza sumpem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem cały spływ z akwarium idzie na odp;ieniacz? Za dużo. Najłatwiej podłącz przez pompę jak radzą ci wyżej. Ja mam na spływie trójnik za nim 2 zawory ustawione - 2/3 spływu na sump 1/3-1/4 na identyczny opieniacz Dealtka /mniej więcej/ . Na wypłie z odpieniacza załóż zawór aby wyregulować poziom. Wszystko chodzi super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawione powietrze w Deltecu? Na max otwarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawione powietrze w Deltecu? Na max otwarte?

Zawsze na max, w tym cały przepis żeby powietrza było jak najwięcej. Deltec czy inny, nieważne.

A pianę mokra-sucha lepiej regulować poziomem wody w odpieniaczu, po co dławić powietrze którego przecież chcemy jak najwięcej w stosunku do przepływu wody.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na max, w tym cały przepis żeby powietrza było jak najwięcej. Deltec czy inny, nieważne.

A pianę mokra-sucha lepiej regulować poziomem wody w odpieniaczu, po co dławić powietrze którego przecież chcemy jak najwięcej w stosunku do przepływu wody.

na stronie delteka coś inaczej piszą.

zanaczzy sie zeby zaworek był nagodzinie 2, wtedy pompa zassie najwiecej powietrza. otwarcie na max bedzie dławić ab 2000.

ale ja tez mam otwarte na max :)

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu - chodziło mi o to, żeby zasysanego powietrza było zawsze na maxa, a jakie przy tym ma być położenie zaworka, to już jest sprawa indywidualnych konstrukcji każdego producenta. Ja nie mam żadnego zaworka na wężu z powietrzem na przykład.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest na godzinie 1 ponieważ przy otwarciu na maxa może i powietrza jest wiecej ale za to większe bąble, po przykręceniu lekko jest mleczna piana z maleńkimi bąbelkami i wywala syf jak szalony.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki

Dzięki za pomoc.

Czas przerobić trochę hydraulikę. Dam znać co wyszło i jaki efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie idzie na drugiej pompie aquabee 2000 i bardzo dobrze pieni do tego wygodna regulacja na wlocie wody do pompy, tak jest wygodniej niz podlacznie do splywu


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thomas516 masz ab200 na łopatce czy podajesz na drugiej iglastej or razu z powietrzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga mam na lopatce podaje tylko wode a ta przy odpieniaczu robi piane, dzisiaj sciagnalem zaworek regulacyjny z wezyka od powietrza i az szczeka opadla jak zaczal pienic pozadnie, doslownie samo powoetrze widac jak wedruje w gore, nawet nie widac mieszania wody tak gesyo babelkow


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie, jest ich poprostu wiecej i mocniej pieni, nawet musialem przykrecic poziom w odpieniaczu, po jednym dniu odrazu widac poprawe wody


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat jest bardzo gorący. SUPER.

Ja mam igłę i po zmianach bardzo mocno się poprawiło. nic nie przelewa.

Przy max otwartym powietrzu mam grube bąble (ładnie wywala duży syf, pieni na mokro) a przy delikatnie wkręconym powietrzu małe bąbelki (sucha piana, piana przysiada przy karmieniu).

Co lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie im mniejsze bąble tym lepiej.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinienem zmniejszyć ilość powietrza!!!

W poprzednich postach pisano, że powietrza powinno być na MAX

Co robić żeby ładnie i dobrze pieniło? Mam trochę azotanów i PO4 do zbicia i dobra rada jest na wagę złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.