Skocz do zawartości
parman

Regulacja wysokości/poziomowanie stelaża

Rekomendowane odpowiedzi

Nakrętka spokojnie przeniesie ten ciężar, dodaj tylko nad nią podkładkę powiększaną.

No ja to wiem i zamierzałem to zrobić, ale doradzają mi ją wspawać, bo nie będzie stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak byłoby najlepiej. W zasadzie póki akwarium nie zalane to ja bym sie nie zastanawiał tylko spawał te nakrętki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, chyba zabiorę z malarni zawiozę do spawania. Jak się nie pomyślało wcześniej to teraz mam. A na razie dobranoc. Idę spać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem wiertło i śruby M16 8.8. Innych akurat nie było. Zawiozłem do malarni. Mają spawarkę, więc będzie po Waszemu, a i ja będę spokojnie spał :D. Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przewiercisz jednym wiertłem .Zacznij od 6-8-10-12-14-16 .Chyba że plazmą zrobią otwory .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tego robić nie będę. Ale zawsze mogę zadzwonić i podpowiedzieć. Dzięki!

P.S.

To kiedy koniec klejenia szkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przewiercisz jednym wiertłem .Zacznij od 6-8-10-12-14-16 .Chyba że plazmą zrobią otwory .

Hehe jak od 12 lat robie w metalu tak pierwsze słyszę. Tyle wiertel na jeden otwór? Przesada.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oni to robić będą wiertarką ręczną. Za bardzo się nie znam, ale zawsze to chyba lżej? Zresztą, nieważne jak, liczy się efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić otwór fi5 lub podobny dla prowadzenia wiertla. Każde kolejne to utrudnienie przy rozwiercaniu. Wiertla nie lubią rozwiercania bo bardzo czesto blokują sie w otworze i obracaja w mocowaniu wiertarki.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak od 12 lat robie w metalu tak pierwsze słyszę. Tyle wiertel na jeden otwór? Przesada.

Dokładnie tak. Stosowanie tylu wierteł to strata czasu i ich niszczenie (zdziera się tylko krawędź). Wystarczy 5, potem ewentualnie 12 i 16. Jak ktoś ma pewną rękę i mocny chwyt to niczego sobie nie zrobi :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyczę powodzenia :) Z 5mm do 16\mm :) Chcę to. widzieć jak wiercisz w scianie 4mm .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O a ja mam lepszy pomysł ;) Kup sobie otwornice do metalu z wiertłem prowadzącym. Wystarczy taka z dedry. Kosztuje więcej i minimalna średnica to chyba 19mm. I tak spawasz nakrętkę to otwór może być większy. Wywiercisz bez wiertarki stołowej na raz, nie będziesz musiał sie bawić w zmianę wierteł ;) Masz warsztat to może jeszcze ja wykorzystasz ;) U nas każdy otwór powyżej 19mm jest tym wykonywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Robi się powoli pitolnik :). Już wszystko jest jasne, będzie zrobione i jest ok. Gdybym inaczej pospawał stelaż to obeszłoby się bez spawania śrub. Ale jest i tak dobrze. Pozdrawiam.

Edytowane przez parman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zyczę powodzenia :) Z 5mm do 16\mm :) Chcę to. widzieć jak wiercisz w scianie 4mm .

Akurat zapewne wywiercilem w życiu wiecej otworów niz byłeś w stanie nawet obserwować wiec troche w tym temacie mogę powiedzieć. Chyba nie widziałeś jeszcze naderwanego barku przez taki sposób wiercenia jaki opisales. Ponadto przy Twoim sposobie otwory masz zapewne "trojkatne" a nie okrągłe... Prawda?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zapewne wywiercilem w życiu wiecej otworów niz byłeś w stanie nawet obserwować wiec troche w tym temacie mogę powiedzieć. Chyba nie widziałeś jeszcze naderwanego barku przez taki sposób wiercenia jaki opisales. Ponadto przy Twoim sposobie otwory masz zapewne "trojkatne" a nie okrągłe... Prawda?

Jestem praktykiem tak więc nie zamierzam dalej polemizować czy Toja metoda jest lepsza ,gdybym wiercił jak sugerujesz ,wiercenie jednej dziury trwało by pół godziny ,a wiertło wystarczyło by na jeden otwór .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem praktykiem tak więc nie zamierzam dalej polemizować czy Toja metoda jest lepsza ,gdybym wiercił jak sugerujesz ,wiercenie jednej dziury trwało by pół godziny ,a wiertło wystarczyło by na jeden otwór .

Przemek chyba jednak troche przesadzasz ;) Wiesz że mam styczność z tematem i uwierz, dobre wiertło potrafi wiercić bez ostrzenia przez dłuugi czas ;) No i dobre wiertło wierci sprawnie i szybko. Profil 4mm to jest pikuś :) Chyba że wiercisz mega ostrożnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bym sie nie wypowiedział ani słowem o klejeniu akwariow bo to Twoja mocna strona, tak o obróbce metalu wiem wszystko wiec dalej bede upierał sie przy swoim. I jak dla mnie to wlasnie strata czasu, pieniędzy i byc moze naciagnietych mięśni to wlasnie jechanie tylna wiertlami. Byc moze używasz wiertel dostępnych w Tesco itp to nie ma sie co dziwić, ze nie idzie. Spróbuj normalnego wiertla. To samo z zużyciem, pokazesz brzegi wiertel ktorych używasz?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze używasz wiertel dostępnych w Tesco itp to nie ma sie co dziwić, ze nie idzie. Spróbuj normalnego wiertla.

Dokładnie. Stelaż spawał mi kuzyn który ponad trzydzieści lat "siedzi w stali" i pamiętam że wiercił w profilu o grubości ścianki 3 mm pod otwory na śruby szesnastki tylko dwa razy. Bodajże najpierw ósemką a później docelowym. Szło jak w masło. Ale tak jak CNCRob napisał - są wiertła i wiertła. A kuzyn wierteł raczej nie zajeżdża po dawno poszedłby z torbami.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiercę wiertłami IRWIN z średniej półki . Metodą którą opisujesz nie mogłem przewiercić,może mogłem ale po 15 min odpuściłem ,dlatego używam mniejszych przejść ,do fi 16 swoją metodą dowiercam się w około 3 minutki . Może stal którą kupuję jest bardzo dobrej klasy :)

Dobrej nocy .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może stal którą kupuję jest bardzo dobrej klasy :)

Albo wręcz przeciwnie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też dać dodatkową ramę pod spód stelaża z naspawanymi śrubami (ja mam M16 + nakrętki)

Cześć Skoczek,

podoba mi się twoje rozwiązanie stelaża. Masz może jakieś zdjęcia. wymiary. Wielkość profili? Rodzaj stali?

Ja będę stawiał 140 x 55 x 75 stelaż

pozdr

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysle Ci jutro na maila ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie powiązane ze stelażem, a mianowicie, czy obciążenie ok 200kg na jedną regulowaną nogę stelaża o średnicy 2,5cm nie wbije się w panel podłogowy / podłoga pływająca / ? czy lepiej i bezpieczniej pomyśleć nad jakimiś podkładkami które podłożyć pod nogi stelaża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podłogę pływającą stosujesz stelaż bez nóg regulowanych .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.