Skocz do zawartości
Gość AnT

Maxspect Razor R420R LED Aquarium Lighting

Rekomendowane odpowiedzi

160 Wat + - 500 euro

120 War + - 450 euro

50 Wat + - ??? nowość, jeszcze nie wiem.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś znalazłem a propos tej lampy :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zapodaj sobie 2x160W jak planujesz nowy baniak :thumbup:

Zresztą byłeś u mnie -oglądałeś i wiesz jak świecą

Ja bym to przemyślał ,wszustko zależy od długości akwarium bo 2x160wat to 2x 69 cm ! no chyba że w poprzek akwarium dasz lampy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze Daniel jak bede stal z gotówka, moze zostawie ten baniak co mam, tylko go zmodernizuje. A czy ktos orientuje sie kiedy wejda te nowe lampy 50-60W??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razor Nano LED 60W mam nadzieję, że na maj już będziemy je mieć.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazarra to sa te nowe modele?? To jest to samo co razor nano led??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz poczytać więcej i otrzymać odpowiedź. Linia Razor to kompaktowy zestaw oświetleniowy, a Mazarra to bogata linia, umożliwiająca w bardzo indywidualny sposób dobrać (pojedyncze moduły 60W + system montażu) w dowolny sposób oświetlenia zbiornika. Pozdrawiam

razor-nano-led-maxspect-1.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Mazarre to tez premiera bedzie w maju??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedno,skoro najmniejsza,z jednym panelem jest bez wentylatora to dlaczego te 2x większe z dwoma panelami je mają ??? bardziej się grzeją ? na logike 2razy większe,2 panele...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Razorze wiatraki załączają się przy temp. 42 stopni C. Czyli w większości czasu i w znacznej mierze wystarcza chłodzenie pasywne w wyższych modelach. Być może stąd producent uznał, że środek zapobiegawczy w formie wentylatora nie jest potrzebny. Gdy Razor Nano się pojawi na rynku wszystkiego się dowiemy. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki te Diody są wymienne czy na stałe są wbudowane, sam myślę o lampie 160 Watt akurat postawie sobie na Akwarium :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przeglądałem dzisiaj ebay i znalazłem tą lampę http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?

sbk=1&nav=SEARCH&itemId=171092440248

,czy już może ktoś jej używa? Z tego co wyczytałem dużo osób posiada większe modele i są zadowoleni a jakie wrażenia z mniejszej wersji.

Czy taka lampa będzie dobra do akwarium o wymiarach 60x40x35 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza wersja to dokładnie to samo technicznie co duży Razor. Na taki baniak jak Twój wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a napisz coś więcej, bo właśnie stoję przed wymiana lampy. Chyba kolega się nie obrazi, ze w jego temacie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tej lampie trochę w swoim temacie. Miałem ją przez pół roku, było wszystko fajnie, ale acropory nie rosły. Zmieniłem na LED + T5 i trudniejsze spsy ruszyły w górę.

Razor to fajna lampa, bardzo ładna, bezawaryjna, prosta do ustawienia. Jeżeli ktoś stawia baniak dla miekasów, lpsów i łatwych spsów to szczerze polecam Razora. Jeżeli ktoś chce trudniejsze spsy to zdecydowanie LED + T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x120w 16000k i ... tu nie ma o czym pisać ! Lampa "GIT" wsio rośnie jak szalone i stosunek ceny do jakości nie do pobicia.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 160W - w baniaku miękkie i lps i 3 spsy.

Wszystko rośnie jak szalone. Lampa jest rewelacyjna.

Polecam tą lampę w ciemno


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi , wyglada na to ze wlasnie znalazlem swoja lampe do akwarium :-)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję przed zakupem lampy do mojej małej rafki i mam do Was pytanie .

Czy lampa Maxspect razor 60W 16000K będzie odpowiednia do akwarium 60x50x40h ?

W akwarium na pewno na początku będą miękkie, LPS

Jeśli będzie za mała to może Macie pomysł na inną lampę LED w podobnej cenie .

pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mała na pewno nie będzie, będziesz ją musiał nawet mocno skręcić.

Pamiętaj, że przy tych wymiarach akwarium , nie postawisz tej lampy na nóżkach, zostaną Ci tylko linki i podwieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie będzie można postawić jej na nóżkach ?

Lampa ma wymiary 220mm × 265mm x 25mm i z tego co widać na stronie maxspect jest montowana na nóżkach na jednej szybie .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek , chyba z racji późnej pory zobaczyłem w Twoim poście wersję 160W :)

Razor NANO 60W nie będzie za mały na Twoje akwarium i oczywiście spokojnie go umocujesz na dołączonych nóżkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie pomyślałem :thumbup: . Faktycznie późno już i nawet najlepszym mogą się trafić pomyłki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie nawisnęła dzisiaj, zastąpiła black pythona xm 140, bardzo ładnie świeci i mam nadzieje będzie bezawaryjna, na czym najbardziej mi zależy.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam ? kto świeci mazarkami ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.