Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

a ile za nią chcesz ?

Tyle co dałem 350 zł przesyłka po mojej stronie

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 2


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabeo 8000l/h wp25 wp40 13000 l/h

No tak to wiem ale czy jest mozliwosc ustawic moc pompy na np 4000L


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zmniejszając volty na zasilaczu. Bądź też kontrolerem ale tylko w trybie w i wtedy masz 3 opcje 100% 75% i 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sterownik z HK, to tam jest możliwość, aby skręcić moc pompy. Jeśli masz wersję kupioną w Polsce, to musisz mieć zasilacz 12-24V ,żeby sterować mocą pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to wiem ale czy jest mozliwosc ustawic moc pompy na np 4000L

można ale tylko w pracy ciągłej bez falowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazylek, w trybie W1 też zmniejszasz moc S1-S3. W W2 i W3 chyba też, ale ja jadę na W1. Próbowałem też na zasilaczu 12V i ustawieniu S1, ale zbyt duży spadek mocy. Chyba byłoby lepiej na zasilaczu ok. 17V, ale jeszcze się nie dorobiłem ;-).


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilacze do laptopa podłączone z możliwością regulacji od 12-24v a i tak na 24v jada. Wolałem podmienić te z zestawu bo były na chińskich wtyczkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazylek, w trybie W1 też zmniejszasz moc S1-S3. W W2 i W3 chyba też, ale ja jadę na W1. Próbowałem też na zasilaczu 12V i ustawieniu S1, ale zbyt duży spadek mocy. Chyba byłoby lepiej na zasilaczu ok. 17V, ale jeszcze się nie dorobiłem ;-).

Arduanek to jak tego dokonać '' zmniejszyć moc na w1''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawić na sterowniku nie S1 tylko S2 lub S3 i już, o ile masz taką opcję. Mnie na S1 Cladielle chce z podstawkami przestawiać ;-), nie mówiąc o wychlapywaniu wody.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawić na sterowniku nie S1 tylko S2 lub S3 i już, o ile masz taką opcję. Mnie na S1 Cladielle chce z podstawkami przestawiać ;-), nie mówiąc o wychlapywaniu wody.

nie mam s1 s2 s3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety tylko inny zasilacz zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje zasilacz regulowany. Z tym, że ktoś już pisał, zmiana napięcia o połowę, to zmiana mocy 4x.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd kupiłeś pompę? FS oferują upgrade jeżeli kupiłeś u nich to wyślą ci nowy kontroler pokrywasz tylko koszty przesylki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd kupiłeś pompę? FS oferują upgrade jeżeli kupiłeś u nich to wyślą ci nowy kontroler pokrywasz tylko koszty przesylki

kupiłem na giełdzie w łodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ich stronę czy można sam kontroler kupić. Ale ja na twoim miejscu darował sobie Fotyge znalazł na allegro zasilacz i po sprawie. Różnica między kontrolerami jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ich stronę czy można sam kontroler kupić. Ale ja na twoim miejscu darował sobie Fotyge znalazł na allegro zasilacz i po sprawie. Różnica między kontrolerami jest niewielka.

ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moje pytanie chodzi o właśnie jak kolega wyżej pisał rwanie korali z podstawkami w gore i robienie młyny w zbiorniku,nie chce kupić kolejnej pompy która będzie za mocna,na długość zbiornika 80cm potrzebuje delikatnego falowania a nie wiru,konkretnych odpowiedzi nie ma wiec jednak raczej zaczekam i podgladne u kogoś jak to dmucha.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będziesz żałowal. Żadna inna pompa w tej cenie nie oferuje takich możliwości. Ja mam 2 w akwa 60 na 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober ja mam baniak 80x55x45cm i Jebao WP25 szału nie robi, dobrze dmucha, ale nie ma mowy o żadnym wylewaniu wody, wysokiej fali itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie mówię, jak cofniesz się dwie strony do tyłu... Mam akwarium 80cm i bujam w trybie W1 (przerywany) mocą s3 (najmniejszą - 50%), pokrętło pomiędzy 1/2 a max tzn. co jakiś czas przestawiam. Pozostałe tryby (choć nastawiałem się przed zakupem na Else), nie dają w/g mnie bujania, a dodatkowo Else nie ma możliwości sterowania mocą s1-s3. Miałem w domu zasilacz 12v/2A, założyłem i szału nie było, Else też kiepsko. Bardzo duże ograniczenie mocy, nawet ustawienie S1/W1 dawało mniejsze falowanie niż obecnie ustawione.

Pomimo wszystko uważam, że w porównaniu z ciągłym obiegiem wody przy pomocy 2xjvp101, ta jedna pompka robi dobrą robotę. Osobiście polecam, acz to kwestia gustu.

Edit:

Zanim osiągnąłem to co chciałem trochę pomoczyłem łapki w akwarium. Okazało się, że u mnie mocowanie pompy na prawej ścianie nie buja wody, a na lewej buja, ot zagwozdka (może kwestia ułożenia skał).

Poza tym sprawa ustawienia odpowiedniego czasu pokrętłem. Chodzi o to, żeby fala odbita nie wygaszała tej nowej wygenerowanej przez falownik, co raczej jest sytuacją sporadyczną, tak samo jak wzmocnienie nowej fali falą odbitą, przy czym oba przypadki mogą spowodować powstanie martwych stref... ale rozważania fizyczne sprowadźmy do praktyki... Można znaleźć optymalne ustawienie pokrętła i nie jest to trudne.

W przeciwieństwie do ciągłego przepływu w JVP zauważyłem, że ustawienie Jebao ku dołowi, w kierunku skałek zmniejsza efektywność w wymuszaniu ruchu wodu i możliwość generowania fal. Ustawienie poziome pompki powoduje powstanie lepszych fal, co ma chyba związek z wcześniej wspomnianym odbiciem fali. Fajny też jest efekt, jak jakaś inna pompka generuje kontr-przepływ (pompka o stałym przepływie na przeciwnej ścianie). Duży zapas mocy pozwala co jakiś czas zmienić ustawienia i zrobić kontrolowany sztorm. I to już cała moja opinia.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompke przyszła w czwartek a dziś kontroler pompy przestał działać . Lampki zgasły a pompą dmucha pełną mocą. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlacz wszystko tak na 15 min jak to nie pomoże to bym pisał do dystrybutora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompke przyszła w czwartek a dziś kontroler pompy przestał działać . Lampki zgasły a pompą dmucha pełną mocą.

Czyli co ? sterowanie pada i pompa sama przestawia się na pełną moc i wlewa wodę z akwa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic sie nie wylało, fakt ze kilka szczepek wirowało i rybki sie postraszyły ale to na tyle. zmieniłem zasilacz na 12v zeby ograniczyc moc pompy i napisałem do Fish-street. nowy kontroler jest juz w drodze powinien byc za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.