Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie pompy WP-25, kontrolery są umieszczone w szafce gdzie w dzień jest ciemno a w nocy świeci lampa nad refugium, czy można do fotorezystora dodać jakiś komponent X, tak aby włączony był normalny tryb pracy gdy w szafce jest ciemno a gdy w szafce będzie jasno uruchamiał się tryb nocny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbę bo posiadam pompę jebao rw20 i nawet na najmniejszej mocy za mocno mi buja. Czy możecie mi polecić jakiś zasilacz 12V, który będzie gotowy do podłączenia z góry dzięki:)za odp.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro ja mam zasilacz regulowany do laptopa od 8v do 32v grosze whchodzi postaram sie poszukac

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

UNIWERSALNY ZASILACZ REGULOWANY 1,25V -30V 3A wpisz w allegro

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam dwie pompy WP-25, kontrolery są umieszczone w szafce gdzie w dzień jest ciemno a w nocy świeci lampa nad refugium, czy można do fotorezystora dodać jakiś komponent X, tak aby włączony był normalny tryb pracy gdy w szafce jest ciemno a gdy w szafce będzie jasno uruchamiał się tryb nocny ?

Przecież te kontrolery mają wyjmowany fotorezystor. Wyjmij go, przylutuj kawałek przewodu i umieść fotorezystor poza szafką, i problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości...

Ile najdłużej pracują wam jebałki w Waszych akwariach?

Nie mam coś szczęscia do swoich. Mimo ze ciche to po paru miesiącach odmawiają posłuszeństwa i potem raz chodzą a raz nie.

Miałem chyba ze szesc sztuk i poza wp25, która działa ze 3 lata wszystkie maja podobny defekt - po pewnym czasie przestają dzialać. Czasami (choć nie zawsze) pomaga solidne wymycie i wysuszenie. Problem w tym, że nie zawsze nawet pompa jest brudna. Łożyska chodzą leciutko, ale pompa nie kręci.

Ostatnią którą kupiłem - RW15 - stoi od tygodnia uparta, ale jak wkładam i wyjmuję wtyczkę do kontrolera, to wirnik drgnie jakby chciał zaskoczyć...

Problem w tym ze do Tunze tez nie miałem szczęścia. Na 6 sztuk w czterech albo padł kabel albo przerdzewiała ośka przy nasadzie w bloku silnika. Jedna pompa Tunze dziala idealnie od 4 czy 5 lat bez przerwy...

Biorąc pod uwagę, że stosunek dobrych do popsutych w Tunze i Jebao jest podobny to wole nie przepłacać i dalej kupować tańsze. Szlag mnie jednak trafia jak myśle ile pomp mi się zepsuło, a przecież u wielu z Was chodzą bezproblemowo latami...

Jakiaś klątwa czy jak...?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RW-8, kupiłem używkę rok temu (miała już chyba z rok) i odpukać działa bez zarzutu.

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja WP25 chodzi od ponad roku bez problemu, mam nadzieję że jeszcze długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW-15 dwa lata będzie jak chodzi , miałem także wp-10 ściągnięta z Chin początki produkcji może z rok pochodziła , standard czyli raz ruszyła raz nie


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moja RW8 niestety dziś nadszedł kres. Po 2 latach zaczęła zwalniać i chodzi na najmniejszych obrotach bez względu na co ją ustawie. A po zmroku, jak się powinien włączyć bieg min. to się zatrzymuje. Myślę że sterownik pada. Miał ktos już takie objawy?

Edytowane przez marioletti (wyświetl historię edycji)

MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie po pół roku bywa, coś jej odbija i ledwo zipie póki co dwa razy tak miałem na kilka godzin, ale gwarancje trzymam i za 3cim razem wyślę ją.

Sterownik mam stary ale podłączałem nowy i to samo. Myślę że sterownik jest tu najmniej awaryjnym elementem z mojego doświadczenia. To moja druga jebao. Długość życia tych pomp średnio 1-2 lata, więc po dwóch latach to czeka cię wymiana na nową. W mojej ocenie i tak fajna pompka w fajnej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką pompę zapodać RW4 czy 8 do akwarium 80 45 45?

moim zdaniem spokojnie wystarczy Ci RW4


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW4 przy podobnych rozmiarach zbiornika pracuje na drugim biegu, na trzecim już targa koralami.

Myślę że w zupełności wystarczy (miękkie, ukwiały )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moja RW8 niestety dziś nadszedł kres. Po 2 latach zaczęła zwalniać i chodzi na najmniejszych obrotach bez względu na co ją ustawie. A po zmroku, jak się powinien włączyć bieg min. to się zatrzymuje. Myślę że sterownik pada. Miał ktos już takie objawy?

Sprawdź napięcie na zasilaczu. Ostatnio w zasilaczu pompy obiegowej musiałem wymienić kondensatory bo napięcie wariowało od 10 do 18V

Edytowane przez tomaszpro (wyświetl historię edycji)

7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.