Skocz do zawartości
Gość AnT

Maxspect Razor R420R LED Aquarium Lighting

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi taka 60W jakie akwa moze oswietlic maksymalnie?

Przyklady pojemnosci dla roznych zasiedlen mile widziane.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi taka 60W jakie akwa moze oswietlic maksymalnie?

Przyklady pojemnosci dla roznych zasiedlen mile widziane.

Pozdrawiam

60W czy 160W?

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Pozdr


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam czemu ludzie sprzedają oświetlenie LED po pół roku użytkowania?? nawet te markowe??? wszystkie które widziałem w Warszawie Super baniaki każdy z nich LED-y omija szerokim łukiem i solidarnie mówią tylko T5 .

Myślę, że jednak jest coś na rzeczy :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś solidarnie omijali T5, bo HQI to było to :)

Z własnego doświadczenia powiem, że jak masz baniak miękasowo-lpsowy to ledy są idealne. Jak masz baniak typowo pod trudniejsze spsy to tylko T5 albo LED+T5, wtedy masz trochę oszczędności [czasem może pozornych, bo grzałka dłużej grzeje, ale realna oszczędność jest na świetlówkach] i kolory korali są w miarę przyzwoite,na pewno nie takie jak pod samymi świetlówkami, ale większość akwarystów byłaby zadowolona.

Generalnie temat oświetlenia polega na tym ''kto co lubi''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fox

@Norbi71

czym będziecie świecić????

@Norbi71

- baniak założony naT5

- pół roku na razorze i zmiana dlaczego????

nie jesteś zadowolony z ledów i ... czy inne ledy???

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber - w moim wątku jest napisane co teraz mam. (edit: nie napisałem jednak - ati powermodule 10x80)

ps. osiągnąłem szczyt lansu bo pandora świeci obecnie w refugium :)

przepraszam za offtop

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem wręcz oburzony tym offtopem :) Tematów, gdzie piszecie o wyższości T5 nad ledami jest od groma, a i tutaj nie mozecie sie powstrzymać. Każdy ma wybór, szeroki w ofercie na rynku, a uwierzcie, że będzie jeszcze większy i jeszcze bardziej będziecie zachodzić w głowę co będzie lepsze :) Szykują się jeszcze większe Razory oraz inne niespodzianki, inne stajnie też nie śpią i chcą się pokazać. Mówienie o tym, że odchodzi się od ledów, T5, HQI - są różne migracje i będą. Z wszystkimi zagadnieniami w morszczyźnie jest podobnie. Oglądajcie zbiorniki z obsadą jaka Wam się marzy u kolegów i zbierajcie swoje spostrzeżenia. Wszystko ma swoje mocne i słabsze strony. Sól, szeroko pojęta chemia, oświetlenie to tylko narzędzia. Jest wielu morszczaków z niesamowitymi wynikami - za przeproszeniem śmiem twierdzić, że nawet jeśli dano by większości z Was kawałek oceanu i prawdziwe słońce znad Pacyfiku to lepszych wyników nie osiągniecie - włącznie ze mną. Dlaczego? Ponieważ traktujemy swój zbiornik hobbystycznie i w większości nie mamy czasu, ani mentalności by się mu oddać dozgonnie. Wszystkie pytania "gotowce" jaka sól, jaka lampa, etc. są z góry skazane na spore ryzyko niepowodzenia. Korzystając z rad internetowych trzeba myśleć samodzielnie, korzystając z rad na żywo danej osoby przejmuje się jego doświadczenia (dobre/złe/na swój sposób zinterpretowane). Każdy typ światła ma swoje właściwości. Ileż guru akwarystyki popaliło swoje korale ledami "bo mieli za ciemno" :) Każdy się uczy na własnych błędach, początkujący oraz utytułowani TOTMowcy. To naturalne. Dlatego nie demonizujmy niczego - że coś jest jednoznacznie lepsze, a inne gorsze - zwłaszcza po wizycie u uznanego kolegi, któremu nie wyszło z czymś. Każdy ma swoje przyzwyczajenia, zwłaszcza jeśli one gwarantowały dotychczasowy sukces. W momencie, gdy zaczyna kombinować trzymając się swoich przyzwyczajeń napotyka na niepowodzenia. To normalne, trzeba wziąć korekty, jak co gdzie ustawić by było dobrze. Charakter w takiej sytuacji pokazuje wtedy ktoś, kto opisze swoje doświadczenia, że mu się nie/udało i że gra nie/była warta świeczki. Drugi morszczak natomiast pójdzie na łatwiznę i napisze, że produkt X to badziew bo mu nie wyszło. Więcej dystansu życzę i przede wszystkim satysfakcji z hobby.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Lufcie.

Szanuję Cię, bo jak nie raz pisałem, jesteś osobą pozytywną nie odmawiającą pomocy.

