Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tuptus

Najlepiej od razu całe szkło zamówić akwarium, sump i pojemnik na dolewkę jeśli będzie oddzielny.

Osobiście mogę polecić Przemka (LLS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za aktualizacje tematu.

akwarium i stelaż robił mi właśnie Przemek - wszystko OK, ale niestety jakoś wyleciał nam temat sumpa i będę musiał zamówić na miejscu. wiem tylko że powinien mieć około 100 L, poproszę kolegę z mojego miasta który jest forumowiczem o pomoc w zaprojektowaniu sumpa. Pojemnika na dolewkę też nie mam ale coś wymyśle. Zastanawiam się czy nie można zrobić dłuższego sumpa i tam zrobić pojemnik na dolewkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś kolegę o projekt sumpa, jak zgromadzisz sprzęt. Warto dopasować komorę pod odpieniacz, pompę powrotną, ewentualnie refugium itp.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje lampy do mojego akwa, może być LED...

i tu jeszcze jedno pytanie czy razor r420r 160W, albo black python 160w dadzą rade? wiem ze zależy to od kilku czynników, ale na razie nie planuje wymagającej obsady.

Edytowane przez krzychu_grudziądz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak odpowiedzi znaczy pewnie, że nie odpowiednie pytanie zadałem, więc może kolejne zadam:) a jakbym się zdecydował na T5 i zakupił taką lampę:

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/ATI-Sunpower-Dimm-sciemnialny-lampa-T5/2805

to czy model 4x54 byłby odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy na świetlówki 54w mają długość około 120cm, więc do Twojego zbiornika się nie nadają. U Ciebie się sprawdzi 6 lub 8x39w.

brak odpowiedzi znaczy pewnie, że nie odpowiednie pytanie zadałem, więc może kolejne zadam:) a jakbym się zdecydował na T5 i zakupił taką lampę:

http://www.reefshop....y-lampa-T5/2805

to czy model 4x54 byłby odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy na świetlówki 54w mają długość około 120cm, więc do Twojego zbiornika się nie nadają. U Ciebie się sprawdzi 6 lub 8x39w.

a co sądzisz o tych dwóch lampach o których pisałem prędzej? zawsze odejdzie koszt zakupu świetlówek, podobno przyjęło się że wymienia się T5 co rok, czytałem na jednym forum, że to nie prawda:

http://www.akwaswiat.net/swietlowki-czas-wymiany-t-29825.html

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda?

Masz racje.

Mnie uczono ze zmienia sie co 6 miesiecy...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak bo tak i już czy jakieś techniczne szczegóły można prosić ;) w tym poście piszą ciekawe rzeczy dlatego pozwoliłem sobie go wkleić, być może nie mają racji stąd moje pytanie czy, aby na pewno co 6, 12 czy może jak się po prostu zużyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra :)

znalazłem temat na forum odnośnie T5, więc pytanie nieaktualne:

http://nano-reef.pl/topic/15484-wymiana-swietlowek-t5/page__st__40

za to cały czas proszę żeby ktoś doradził mi czy 160w w led wystarczy na mój zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj http://nano-reef.pl/topic/28666-lufta-swiat-od-laika-do/page__st__340

dobra :)

znalazłem temat na forum odnośnie T5, więc pytanie nieaktualne:

http://nano-reef.pl/...t5/page__st__40

za to cały czas proszę żeby ktoś doradził mi czy 160w w led wystarczy na mój zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak:

lampa: razor r420r

odpieniacz od sebastka używka

pompa obiegowa nj3000

sump też jest - tu pomógł mi kolega z forum - Simion,

teraz zastanawiam się i mam pytanko czy cyrkulacja na 3 x jvp101 wystarczy, narazie chciabym spróbować jvp, a później ewentulanie bede eksperymentować z innymi pompami, tylko nie wiem czy dać 2 mniejsze i jedną większą czy 3 takie same. akwa ma 100x60x50 z kominem na środku

z góry dzięki

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomp to rozważ pompy BAU Wavemaker 8000. Dwie wystarczą i będziesz miał "zapas mocy".


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym trzech pomp w 300 litrach. Dwie silniejsze bada estetyczniej wygladac i swoje zrobia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym trzech pomp w 300 litrach. Dwie silniejsze bada estetyczniej wygladac i swoje zrobia.

a w takim razie co byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomp to rozważ pompy BAU Wavemaker 8000. Dwie wystarczą i będziesz miał "zapas mocy".

a jak bym narazie dał jedną i zobaczył jak to buja, wtedy ewentualnie dołożył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dwie JVP i już, w sobote po świętach składam to do kupy i zobaczymy co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no i zalane. Poniżej fotki. Po 5 dniach od zalania pojawiło sie to brązowe "coś", ale zdaje się że to normalne więc oczekuje dalej. Bardzo proszę o krytykę i ewentualne wskazówki. Poszło około 40 litrów z działającego zbiornika, sól red sea salt, piasek Reds Sea Live Reef Base Ocean White - chociaż chyba za drobny bo wciąż fruwa po akwa, 15kg żywej 15kg suchej cyrkulacje mam na 2 jvp 102. I w sumie to tyle.

post-22284-0-85579500-1388689563_thumb.jpg

post-22284-0-29879000-1388689612_thumb.jpg

I jeszcze mam pytanko:

Jakie bakterie polecacie, czy też inny środek wspomagający start nowego zbiornika?

Planuję wpuścić ekipę czyszczącą i jakiegoś garbika niedługo czy to duży błąd?

Pozdrawiam

Edytowane przez krzychu_grudziądz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś brązowego oznacza dojrzewanie, najlepiej ok 2 tyg poczekać na rozwój zakwitu i jak będzie schodzil dopiero mysleć o ekipie czyszczące (bezpieczniej żeby nic na początku nie padło bo będzie żal) ale testami sprawdzić NO3 i PO4

bakterie podstawowe, ja na prodibio zaczynalam, potem regularnie co jakis czas warto, pożywke dla bakterii żeby wszystko zaczęlo samo funkcjonować i zyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po 2 miesiącach sytuacja wygląda tak jak na zdjęciach poniżej. Trochę glonów, dużo apitasi, nie jest za pięknie, ale początki zawsze trudne :)

Narazie w akwa są:

2 błazenki

1 pterapogon

1 pustelnik

1 rozgwiazda piaskowa

1 krewetka czyszcząca

5 małych krewetek na aptasie ( chyba wundermani)

3 ślimaki

Pozdrawiam.

Dodam później zdjęcia robione w nocy bo w dzień straszna lipa wychodzi...

Mam jeszcze pytanie kiedy mógłbym wpuścić pokolca?

post-22284-0-19686800-1393683180_thumb.jpg

post-22284-0-93699400-1393683191_thumb.jpg

post-22284-0-49306100-1393683206_thumb.jpg

post-22284-0-90406500-1393683219_thumb.jpg

Edytowane przez krzychu_grudziądz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.