Skocz do zawartości
felek

Przeróbka lampy T5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam lampę 8x54W T5. Chciałbym ją przerobić na wersję ściemnialną ( tylko 2 świetlówki ) do symulacji wschodów i zachodów. Przeróbka ta wiąże się z kupnem statecznika ściemnialnego i do tego jakiegoś sterownika. I właśnie tu jest moje pytanie, czy jest coś poza Profiluksem czego mógłbym użyć do ściemniania ? Może ktoś z kolegów na forum wykonuje coś takiego ?

Z góry dzięki za odpowiedź :smiling:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego. Mianowicie, aquatrend robi/robił takie moduły ściemniania - zasiało się to 12V i drugi sygnał 12V do aktywacji. Wychodziło z tego 0-10V do statecznika. Wtedy potrzeba jeszcze tylko dwa zasilacze 12V i dwa timery, albo sterownik który będzie miał dwa wyjścia 12V.

Wtedy powiedzmy o 8:50 włączasz pierwszy sygnał 12V - zasilający urządzenie, od 9 do 20 podajesz drugi sygnał, sterujący, no i urządzenie steruje statecznikiem - od 9 do ok 10 rozjaśnia, potem od 20 do 21 ściemnia. O 21 05 wyłączasz 12V zasilające.

Można zasilacz 12V zasilający podpiąć do jednego timera 220V razem z lampą, żeby napiecie szło tylko w czasie pracy lampy.

Ja mam to podpięte pod STA-1, ale inne sterowniki też sobie poradzą. Oczywiście moduł proluxa sam będzie sterował statecznikiem. Jak również inne sterowniki. Ale u mnie całkowity koszt, ze świetlówkami, zamknął się w kwocie połowy najtańszego sterownkia.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wydaje się to łatwy i niedrogi sposób. Jedyny problem to gdzie dostać ten ściemniacz aquatrend ? Na ich stronie tego nie ma .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz do nich, jeszcze niedawno mieli - google pokazuje:

Sterownik - ściemniacz lamp T5 - Aqua-Trend

www.sklep.aqua-trend.pl/sterownik-sciemniacz-lamp-t5-p-23.html‎Pozostała automatyka akwarystyczna Aqua-Trend - Sterownik - ściemniacz lamp T5 -


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz do nich, jeszcze niedawno mieli - google pokazuje:

Tak też zrobię


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Aqua Trend nie sprzedaje już tych ściemniaczy :veryangry: . Pozostaje mi próba kupna jakiegoś używanego .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.