Fakt temat ten został zaśmiecony (przenieś w/w posty na inny, nowy, grzecznościowo)

Pytania na temat ledów, będą sie pojawioać i oburzenia na tzw offtop spowoduję przejscie tematem w szara strefę priv i email.

Ledy beda sie sprzedawać, bo to oszczedne źródło światła, lecz chcąc pokazać ich dobre strony nalezy pisać o ich dobrych stronach,

W sumie miałem napisać na priv.

Pytanie pojawiło się z tąd, że jak byłem u Norbiego wychwalał ledy pod niebiosa, a teraz taki zwrot, pytanie dlaczego, a jaki baniak On ma, ho ho ho, więc pytanie pojawić się musiało.

warto rozmawiać, a dobry produkt obroni się sam

sorki za offtop

Nikt sie nie obrazi jak przerzucisz do tematu nowego np LEDY luźne morszczaków rozmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę przeszkód by było właśnie tak jak piszesz, każdy może wyrażać swoje opinie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie pisałem o wyższości jednych nad drugimi - a jednie stwierdziłem że nie zawsze jak ktoś sprzedaje ledy to dlatego że zmienia na ledy tylko nowszy model. Tak samo jak ktoś sprzedaje t5 czy hqi to nie koniecznie po to żeby nowszy model takich czy takich kupić.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox, masz już trochę świetlówki napisz SWOJE spostrzeżenia vs LED-y które też trochę miałeś na baniakiem głównym. Brakuje takich własnie opinii, niby rozmawiamy na spotkaniach w Lublinie przy piwie, ale po 6 piwie już nie pamiętam o czym mówiliśmy :). Mam ledy, wcześniej jechałem na HQI + doświetlałem t5, kiedyś musiałem wysłać lampę LED na tydzień i kupiłem na szybko lampę t5 (dużo za małą) żeby cokolwiek świeciło i kolory jakie ujrzałem spowodowały, że swój baniak oglądałem jakby na nowo. To daje do myślenia choć daleko mi do stwierdzenia że t5 jest lepsze od LED.

A Pandora nad refugium to profanacja (zastanawiam się tylko czy profanacja refugium czy Pandory :) ). Chyba lepiej byłoby mieć drugą lampę t5 nad refugium i wrzucać tam zużyte świetlówki z lampy głównej.

Edit: rzeczywiście to chyba nie ten wątek na takie rozmowy.

Edytowane przez And (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak , miałem T5 , HQI i inne żarówki lampki oczywiście akwarystyczne , przewaliłem różne typy HQI i kolory T5 i ... teraz mam ledy i nigdy bym nie wrócił do jakiegokolwiek starego oświetlenia !!! dodam że świecę 2x120w 16000k Razorem ! TYLKO RAZOREM ! więc wodotrysków nie ma , ale i tak bije na łeb wszystkie inne oświetlenie jakie miałem. Małe , cienkie , lekkie , oszczędne , świeci "dowolnym" kolorem , tanie itd. a korale dopiero teraz DOSŁOWNIE wyłażą z wody.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy razor 60w oświetli akwarium o długości 80cm czy będą zaciemnione miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy razor 60w oświetli akwarium o długości 80cm czy będą zaciemnione miejsca?

Maxspect Razor Nano 60W oświetli maksymalnie powierzchnie 50x50, ale całościowo ładnie do 40x40cm

akwarium 80cm - nadaje się Razor 120W lub od 80cm wzwyż długości Razor 160W


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 330litrow 100cm dlugosci oswietlam cale Razor 160W i tak jak wyzej. Nie mialem jeszcze lepszej lampy niz ta, jak juz zmiana to upgrade to na lepszy model ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nad 80x60 świeci 160w i jest ok, lampę polecam, mam porównanie, bo miałem bp xm140, niebo, a ziemia.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzące do tej pory jako wyposażenie opcjonalne linki do podwieszania Maxspect Razor 120W i 160W w Salarias.pl podobnie jak we wszystkich sklepach w Polsce od nadchodzącego tygodnia otrzymacie w cenie lampy.


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest optymalna wysokość aby powiesić nad taflą wody taką 160W? ja obecnie mam na nóżkach dołączonych w zestawie, ale zastanawiam się, czy nie podwiesić na linkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest optymalna wysokość aby powiesić nad taflą wody taką 160W? ja obecnie mam na nóżkach dołączonych w zestawie, ale zastanawiam się, czy nie podwiesić na linkach

Nóżki stawiają źródło światła 15 cm ponad krawędź akwarium. Rzeczą gustu jest ustawienie wysokości (zwłaszcza przy niższych zbiornikach do 50cm wysokości). Dzięki podwieszeniu lampy na linkach zyskujemy znacznie większe pole manewru. Przy 120 cm długości zbiornika jakie producent deklaruje, że Razor 160W oświetli trzeba podwiesić lampę na wysokość ok 30cm od tafli wody. pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki :) to już coś pokombinuje. Teraz wiem, że max 30cm. Przy długości 100cm i głębokości 50cm jest pole manewru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.