Skocz do zawartości
chinka

sump bez dziur w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

tak się zastanawiam czy jest możliwe takie rozwiazanie tzn jedną rurą wlewac wodę do sumpa a drugą z sumpa do akwarium i wszystko to na zewnątrz zbiornika

bez dziur, kominów itd


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiem do konca pomyslu. Moglabys troche rozjasnic temat?


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o sposób połączenia akwarium z filtrem ( sump) bez wiercenia otworów w dnie i komina tak żeby rury doprowadzające i odprowadzające wodę przechodziły przez krawędz tylnej szyby akwarium

sorry jeśli jeszcze bardziej zagmatwałam


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sama się prosisz o nieszczęście. Woda z góry powinna spływać z taką samą szybkością z jaką pompa podaje ją spowrotem do akwarium. Ustawienie tego jest prawie niemożliwe (spadki napięć, zarastanie rur glonami, zapowietrzenie rury odpływowej) I co wtedy?

To takie teoretyczne dywagacje czy naiwna próba wywazenia otwartych już drzwi?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dywagacje sa czysto teoretyczne

i wcale mój pomysł nie wydaje mi sie taki zły

poszperałam w necie i prosze co znalazłam

http://www.tunze.com/deutsch/en-gb/dept_265.html

to jest to mozliwe czy nie?


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to możliwe, ale właśnie z zastosowaniem komory przelewowej, a nie przez bezpośrednie zastosowanie węża do spływu wody. Na linku masz widok takiej właśnie komory przelewowej.

Woda jest pompowana z sumpa do akwarium, a stamtąd jej nadmiar spływa przez komorę przelewową do sumpa.

rah


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj sie dokladnie tym szkicom. Nie jest to nic innego jak drogie pudelko przelewowe.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.