Skocz do zawartości
Gajdi

Pokarm mrożony czy suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Co robisz jak masz wyjechać na dłużej z rodziną? Masz kogoś kto zagląda codziennie do akwarium?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ten Resun wygląda solidnie.

Ja karmię suchym, jak rano się spieszę, ale moje ryby jedzą chętnie. Biorę jednak suchy pokarm i zanurzam go w wodzie, a nie sypię na powierzchnię.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymocowałem pod karmnikiem obciętą z dwóch stron butelkę po mineralnej, taką rurę, jeden koniec jest zanurzony na 0,5 cm w wodzie, dzięki temu pokarm nie spływa do komina, tylko pływa po powierzchni aż utonie. Ściślej rzecz ujmując pływał na początku, teraz ryby tak się przyzwyczaiły, że wyjadają zanim utonie, wyglądają ja karasie u moich rodziców w oczku wodnym.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz dobry patent. Jednyne co mnie hamowało to właśnie szybkie wypływanie suchego pokarmu przez komin.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robisz jak masz wyjechać na dłużej z rodziną? Masz kogoś kto zagląda codziennie do akwarium?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Ja zawsze mam kogoś do karmienia.Jeśli chodzi o karmik to nie lepiej go ustawić w komorze pompy obiegowej ? Nic nie będzie wpływało do komina wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomieszane płatki z takimi mini krążkami spiruliny, te krążki szybko opadają na dno i pompa by ich nie zaciągnęła.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co karmnik?? U mnie do 5 lat ryby karmi tesciowa i sa happy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Piotr , karmnik jest tanszy w utrzymaniu i nie marudzi ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Piotr , karmnik jest tanszy w utrzymaniu i nie marudzi ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Racja,córa mi karmi a jak sprzedam korala to o prowizję woła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

troche odświeżę temat.

Planuje niewielki baniak (112l -144l), który stanie u mnie w biurze.

Analizuje temat od dłuższego czasu szukając wszystkich za i przeciw takiemu rozwiązaniu i doszedłem do tematu żywienia.

Oczywiście litraż nie pozwala na bogatą obsadę, lecz błazenki to konieczny punkt programu, a pewnie i na tym sie nie skonczy. Korale miekkie i LPS.

Do rzeczy.

Mam w kuchni małą lodówkę, ale nie ma w niej zamrażalnika. Kupno innej czy też dokupienie zamrażarki nie wchodzi w grę.

Pojawia sie pytanie do osób, które używają tylko suchego pokarmu: jaki wg Was będzie najlepszy? jaka mieszanka produktów i ew. w jakich proporcjach?

O ile w zimie uda mi sie dowieźć z domu kostkę, to w lecie nawet przy klimatyzacji sądze, że będzie to mocno utrudnione.

Oczywiście mogę rozmrozić kostki w domu i gotowe przewieźć do biura, tylko nie zawsze z domu jadę prosto do pracy. Dlatego najwygodniejszym sposobem byłoby podawanie czegoś co mam na miejscu.

Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, więc za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzieczny. Nie ukrywam, że wskazanie palcem na konretny produkt będzie mile widziane:)

Edytowane przez kaamil (wyświetl historię edycji)

c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka możliwości.

Nie jedziesz zbyt długo? =idealny czas na rozmrażanie kostki zanim dotrzesz do biura ;)

Kilka suchych i podawać na przemian.

Jest też opcja nr3. Co parę dni kupić żywy pokarm i trzymać go w lodowce


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszanka dobrych granulatów plus co jakiś czas mrożonki i będzie cacy.

Chcesz konkretne produkty to będą: Naturefood, Ocean Nutrition, Nyos. Karmię mieszanką granulatów tych producentów, bodaj 5 czy 6 różnych. Jeśli chodzi o mrożonki, to w Polsce dostępne są mrożonki najwyższej jakości produkowane przez Ichtyo-Tropic. Jest to absolutnie światowy poziom.

Jak masz lodówkę na miejscu, to możesz trzymać rozmrożny pokarm przez kika godzin, stopniowo w ciągu dnia skarmiając. Jeśli dobrze zrozumiałem, to masz akwarium w pracy, w takim raie się nie martw o karmienie, bo to jest idealna sytuacja, zawsze wciągu dnia znajdziesz czas, żeby nakarmić 3-4 razy. Oczywiście czym częściej, tym lepiej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach bywaja tez mini zamrazarki...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Fakt zatem będę musiał zaopatrzyć sie w wymienione granulaty i co jakiś czas szybko przetransportować kilka kostek

Stani,

może faktycznie jest to jakiś pomysł. Z tym, że założyłem sobie pewien budżet i mini zamrażarka nijak nie znajduje w nim swojego miejsca.

Kiedyś doświadczony Akwarysta powiedział mi, że budując akwarium morskie trzeba założyć sobie pewien nieprzekraczalny budżet...i pomnożyć go razy 2,5:)

Nie pomylił się:)

pozdrawiam

Kamil


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.